اجرای تاسیسات مکانیکی، لوله کشی، الزامات تاسیسات مکانیکی وسیم کشی پایانکار | معماری نواز

اجرای تاسیسات مکانیکی، لوله کشی، الزامات تاسیسات مکانیکی وسیم کشی پایانکار | معماری نواز

برای تولید حرارت سونای خشک معمولا از کوره با سوخت گاز استفاده می شود. ظاهر این کوره به شکل استوانه بوده و دارای یک لوله جهت ورود سوخت به مشعل و یک دودکش است که در فضای داخل سونا تعبیه می گردد. برای گرم کردن محیط و آب استخر، دو مدل هیتر گازی و پمپ حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزای سیستم استخر ساختمان

از دریچه قطع و تنظیم به منظور تنظیم کنترل ارتفاع آبنما و قطع لوله مکش یا تنظیم لوله فشار در تاسیسات آبنما و فواره استفاده می شود. قسمت مهم تاسیسات آبنما و فواره جنس حوضچه است که از پلاستیک، فولاد و یا بتن می باشد. عمق حوضچه به منظور کاهش مصرف آب باید بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر باشد. همچنین انتخاب درست عمق حوضچه از بروز حوادثی مانند غرق شدن نیز جلوگیری می کند. آخرین مرحله طراحی و اجرای آسانسور، راه اندازی تابلو فرمان یا همان مغز آسانسور است که حاوی مدارهای فرمان، ریز پردازنده ها و قطعات الکترونیکی می باشد.

سیستم های ایمنی (صاعقه گیر)

ایشان سابقه 9 سال کار تاسیساتی در پروژه های ساختمانی متوسط و بزرگ را داشته و در حال حاضر نظارت چند پروژه مهم مسکونی، اداری و تجاری در شهر تهران را بر عهده دارند. چه در مورد تأسیسات مکانیکی و چه در مورد تأسیسات الکتریکی، طراحی‌ها باید بر اساس قوانین و مقررات ملی ایران صورت گیرد. با در نظر گرفتن این نکته، در مواردی که نیاز به آیین‌نامه‌های کامل تر احساس می‌شود، می‌توان از یک سری آیین‌نامه‌های مشخص نیز در زمان طراحی بهره برد.

در فاز اول بیشتر جمع آوری اطلاعات از محل قرارگیری ساختمان و بررسی دقیق سیستم های تهویه مطبوع مناسب و سازگار با محیط ساختمان مدنظر مهندسین مشاور معماری و شهرسازی قرار می گیرد. آنچه امروز در زندگی بشر اهمیت فراوانی دارد، آسایش و راحتی است؛ از این رو طراحی تاسیسات مکانیکی مناسب در محیط کار، منزل، مراکز تجاری و آموزشی مورد توجه بسیاری از مهندسان است. چیرهای می توانند هم سیستم سرمایشی و هم سیستم گرمایشی باشنددر ساختمان های مبتنی بر سیستم تهویه کنترل گرما و افزایش کیفیت هوا با حداقل انرژی یا حتی بدون صرف انرژی در ساختمان های انرژی صفر صورت می گیرد.

  • تمامی مولفان مهندس یار دارای سابقه کار صنعتی مرتبط با موضوع تدریس شده هستند.
  • گرمایش بزرگترین هزینه انرژی و تولید آلاینده ها در اکثر ساختمان ها است که حدود 35 تا 50 درصد مصرف انرژی سالانه را تشکیل می دهد.
  • طراحی تاسیسات ساختمان می‌بایست با دقت صورت گیرد؛ زیرا هر گونه اشتباه در این امر، بر بخش‌های مختلف تأثیر گذاشته و مالک را مستلزم پرداخت هزینه‌های اضافه و هنگفت خواهد کرد.
  • پس از کنترل همه موارد بالا، مهندس تأسیسات مکانیکی باید برگه تاسیسات مکانیکی که در حیطه نظارت او است را پر کرده و ثبت کند.
  • لوله کشی رابط، رگلاتور و کنتور از اصلی ترین تجهیزات سیستم گاز رسانی هستند.
  • به عنوان مثال، رطوبت کم می‌تواند سلامت تنفسی ساکنین را تحریک کند، چرا که رطوبت بالا رشد باکتری‌ها را تحریک می‌کند.

این سیستم دارای سنسور هایی می باشند که در یک محفظه پلاستیکی و معمولا در سقف خانه نصب می گردند. سیستم اعلام حریق پیشرفته به صورت خودکار جریان گاز را قطع یا غیر فعال می نماید. طراحی تاسیسات اعلام حریق به گونه ای است که حساسیت این سیستم به دود و آتش است. این سیستم در زمان احساس دود یا آتش از طریق تولید صدا به ساکنین هشدار می دهد. به منظور عملکرد صحیح تجهیزات الکترونیکی درون جکوزی مانند پمپ ها، هیترها و جت ها و همچنین تامین نور جکوزی باید تاسیسات برقی برای جکوزی تعبیه شود.

لوله کشی هواکش فاضلاب