انجمن معماران منظر آمریکا: تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده قانون آب پاک را تضعیف می کند


در دهه‌ای که با خشکسالی شدید در غرب و طوفان‌های شدید در شرق مشخص شده است، تالاب‌ها اکوسیستم‌های مهمی هستند که می‌توانند به ارائه راه‌حل‌هایی در هر دو حالت افراطی کمک کنند – اکنون آنها در معرض خطر هستند.

(واشنگتن، دی سی، 25 مه 2023)–امروز دادگاه عالی ایالات متحده حکم صادر کرد که قانون آب پاک را تضعیف می کند. توری کارتر-کانین، مدیر عامل انجمن معمار منظر آمریکا بیانیه زیر را صادر کرد:

«در زمانی که ما باید برای حفاظت از آب کشورمان تلاش بیشتری انجام دهیم، دادگاه در عوض قانون آب پاک را که بیش از 50 سال است اجرا می شود، تضعیف می کند. این تصمیم کوته‌بینانه علم و درک مستند هیدرولوژیکی از اتصال منابع آب را نادیده می‌گیرد. در دهه‌ای که با خشکسالی شدید در غرب و طوفان‌های شدید در شرق مشخص شده است، تالاب‌ها اکوسیستم‌های مهمی هستند که می‌توانند به ارائه راه‌حل‌هایی در هر دو حالت افراطی کمک کنند – اکنون آنها در معرض خطر هستند.

«این تصمیم بر جوامعی تأثیر خواهد گذاشت که کمترین هزینه تحمل بار را دارند در حالی که آلاینده‌ها از این شکاف جدید برای دستاوردهای کوتاه‌مدت به قیمت کیفیت آب و تنوع زیستی استفاده می‌کنند.

معماران منظر در اجرای راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت و سایر تکنیک‌های طراحی که از کیفیت آب محافظت می‌کنند و جوامع و اقتصادهای پررونقی را ایجاد می‌کنند، رهبری خواهند کرد.

درباره ASLA و صندوق ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت ASLA: توانمندسازی اعضای خود برای طراحی جهانی پایدار و عادلانه از طریق معماری منظر. ماموریت صندوق ASLA: سرمایه گذاری در تغییرات جهانی، اجتماعی و محیطی از طریق هنر و علم معماری منظر.

سیلت گیر…

سیلت گیر - 14


اعتبار تصویر: ASLA 2020 Student General Design Honor Award. Siltcatcher: یک سیستم رسوب گیری برای ایجاد تالاب و حفاظت از ساحل در دریاچه غربی Pontchartrain. اندرو رایت، دانشجوی ASLA، مشاور دانشکده: برندان هارمون، ASLA. دانشگاه ایالتی لوئیزیانا

آب در خطر…

Jaysen Ariola - Waters In Peril 494934 - 7Jaysen Ariola - Waters In Peril 494934 - 12


اعتبار تصویر: جایزه افتخاری تحلیل و برنامه ریزی دانشجویی ASLA 2018. آب در خطر: اقدامات جمعی برای دریاچه در حال مرگ وینیپگ. Jaysen Ariola، دانشجوی ASLA، مشاوران دانشکده: پیت نورث، ASLA. دانشگاه تورنتو

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=63591