انجمن معماران منظر آمریکا پیشنهاد دولت برای تضعیف حفاظت از تالاب ها و آبراه ها را محکوم کرد


بیانیه زیر بیانیه ای از نانسی سامرویل، معاون اجرایی و مدیر عامل ASLA است. ASLA، با توجه به قانون پیشنهادی صادر شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و سپاه مهندسین ارتش مبنی بر تغییر تعریف “آب های ایالات متحده” تحت قانون آب پاک به گونه ای که به شدت کیفیت آب آشامیدنی و جامعه را تهدید کند. سلامت و تندرستی در سراسر کشور

قانون پیشنهادی دولت ترامپ در تعریف مجدد اصطلاح «آب‌های ایالات متحده» (WOTUS) در قانون آب پاک، حمله مستقیم به سلامت و رفاه جوامع آمریکایی در سراسر کشور است. تعریف پیشنهادی به شدت محدود می کند که آبراه ها و تالاب ها در برابر آلاینده ها محافظت می شوند و می توانند اثرات فاجعه باری بر کیفیت آب کشور، سلامت انسان، اقتصاد جوامع و زیست پذیری جمعیت های حیات وحش داشته باشند.

ASLA از داشتن یک تعریف واضح و ثابت از WOTUS پشتیبانی می کند که نیاز به آب سالم و ایمن را با روش های تجاری و توسعه صحیح متعادل می کند. تغییر قانون پیشنهادی به طور قابل توجهی این تعادل را تغییر می‌دهد و جوامع و اکوسیستم‌ها را به خطر می‌اندازد و در عین حال به آلاینده‌ها اجازه می‌دهد تا جوامع و اکوسیستم‌ها را فراتر از مرزهای دارایی‌شان تحت تأثیر نامطلوب قرار دهند.

واقعیت این است که آب پاک تجارت خوبی است و آب آلوده نه. یک قانون WOTUS باید آب آشامیدنی سالم را تضمین کند، پیامدهای نامطلوب سلامتی را کاهش دهد، جوامع وابسته به گردشگری و تفریح ​​را تقویت کند، و مکان‌سازی را برای جوامع ساحلی تسهیل کند. این تغییر قوانین غیرمسئولانه این اهداف را تضعیف خواهد کرد. مایه تاسف است که این قانون در زمانی اجرا می شود که تغییرات آب و هوایی در حال حاضر در محیط های شکننده، به ویژه در مناطق مستعد سیل، ویران می کند. طوفان‌های مکرر و شدید، طبق تعریف، بر بسترهای خشک رودخانه‌ها و تالاب‌های منزوی تأثیر می‌گذارند که این قانون جدید از حفاظت معاف می‌شود. این قانون وضعیت بد را حتی بدتر می کند.

معماران منظر در پیوند محیط‌های ساخته‌شده و طبیعی کار می‌کنند و در خط مقدم برنامه‌ریزی و طراحی پروژه‌های مدیریت آب و طوفان هستند که به حفاظت و حفظ منابع آب کشور ما کمک می‌کنند و زندگی جوامع را غنی می‌کنند. قانون جایگزینی دولت یک گام بزرگ به عقب از تعهد به آب پاک برای همه آمریکایی ها است که در قلب قانون اصلی آب پاک و قانون WOTUS قرار دارد، و ASLA برای مخالفت با این پیشنهاد تلاش خواهد کرد.

تماس: کوین فرای، مدیر روابط عمومی و ارتباطات، 2356-216-202، kfry@asla.org

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=54702