انواع شیشه های ساختمانی، تفاوت ها و کاربردها پیروزان شاپ

انواع شیشه های ساختمانی، تفاوت ها و کاربردها پیروزان شاپ

به کارگیری شیشه‌های سکوریت در صورت شکست و ریزش خطرات احتمالی را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد. استفاده از شیشه معمولی (غیر سکوریت) در ساختمان‌های بلند مرتبه در صورت بروز حادثه اعم از طبیعی مانند زلزله یا حوادث ناشی از دخالت بشر، خطر آسیب‌دیدگی جدی و حتی مرگ به همراه دارد. از این نوع شیشه در ویترین فروشگاه‌ها، درهای شیشه‌ای و پنجره‌های جانبی اتومبیل‌ها استفاده می‌گردد. این نوع شیشه که عایق گرما، سرما و صداست در بسیاری از ساختمان‌ها مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ها و بیمارستان‌ها به کار می‌رود.

مرکز خرید شیشه های رنگی | قیمت خرید شیشه های رنگی برای صادرات

شیشه ، مایعی می‌باشد که بسیار سرد شده است و در حرارتی پایین‌تر از نقطه انجماد آن ، در حالت مایع قرار دارد و بطور عمومی ، جسمی است شفاف که نور بخوبی از آن عبور می‌کند و پشت آن بطور وضوح قابل روئیت می‌باشد. ضخامت شیشه های لمینت نسبت به شیشه های معمولی بیش تر بوده و هم چنین میزان انتقال گرمای پایین تری دارند. از این مدل شیشه برای ساخت آکواریوم، پل های شیشه ای و غیره استفاده می شود. در شیشه رفلکس یک پوشش بازتاب کننده نور بر روی یک سطح شیشه قرار می گیرد.

شیشه هایی به رنگ آلومینیومی سفید ، ظاهری شاداب و بکر به خانه می دهد و محبوب ترین انتخاب در میان صاحب خانه ها است. باید توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب رنگ ها ، هیچ درست و غلطی وجود ندارد و ممکن است انتخاب شما بر اساس اولویت ، سلیقه و بودجه فردی تغییر کند. شیشه های شفاف و بدون رنگ ، مناسب خانه هایی هستند که نور خورشید در آنها کمتر است و برای واحدهای طبقه پایین که تاریک تر هستند ، انتخاب خوبی است. این نوع شیشه برای خرده فروشان ، گالری ها و ساختمان های مسکونی که می خواهند از اشیا و یا ساختمان ها در برابر سرقت محافظت کنند ، بسیار مناسب است. موارد استفاده معمول برای شیشه های سکوریت ، جواهر فروشی ها ، مناطق امنیتی فرودگاه ، خانه های لوکس و سطح بالا ، مراکز بازداشت ، داروخانه ها و غیره هستند. کیفیت آن باعث می شود که این ماده یک ویژگی ساختاری محکم و ایمن داشته باشد و قادر به تشکیل هر چیزی از ساختار اساسی ساختمان گرفته تا کاربرد های داخلی مانند پله های مارپیچ باشد.

در فرآیند اتوکلاو سازی قدیمی از روغن داغ برای لمینیت شیشه های جلو استفاده می شد و روغن می توانست به لبه های آن نفوذ کند و باعث از بین رفتن لایه شیشه شود. شیشه‌ های رفلکس برای مناطق گرم می توانند گزینه‌ های مناسبی باشند زیرا با بازتاب نور خورشید در روز مانع از تابش مستقیم آفتاب به داخل منزل می‌ شوند. ضخامت شیشه و نوع جنس شیشه از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خرید هستند. برای اطمینان از بالاترین کیفیت، تولید کنندگان شیشه در هر مرحله بازرسی را انجام می دهند.

شیشه طلقی ساختمان به دو روش استفاده از طلق‌های PVB (پلی وینیل بوتیرال) و رزینی تهیه می‌شود. برای تهیه شیشه جلوی اتومبیل، از دو لایه شیشه و یک لایه طلق میانی استفاده می‌گردد که علت این عمل پایدار ماندن شیشه پس از شکستن می‌باشد. این محصول در سال‌های اخیر در بازار ایران جای باز نموده به طوریکه در حال حاضر عمدتاً از کشورهای اروپایی وارد و در بازار مصالح ساختمانی عرضه می‌گردد. آجرهای شیشه‌ای مزایای بسیار و کاربردهای خاص نسبت به آجرهای سنتی دارا می‌باشند و به همین دلیل بازار جهانی بسیار خوبی را به دست آورده و روز به روز مصرف آن بیشتر می‌شود. از این رو برای ساختمان‌هایی که بیشتر در معرض اشعه‌های زیان‌آور خورشید قرار دارند مناسب است.

  • نوع دیگر شیشه که معمولا برای ایجاد محیط خصوصی و خارج از دید در ساختمان ها از آن استفاده می شود، شیشه مشجر یا طرح دار می باشد.
  • فریت قبل از اینکه از طریق کوره پردازش شود ، روی لیوان قرار می گیرد.
  • کابین دوش شیشه ای و دیوایدر (جداکننده) دوش حمام سکوریت و لمینت از مدرن ترین کاربرد های انواع شیشه در طراحی و معماری داخلی ساختمان های مسکونی، ویلا و هتل ها می‌باشند.
  • ساختار مولکولی شیشه در حالت معمولی نامنظم است و وقتی آن را در دمای بالا حرارت می دهند به صورت مایع در آمده و قابل شکل گیری خواهد بود.

استفاده از شیشه سکوریت 10 میل که به دودبند معروف است از قوانین آتش‌نشانی بوده و سازنده‌ها بدون در نظر گرفتن این شیشه‌ها قادر به دریافت پایان کار نمی‌باشند. شیشه های ساختمانی چگونه ساخته می شوند و چند دسته اند و تفاوت زیما آنها در چیست؟ چرا باید شیشه مغازه ها سکوریت باشد؟ شما عزیزان می توانید برای مشاوره سفارش انواع شیشه محصولات خود با کارشناسان شرکت ایمن جام پیروزان مشورت کنید. برای خرید انواع شیشه ساختمانی باید به چند نکته توجه کرد تا در آینده متضرر نشد ما در ادامه این نکات برا برای شما بیان می‌کنیم. شیشه های لمینت، سکوریت و دو جداره معمولا 5 سال ضمانت فروش دارند. یک شیشه کار حرفه ای از ابزاری مثل قلم، خط کش، کاردک و الماس استفاده می کند. قبل از کار، شیشه کار باید از محل دیدن کند تا ابعاد، نوع ابزار و میزان شیشه را مشخص کند.

ویژگی شیشه ساختمانی