ایده های طراحی داخلی 13 رستوران شیک در سرتاسر جهان

کیفیت عجیب و غریب غذاهای این رستوران که پیشتر نام آن را به عنوان یکی از بهترین رستوران های کل شهر تهران نیز قلمداد کردیم، قطعا سبب جلب رضایت شما مشتریان عزیز خواهد شد. البته نباید فراموش کنید که به تمامی این موارد بایستی استفاده از طراحی های چشم نواز جهت تزئین دکوراسیون داخلی و همچنین برخورد و رفتار مناسب پرسنل درویش را نیز اضافه کنیم که قطعا با همان مراجعه اول سبب حیرت و شگفتی شما خواهد شد. این غذاها اغلب با سس های مخصوص و دیگر مواد افزودنی و چاشنی ها به صورت جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال در این مقیاس بزرگ باید ذائقه افراد و سلیقه ها و کیفیت را در نظر گرفت که به طبع تمام موارد ذکر شده نیازمند فضایی برای آماده سازی میباشد و لذا با تمام تجهیزات خانگی نمیتوان این حجم زیادی از غذا را تهیه و طبخ نمود و در اینجاست که صنعتگران و طراحان به فکر طراحی آشپزخانه صنعتی برآمده اند که باعث سهولت در آماده سازی خواهد شد. این باغ و ویلا با متراژ زمین 10000 متر مربع و ساختمان حدود 350 متر مربع زیربنا با سبک مدرن متاخر طراحی گردیده است. این باغ و ویلا با متراژ زمین 2800 متر مربع است ساختمان یک طبقه با سبک مدرن و پنجره های وسیع و فضاهای وسیع و سالن و اتاق هایی با دید به باغ و بهره گیری از بهترین نورگیری مد نظر بوده است.در طرح محوطه نیز ایجاد زیبایی و محیطی هماهنگ با ساختمان و ایجاد فضاهای وسیع جهت میهمانی ها مد نظر بوده است.

البته هیچ اصراری بر اجرای طرح های تکراری نیست، اما یک طراح داخلی خوب می داند که هم باید استانداردهای کلی را مورد توجه قرار دهد و هم کلیشه ها را کنار زده و طرح جدیدی ارائه کند. این کافه رستوران انواع فست فودها و نوشیدنی های سرد و گرم را ارائه می دهد که از نظر کیفیت عالی هستند. ایده کلی استفاده از خطوط منحتی در قاب های دایره ای شکل بوده که در معماری امری بسیار پیچیده به شمار می رود. طراحی این رستوران بسیار مسحور کننده و در عین حال بسیار ساده است. جهت ارای این ایده، بطری ها در دو ضلع داخلی و خارجی نما به واسطه ی دو شبکه موازی متشکل از دو ورق فلزی برش خورده به هم متصل شدند، که در محل تماس بطری و ورق با حلقه های پلاستیکی مهار گشتند. با بازیافت بطری های استفاده شده در رستوران، آن ها را در نمای ساختمان به کار بردیم. طوریکه حاشیه های آن دارای انحنا و گرد شده می باشد تا این فرم مطابق با شکل کلی فضا در هماهنگی کامل قرار گیرد. در برخی از ایده­ های طراحی، آشپزخانه رستوران را طوری طراحی می­ کنند که مشتریان مراحل طبخ غذا را از پشت شیشه ببینند در این حالت آشپزخانه یکی از عناصر مهم دکوراسیون خواهد بود.

مخاطبان و تهرانی های عزیز توجه داشته باشند که کیفیت همه چیز در باغ رستوران نور از غذا گرفته تا نوع پذیرایی و همچنین دکوراسیونی که برای آسایش و آرامش بیشتر شما عزیزان در نظر گرفته شده، در سطح حرفه ای قرار گرفته است و اگر رستوران گرد متبحری نیز در شهری همچون تهران باشید، خود با دیدن غذای فوق العاده خوشمزه و خوش رنگ و لعاب باغ رستوران نور متوجه کیفیت خواهید شد. حداکثر گنجایش پذیرایی رستوران هزاردستان که یکی از بهترین رستوران های سنتی تهران بوده، نزدیک به 200 نفر است و کشیدن قلیان نیز در آن همچون اغلب رستوران ها و سفره خانه های سنتی کاملا مجاز هست. باید تمامی هواداران پروپاقرص غذاهای کبابی در کلانشهر تهران این موضوع را بدانند که بعد از کبابی های معروف بازار تهران، این رستوران هزاردستان است که می تواند مقصد مناسبی برای رویارویی شما عاشقان کباب با بهترین و باکیفیت ترین نوع از این قبیل غذاهای گوشتی و به خصوص کباب برگ سنتی بحساب آید. سفره خانه سنتی باغ صبا نیز یکی دیگر از بهترین سفره خانه های تهران بوده که هم از منوی جذابی با وجود کلی غذای اصیل ایرانی برخوردار است و هم دارای چیدمان چشم نوازی در بخش داخلی خود.

این باغ و ویلا با متراژ زمین 1000 متر مربع و ساختمان حدود 400 متر مربع زیربنا بصورت سبک پست مدرن طراحی گردیده است.ساختمان دوطبقه با قاب بندی کاذب پر نما همراه با پنجره های وسیع و تراس های سرپوشیده و روباز رو به محوطه در طراحی لحاظ گردیده است. در رستوران عمارت همچون بسیاری دیگر از رستوران های سنتی تهران، همه جور غذای اصیل ایرانی با بهترین کیفیت برای شما تهرانی های عزیز سرو می گردد. چیدمان و ظاهر این رستوران حال و هوای سنتی به مشتریانش میدهد که کاملا هم با منو ایرانی رستوران هماهنگ است. این باغ و ویلا با زمیتی ۲۰۰۰ متری در منطقه گویم واقع گردیده که با توجه به خواست کارفرما در چهار طبقه و با متراژی بالغ بر ۱۵۰۰ متر مربع زیبنا طراحی گردیده است. یک میز کوچک با دو یا چهار صندلیه تاشوی کوچک انتخاب دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی مناسبی است . نباید فراموش کنید در سفره خانه سنتی آذری ویژگی هایی همچون دکوراسیون داخلی، پخش و نواختن موسیقی زنده، وجود حوض آب با صدای دلفریب فواره و از همه مهمتر سرو چایی و قلیان انتظار شما را خواهند کشید. به همین علت توجه به برخی اصول دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است.

اس پی یو یکی از دنجترین و محبوبترین رستورانهای روباز تهران در درکه است. بعد از معرفی بهترین رستوران های تهران به سراغ رستورانهای خوب با فضای باز در تهران رفتیم که همیشه به سبب طراحی خاصشان محبوبیت زیادی در بین مردم داشتند.حالا که با ظهور گردشگری غذایی توقع مشتریان از رستورانها بالا رفته است، داشتن فضای باز برای رستورانها یک امتیاز مثبت به حساب میآید. این رستوران یکی از رستورانهای خوب تهران با فضای باز است که اصلاً به صورت حرفهای برای سرو غذا در فضای باز طراحیشده است. اگر علاوه بر اینکه به دنبال یک رستوران خوب با فضای باز در تهران میگردید، دنبال یکی از بهترین رستورانهای ایتالیایی تهران هم هستید، پیشنهاد ما به شما رستوران ایتالیایی بان کو در تهرانپارس است. رستوران سنتی درویش از دو قسمت مسقف و فضای باز تشکیل شده و بخش مربوط به غذاهای آن نیز در کنار سرو انواع مختلفی از چای ها و همچنین چاق کردن قلیان های بی نظیر از جمله ویژگی های شاخصی است که با حضور در مکان این مجموعه پذیرایی که یکی از معروف ترین رستوران های سنتی تهران هست، می توانید از آن برخوردار شوید. چنانچه رستوران گرد قهاری در شهر تهران باشید، این موضوع را به خوبی درک و بر روی آن صحه خواهید گذاشت که از مهمترین ویژگی های یک رستوران سنتی اعلا، داشتن فضای باز و استفاده از آن جهت پذیرایی از مشتریانی بوده که می خواهند غذای مورد علاقه خود را در یک میط کاملا باز و زیبا میل نمایند!

به ساختمان قدیمی و اصلی، چندین بخش جداگانه اضافه شده است که بخش هایی کوچک از جنس شیشه و فلز و دیگر متریال ها هستند و به منظور اضافه کردن فضاهای خاص و متفاوت، به ساختمان اصلی الحاق شده اند. سالن الیزه در این رستوران که سالن Vip رستوران شاندیز است با تشریفات خاص به عنوان یکی از بهترین سالنهای اختصاصی برای برگذاری مراسمهای رسمی شناخته میشود. رستوران داران و کافه دارهای زیادی هستند که میلیون ها تومان پول خرج خرید محصولات با کیفیت و تشویق مشتریان خود می کنند اما یک ریال هم برای بازسازی سرویس های بهداشتی کنار نمی گذارند.

کف سازی و طراحی سقف رستوران از موارد مهم در طراحی فضای رستوران است. آیا صندلی در فضای باز خواهید داشت؟ این امر باعث شد تا کاربران در فضای داخل خود را در بیرون و رهگذران در بیرون خود را در فضای داخلی رستوران حس کنند. ایده استفاده از نمای دو پوسته ضمن ایجاد دید بصری مطلوب برای کاربران فضا، موضوع کنترل نور و تهویه را هم حل می کرد. از این رو می توان گفت ایده استفاده از نمای دو پوسته علاوه بر ایجاد دید بصری مناسب برای کاربران فضا، موضوع کنترل نور و تهویه را هم حل می کرد.

اگر بودجه کافی داشته باشید میتوانید با سنگ های مرمر و سنگ های قیمتی دیگر یا به صورت کاغذ دیواری با ترکیب آینه کاری روی آن میتوانین فضایتان را دیزاین کنید و جلوه ای متفاوت به کافه رستورانتان بدهید. دیوار ها نیز میتواند در مدل ها و رنگها با مصالح گوناگون طراحی و اجرا شود ، مثلا به صورت گچی ، چوبی ، سنگی یا سرامیکی با بافت ها و رنگ های متفاوت و زیبا .میتوان با استفاده از پیاده کردن طرح های هندسی در بدنه دیوار ها با متریال چوب یک دیوار هنری متفاوت خلق کرد ، گاهی هم یک دیوار ساده ی گچی با رنگ های ملیح و همگون با فضای کل کافه میتواند کافه رستوان شما را شیک تر جلوه دهد . قبل از مرور ایده های به کار رفته در طراحی داخلی کافی شاپ بهتر است بدانید که چه اصول و قوانینی را از ابتدا تا مرحله اجرای طرح باید مد نظر قرار داد. نورپردازی فاکتور بسیار مهمی است و خیلی ها از اهمیت آن به ویژه در یک مکان عمومی مثل رستوران آگاه نیستند. در طراحی کافه نورپردازی بسیار مهم است.

در ادامه با بررسی چند دکوراسیون کافی شاپ کوچک از برزیل تا چین ایده هایی مدرن و جالب توجه را برای دکوراسیون کافی شاپ کوچک بررسی می کنیم. همچنین استفاده از المان های طبیعی مانند گل و گلدان در کنار نمادهایی از کشور ایتالیا مانند مجسمه های کوچک سنگی و تابلوهایی با نقاشی های های دوره رنسانس قابل توجه می باشد. بد نیست بدانید با وجود اینکه همه چیز در رستوران هزاردستان به شکل و شمایل سنتی طراحی و دیزاین شده، اما می توان در این مجموعه پذیرایی به فکر برگزاری جشن های لوکس و همچنین کاملا مدرن نیز بود و در کنار آن از سرویس های ویژه این رستوران تهرانی نیز استفاده کرد. در مورد کیفیت غذا و همچنین نوع خدمت رسانی به شما مشتریان مراجعه نموده به این رستوران سنتی نیز باید بگوییم با علم به اینکه وسعت این مجموعه غذاخوری نسبتا بزرگ تلقی می گردد، اما سعی تمام پرسنل و خدمه رستوران بر این است که غذا و سایر انتظارات معقول شما را در کمترین بازه زمانی و با بهترین کیفیت ممکن برآورده نمایند. که باید در طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران سنتی مورد استفاده قرار گیرد. طراحی داخلی همیشه نقش بسیار مهمی در رونق کسب و کارها یا ورشکستی آنها ایفا میکند.

ترکیب این چراغ های رنگی با نور سفید یا زرد می تواند تاثیر بهتری داشته باشد اما دقت داشته باشید که رنگ هایی که انتخاب می کنید با دکوراسیون کافه و رستوران هماهنگ باشند و برای مشتری نیز حس خوشایندی را ایجاد نمایند. زیبایی شناسی داخلی نمایانگر اصلی طرح های رنگی و مواد ترکیبی است. همانطور که از نام این مجموعه غذاخوری و فوق العاده معروف تهرانی تعیین است، رستوران آبشار بیشتر متعلق و مناسب افراد متاهل و خانواده های گرامی بوده و با اینکه ورود افراد مجرد به این رستوران کاملا خانوادگی بلامانع بوده، اما از محدودیت هایی نیز برخوردار است! اینجا علاوه بر اینکه به خاطر طبیعت دلچسب و فضای بازش که در پارک هنرمندان تهران واقع است در لیست رستوران های خوب با فضای باز در تهران معرفی میشود به خاطر منو متفاوتش هم بسیار طرفدار دارد.