بیانیه ASLA در مورد نشست COP25 در مادرید، اسپانیا


واشنگتن، دی سی (3 دسامبر 2019) – امروز، انجمن معماری منظر آمریکا (ASLA) بیانیه زیر را در مورد نشست COP 25 سازمان ملل متحد در مادرید، اسپانیا منتشر کرد.


امروز آغاز اجلاس COP 25 است، یک اجلاس بین المللی مهم در مورد بحران آب و هوا که در مادرید اسپانیا برگزار می شود. این جلسه تقریباً انجام نشد – چالش ها و موانع زیادی وجود داشت. اما سازمان‌دهندگان و رهبران جهان یک انتخاب مهم داشتند: ما نمی‌توانیم منتظر فردا باشیم تا در مورد بحران آب و هوایی که سلامت، رفاه و بقای مردم و جوامع را در هر کشور روی زمین در حال حاضر تهدید می‌کند، تصمیم‌گیری کنیم.

سطح دریا در حال افزایش است. آتش سوزی های جنگلی و طوفان های شدید به طور فزاینده ای شدید و مکرر می شوند. تغییر اقلیم واقعی است، اکنون در حال رخ دادن است و ASLA از تعهد سازمان ملل متحد برای رسیدگی به بحران آب و هوا در برابر ما حمایت می کند.

ASLA با افتخار امضاء کننده است ما هنوز در اعلامیه هستیم، از رهبران ایالات متحده خواست تا به تعهدات این کشور در توافقنامه آب و هوای پاریس عمل کنند. ما از اینکه این دولت مدارک رسمی را برای خروج ایالات متحده از این توافق نامه ارائه کرد، ناامید شدیم و صمیمانه امیدواریم که آنها این تصمیم را لغو کنند.

معماران منظر می دانند که “تغییر آب و هوا” فقط یک اصطلاح در یک صفحه نیست – این یک واقعیت ثابت در کار آنها است. آنها از راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت برای برنامه‌ریزی و طراحی پروژه‌هایی استفاده می‌کنند که انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهد و جوامع را در برابر اثرات آب و هوایی انعطاف‌پذیرتر می‌کند. آنها بام های سبز، خیابان های سبز کامل، خطوط ساحلی زندگی، و اشکال دیگر پروژه های زیربنایی سبز را طراحی می کنند که هم گازهای گلخانه ای را جذب می کند و هم کیفیت آب و هوا را مدیریت می کند.

معماران منظر، که با طبیعت کار می کنند، راه حل های آب و هوایی هوشمند را برای همه جوامع طراحی می کنند – و این دقیقاً همان راه حل هایی است که ما در حال حاضر به آن نیاز داریم. ASLA مفتخر است که از اهداف و اصول COP 25 حمایت می کند و از همه رهبران در ایالات متحده و در سراسر جهان می خواهد که با احساس فوری فوریت ناشی از بحرانی که با آن روبرو هستیم، عمل کنند.

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=56587