بیانیه ASLA در مورد چهارمین ارزیابی ملی آب و هوا


بیانیه زیر توسط نانسی سامرویل، محترم صادر شده است. ASLA، SITES AP، معاون اجرایی و مدیر عامل انجمن معماران منظر آمریکا، در پاسخ به انتشار چهارمین ارزیابی ملی آب و هوا توسط دولت فدرال.

پیشگامی دولت آمریکا چهارمین ارزیابی ملی آب و هوا با بیان هزینه‌های انفعال به زبان صریح و بدون ابهام، موضوع تغییرات آب و هوایی را که مدت‌ها به تاخیر افتاده است، شفافیت می‌آورد. پیام کلی این گزارش نمی‌تواند واضح‌تر باشد: اکنون برای رسیدگی اساسی به عوامل مؤثر در تغییرات آب‌وهوایی اقدام کنید یا با آینده‌ای مواجه شوید که به طور اجتناب‌ناپذیری با فجایع مرتبط با آب‌وهوا، اختلالات در کشاورزی، تهدیدات تغییردهنده زندگی برای جوامع ساحلی، بحران انسانی مشخص می‌شود. سلامت و ناکارآمدی اقتصادی در هر منطقه از کشور.

نکته مهم این است که این گزارش مکرراً از جوامع می‌خواهد که نه تنها اقدامات جدی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش اثرات آب‌وهوایی انجام دهند، بلکه فرآیندی فوری برای برنامه‌ریزی برای انعطاف‌پذیری و اتخاذ تصمیم‌های طراحی و برنامه‌ریزی «که بتواند در برابر خطرات آب و هوایی جاری و آینده مقاومت کند» آغاز کنند. این احساسات دقیقاً مطابق با توصیه‌های پنل روبان آبی ASLA در مورد تغییرات آب و هوا و تاب‌آوری است که گزارش آن با عنوان سیاست‌های هوشمند برای تغییر اقلیم بیان می‌کند که «ما می‌توانیم با طراحی و برنامه‌ریزی هماهنگ با سیستم‌های طبیعی، جوامع انعطاف‌پذیرتر و هوشمندتر نسبت به اقلیم ایجاد کنیم. با بکارگیری استراتژی‌های توسعه و رشد هوشمند حمل‌ونقل محور، و با پرداختن به مسائل عدالت زیست‌محیطی و برابری».

گزارش ارزیابی آب و هوا یک فراخوان روشن برای اقدام است و کسانی را که در محیط‌های ساخته شده و طبیعی برنامه‌ریزی و طراحی می‌کنند به چالش می‌کشد تا «سازگاری و کاهش خطرات در کاربری زمین، کاهش خطرات، توسعه و برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری سرمایه‌ای» را به چالش بکشند. نمی توانستیم بیشتر به توافق برسیم. معماران منظر آماده و مشتاق هستند تا مهارت های گسترده و استعدادهای حل مسئله خود را برای مقابله با بسیاری از چالش های ناشی از تغییرات آب و هوایی و در عین حال بهبود کیفیت زندگی در جوامع در همه جا به اشتراک بگذارند.

* * *

سیاست های هوشمند برای تغییر اقلیم، گزارش و توصیه های پنل روبان آبی ASLA در مورد تغییرات آب و هوا و انعطاف پذیری به صورت آنلاین در دسترس است.

منابع اضافی گسترده ای در مورد تغییرات آب و هوا، پایداری و تاب آوری در وب سایت ASLA موجود است:

طراحی آینده ما: مناظر پایدار

سیاست های هوشمند برای تغییر اقلیم

راهنمای ASLA برای طراحی انعطاف پذیر

* * *

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=54611