بیانیه ASLA در مورد COP26: پیشرفت محدود در مورد تغییرات آب و هوایی کافی نیست


نمایشگاهجایزه افتخاری تحلیل و برنامه ریزی حرفه ای ASLA 2021. تفریح ​​در تقاطع تاب آوری – پیشبرد برنامه ریزی و طراحی در مواجهه با آتش سوزی. شهرستان ماریپوسا، کالیفرنیا کارگاه طراحی، شرکت

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که نماینده 15000 معمار منظر است، از پیشرفت تدریجی و آهسته رهبران جهان در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP26)، در گلاسکو، اسکاتلند، برای دستیابی به دمای 1.5 درجه سانتیگراد ناامید شده است. محدود کردن گرمایش جهانی

بر اساس ردیاب اقدام اقلیمی که به خوبی مورد توجه قرار گرفته است، تعهدات کشورها به عنوان بخشی از مشارکت های تعیین شده ملی (NDCs) در حال حاضر منجر به افزایش حداقل 2.4 درجه سانتی گراد گرمایش تا سال 2100 خواهد شد. این گروه بیان می کند که “با تمام تعهدات هدفمند از جمله آنهایی که در گلاسکو ساخته شده اند، انتشار گازهای گلخانه ای جهانی در سال 2030 همچنان دو برابر بیشتر از حد لازم برای حد 1.5 درجه سانتیگراد خواهد بود. علاوه بر این، «تحرک متوقف شده از سوی رهبران و دولت‌ها برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت، شکاف انتشار گازهای گلخانه‌ای ۲۰۳۰ را تنها ۱۵ تا ۱۷ درصد در سال گذشته کاهش داده است».

تام مروز، FASLA، رئیس ASLA گفت: «معماران منظر از عدم پیشرفت و جاه طلبی در COP26 ناامید شده اند. در حالی که گام‌های مثبتی برداشته شد، از جمله به رسمیت شناختن نقش طبیعت و راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت در پرداختن به تغییرات آب و هوایی، زمان برای کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای به حداقل ممکن نیست. تا سال 2030. اثرات آتش‌سوزی‌های جنگلی، گرمای شدید، سیل و سایر اشکال تغییرات آب و هوایی بر جوامع و محیط‌های طبیعی ما همچنان بدتر می‌شود.»

ASLA تصدیق می کند که پیشرفت محدودی در COP26 رخ داده است. را پیمان آب و هوای گلاسکوکه توسط بیش از 200 کشور امضا شده است، شامل تعهدی برای به روز رسانی NDCها و افزایش اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سال آینده در COP27 در مصر است، به جای انتظار تا سال 2025، همانطور که قبلاً به عنوان بخشی از توافقنامه آب و هوایی پاریس توافق شده بود.

اهمیت اکوسیستم ها در پرداختن به تغییرات آب و هوایی نیز به رسمیت شناخته شد و در این پیمان گنجانده شد. رهبران جهان نقش کلیدی اکوسیستم‌های زمینی سالم، به ویژه جنگل‌ها، تالاب‌ها و دشت‌ها را در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کمک به جوامع برای سازگاری با تغییرات اقلیمی برجسته کردند.

همچنین، ارتباط واضحی بین بدتر شدن بحران های آب و هوایی و تنوع زیستی ایجاد شد. کشورها دریافتند که حفظ و احیای اکوسیستم ها برای حفاظت از تنوع زیستی باقی مانده در جهان بسیار مهم است. جوامع بومی که بسیاری از اکوسیستم های دست نخورده باقیمانده جهان را مدیریت می کنند، باید نقش اصلی را در تلاش های حفاظتی آینده ایفا کنند.

این متن در پیمان یک گام به جلو بود:

[The Conference of the Parties] بر اهمیت حفاظت، حفظ و احیای طبیعت و اکوسیستم‌ها، از جمله جنگل‌ها و سایر اکوسیستم‌های زمینی و دریایی، برای دستیابی به هدف بلندمدت جهانی کنوانسیون با عمل به عنوان مخزن و مخزن گازهای گلخانه‌ای و حفاظت از تنوع زیستی و در عین حال تضمین اجتماعی تاکید می‌کند. و حفاظت از محیط زیست.

رهبران جهان باید برای مقابله با تغییرات اقلیمی و از دست دادن تنوع زیستی کارهای بیشتری انجام دهند. با جاه طلبی و حمایت بیشتر در سطح ملی، معماران منظر می توانند برای دستیابی به اهداف کلیدی اقلیمی از طریق برنامه ریزی و طراحی زیست محیطی در مقیاس بزرگ، کارهای بیشتری انجام دهند.

ASLA همچنین از تعهدات ائتلاف اضافی اعلام شده در کنفرانس گلاسکو حمایت می کند:

پایان دادن به جنگل زدایی تا سال 2030بیش از 100 رهبر جهان که 85 درصد از جنگل‌های جهان را تشکیل می‌دهند، توافق کردند که جنگل‌زدایی و تخریب زمین را تا سال 2030 پایان دهند و معکوس کنند. دوازده کشور 12 میلیارد دلار بودجه عمومی و شرکت‌ها نیز 7.2 میلیارد دلار دیگر را در سرمایه‌گذاری خصوصی برای حفاظت و حفاظت متعهد کرده‌اند. بازسازی، از جمله 1.7 میلیارد دلار برای مردم بومی. در ایالات متحده، استنی هویر، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، قانونی را ارائه کرد که به موجب آن یک صندوق اعتباری 9 میلیارد دلاری در وزارت امور خارجه ایالات متحده برای تأمین مالی تلاش‌های دوجانبه حفاظت از جنگل‌ها در کشورهای در حال توسعه ایجاد می‌کند.

مروز گفت: «از همان ابتدای کار ما با فردریک لا اولمستد، معماران منظر بر حفظ و احیای اکوسیستم ها و افزایش تنوع زیستی تمرکز کرده اند. ما می‌توانیم نقش مهمی در کمک به همه جوامع برای حفاظت و بازیابی عملکردهای اکوسیستم، به ویژه جوامعی که فاقد فضای سبز هستند، ایفا کنیم.»

تعهد جهانی متانبیش از 100 رهبر جهان همچنین متعهد شدند که انتشار متان، یکی از قوی‌ترین گازهای گلخانه‌ای را تا سال 2030 به میزان 30 درصد کاهش دهند، که بخشی از ابتکار عمل ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. بر اساس برآوردهای اتحادیه اروپا، کاهش 30 درصدی انتشار متان می تواند گرمایش پیش بینی شده را تا 0.2 درجه سانتی گراد (0.36 درجه فارنهایت) کاهش دهد. این تعهد شامل کشورهایی می شود که مسئول 50 درصد کل انتشار گاز متان هستند. متان از دامداری، کشاورزی، تولید گاز طبیعی و محل های دفن زباله آزاد می شود.

جوامعی که تحت تأثیر محل های دفن زباله قرار گرفته اند، معمولاً از نظر تاریخی در حاشیه قرار گرفته اند و کمتر خدمات رسانی شده اند. معماران منظر ثابت کرده اند که می توانند راه حل هایی را طراحی و طراحی کنند که به طور ایمن انتشار گاز متان از محل های دفن زباله را ضبط کند. ما می‌توانیم به جوامع بیشتری در سراسر جهان کمک کنیم تا زباله‌های سمی را به فضاهای سبزی تبدیل کنند که متان را جذب و ذخیره می‌کنند.

معماران منظر با طبیعت برنامه ریزی و طراحی می کنند تا به همه جوامع کمک کنند تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و با آب و هوای متغیر سازگار شوند. معماران منظر از رویکردهای Climate Positive Design استفاده می کنند که پارک ها و فضاهای باز را به سینک های کربن طبیعی تبدیل می کند. آنها راه حل های انعطاف پذیر مبتنی بر طبیعت را توسعه می دهند که اثرات گرمای شدید را کاهش می دهد. سیل ساحلی، زمینی و داخلی؛ افزایش سطح آب دریا؛ آلودگی؛ و آتش سوزی های جنگلی آنها همچنین تنوع زیستی را افزایش می دهند و از اکوسیستم ها محافظت و احیا می کنند که زیربنای حیات روی زمین است. بیشتر بدانید در: https://climate.asla.org
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=60411