ترند طراحی داخلی 2023 | هنر عمران

به طور مثال در ترند طراحی داخلی سال 2023 به طور واضح از نور طبیعی استفاده بیشتری شده است و در کنار آن فضای سبز یا استفاده از گیاهان را در منازل مشاهده خواهیم کرد.

فضا داخلی از مینیمالیسم محض کمی فاصله می‌گیرد و به تزئین با اکسسوری متفاوت روی میاورد، چه سبکی بهتر از آرت دکو!؟ استفاده از اشکال هندسی، اکسسوری های کلاسیک و رنگ های روشن که در آن بکارگرفته می‌شود از مشخصات سبک آرت­دکو است.

ترند طراحی داخلی دوهزار و بیست و سه، استفاده از اشکال منحنی استفاده از قوس و منحی در طراحی در و دیوار، استفاده از مبلمان u شکل و هلالی، استفاده از آینه­های منحنی، فرش های دایره­ای،سرویس خواب با استفاده از نیم دایره یا بعضا تخت خواب دایره شکل عضوی از ترند امسال هستند.

ارت-دکو-ترند-طراحی-داخلی-2023

گوتیک و ترند سال 2023

رنگ-آمیزی-در-طراحی-داخلی

اکسسوری ترند طراحی داخلی 2023

لاندری یا رخت شور خانه بخشی از خانه است که در چندسال اخیر مورد توجه زیادی از افراد گرفته، جداسازی فضا رختشور خانه از آشپزخانه تاثیر مثبتی برروی ظاهر و کاربرد آنها خواهد گذاشت.

استفاده از رنگ­های تیره،مجسمه و لوستر­های مجلل، آینه های قوس دار از مشخصه های سبک گوتیک است که انتظار میرود در سال 2023 محبوبیت زیادی مجدد پیدا کند.

تا به اینجا با هنرعمران با تعدادی از عناصر اصلی در ترند دکوراسیون داخلی در سال 2023 آشنا شدید، حال میخواهیم 2 نمونه از سبک های طراحی داخلی که انتظار می‌رود امسال توجه بیشتری به آنها شود مورد بررسی قرار دهیم.

لینک کامل توضحیات و معرفی سبک­های طراحی داخلی نامبرده شده در قسمت مربوط به آن قرار گرفته است که میتوانید در صورت نیاز به مطالعه بیشتر به هر یک از آنها مراجعه کنید.

آرت دکو، ترند سال 2023

استفاده از رنگ‌های موجود در طبیعت بافت تصنعی را از خانه دور می‌کند و فضایی گرم و  ملایم را برای آرامش، خلاقیت و سلامت خانواده فراهم می‌سازد.

اکسسوری‌های دست ساز در اکثر مواقع از متریال طبیعی و بدون ضرر ساخته می‌شوند که این همان چیزی است که در ترند طراحی داخلی 2023 مورد توجه طراحان داخلی است.

فضای-کاری-طراحی-داخلی

بکارگیری از لاندری(Laundry) و مادروم(Mudroom)

استفاده حداکثری از فضا برای ارائه خدمات کامل در دستور کار طراحان داخلی قرار گرفته است.

یکی از اشتباهاتی که برخی از افراد از مفهموم ترند طراحی دکوراسیون داخلی دارند این است که فکر می‌کنند ترند طراحی داخلی 2023 به معنی طراحی کاملا جدید و متفاوت نسبت به سال های گذشته می‌باشد، در صورتی که در برخی از موارد طراحان با الهام گرفتن از سبک‌های گذشته، اقدام به اصلاح، ادغام یا پخته‌تر شدن و آنها را ارتقاع و یا به نوعی بروزرسانی می‌کنند.

رنگ‌هایی مانند رنگ فیروزه‌ای که نمایانگر آب وآسمان است؛ رنگ سبز که نشانگر حیات،رشد و جوانی است؛ رنگ خاکی و طلائی که تدائی کننده خورشید و زمین هستند در کنار اکسسوری‌هایی با متریال طبیعی ترکیب خوبی را برای طراحی داخلی در سال 2023 به ارمغان می‌آورند.

اکسسوری دست ساز استفاده از اکسسوری های دست ساز و به نوعی بومی منحصر بفرد هستند و کمتر نمونه یکسانی از آنها یافت می‌شود.

اکسسوری-ترند-طراحی-داخلی-2023

سبک‌های ترند طراحی داخلی 2023

طراح داخلی با پیاده سازی مادروم در بدو ورود ساکنین منزل سعی دارد یک خوشامد گویی شیک،گرم و راحت را ادا کند و محل مناسبی برای کفش کن و تعویض لباس می‌باشد.

در یکی دوسال گذشته با همه‌گیری ویروس کرونا، خلاء حفظ سلامت افراد، در خانه به طور چشمگیری مشاهده شد.

استفاده از رنگ در طراحی داخلی یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در پروسه طراحی داخلی است.

تلفیق گوتیک با سبک‌های معاصر فضایی درماتیک را ترسیم می‌کند که می‌توانید با استفاده از ترکیب رنگ مشکی و سفید ویژگی دراماتیک بودن سیک گوتیک را پررنگتر نشان دهید.

mudroom-trend-2023

رنگ‌های ترند سال 2023

سبک-گوتیک-ترند-2023


منبع: https://civilart.co/%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-2023/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25d8%25aa%25d8%25b1%25d9%2586%25d8%25af-%25d8%25b7%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25ad%25db%258c-%25d8%25af%25d8%25a7%25d8%25ae%25d9%2584%25db%258c-2023

یکی از خصوصیات ترند سال 2023 چندمنظوره بودن دکوراسیون داخلی منزل هستش، طراحان سعی دارند از یک فضا به عنوان مکانی برای انجام فعالیت‌­های روزانه، بازی و سرگرمی و استراحت استفاده کنند.

اهمیت و ارتقاع سلامتی در ترند طراحی داخلی 2023

فضای-سبز-گیاه-سبز-طراحی-داخلی

ترند طراحی داخلی 2023، محیط کار پویا

طراحان داخلی سعی دارند در سال بیست، بیست‌و سه زمینه‌ای را فراهم کنند که موجب کاهش استرس و افسردگی شود و از طرف دیگر فضائی برای رشد فردی در نظر گرفته شود تا سلامت کامل افراد به نوعی در چهارچوب خانه و خانواده تضمین شود.

با بررسی‌های انجام شده کارمندان با راندمان کاری بهتر و خوشحالتر، افرادی هستند که از محیط کاری خود راضی هستند و در آن احساس امنیت و راحتی می‌کنند.

ترند طراحی داخلی 2023 هرساله طراحان به دنبال نوآوری و خلق ایده های نو اقدام به طراحی داخلی جدید متناسب با روند زندگی، زیبا شناختی و تغییرات به وجود آمده در فرهنگ، مد و سلیقه جامعه می‌زنند.

حال که کمی با مفهوم کلی ترند در طراحی داخلی آشنا شده‌اید وقت آن رسیده که تعدادی از آنها را معرفی کنیم تا بتوانید در همین ابتدا سال با تعدادی از ترند طراحی داخلی سال 2023 آشنا شوید و بتوانید از آنها بهره ببرید.

خانه خود را چند منظوره طراحی کنید

یک محل کار خوب باید شامل عناصری باشد که فرآیند کار را بهبود ببخشد و در فکر سلامت جسمی و روحی افراد مشغول به کار در آن باشد.

هماهنگی بین اجزا از طریق انتخاب رنگ صحیح بوجود می‌آید در نتیجه خیلی مهم است که درک درستی از تئوری رنگ‌ها داشته باشیم.

دکوراسیون داخلی آرت دکو یکی از آن سبک­هایی است که در سال 2023 شاهد آن هستیم.

اکسسوری همیشه نقش پررنگی در سبک­های طراحی داخلی داشته است.