حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

این کشتی ها دارای انبارهای توخالی بر روی عرشه خود می باشند و برای حمل کالاهایی چون گندم، ذرت، سویا و انواع غلات مورد استفاده قرار می گیرند. مبنا آسیا فرابر با ارائه راهکارهای نوین در حوزه حمل و نقل بین المللی با رویکردی مشتری محور و با حرکت در مسیر رهبری هزینه بازار مهمترین مزیت های رقابتی این شرکت می باشد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر حمل و نقل و واردات کالا میتوانید با مشاورین ما در شرکت حمل و نقل بین المللی مبنا آسیا فرابر در تماس باشید. از میان تمام روش های حمل و نقل، مناسب ترین روش برای حفظ محیط زیست می‌باشد.

  • یکی دیگر از دلایلی که ممکن است شما ترجیح دهید بار خود را به صورت دریایی حمل کنید این است که خدمات حمل و نقل هوایی مقدار بیشتری از گازهای آلاینده را نسبت به حجم باری که حمل می کنند، تولید می کند.
  • این اسناد بسیار خوشنام بوده و نقش بسزایی در تسهیل مراودات بین المللی در گذشته داشته است و در آینده هم به عنوان ابزاری خواهد بود که در خدمت سرویس تجارت جهانی ست .
  • این روش بیشتر برای کالاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن نیست به شکل مسقیم به کشور صادر شود و کانتینری که حامل کالا است از یک کشتی به کشتی دیگر جهت ارسال منتقل می شود.
  • مناطق محروم و دور افتاده عموما دسترسی به روش دریایی و هوایی را ندارند و یا ممکم است موقعیت جغرافیایی یک منطقه، تنها این روش را برای تحویل بار مناسب سازد، محیط‌های کوهستانی از این نوع هستند.

از ارسال یک کلید گرفته تا انتقال اثاثیه‌ی خود به مکان یا شهری دیگر و یا خیلی فراتر از این‌ها و انجام واردات و صادرات و ارسال کالا به کشوری دیگر. تمامی مواردی که ذکر شد نشان‌دهنده‌ی گستردگی و اهمیت بالای صنعت حمل و نقل است. حمل و نقل جاده‌ای نسبت به روش‌های دیگر بسیار ارزان‌تر بوده و سرعت نسبتا خوبی را دارا است. تنها نقطه ضعف این روش حمل و نقل، امنیت آن است که تصادفات آن را تهدید می‌کند. در روش‌های جاده‌ای تصادفات زیادی رخ می‌دهد که برخی از آن‌ها بسیار سطحی بوده، اما برخی دیگر بسیار شدید هستند که می‌توانند جان مسافر و یا کالاها را به خطر بیاندازند. این شرکت‌ها موظفند تمام قوانین مربوط به حفظ ایمنی، بیمه، مالیات و سایر مقررات را رعایت کنند.

حمل‌ونقل بین‌المللی کالاهای خاص

شغل رانندگی در آن زمان ، چه راننده سواری و چه کامیون های باری بسیار مهم و ارزنده بود . کامیون ها قدرت زیادی برای حمل بار را نداشتند و از نظر سرعت هم بسیار کند بودند ؛ به طور مثال برای حمل بار از تبریز به تهران توسط کامیون ، سه روز زمان لازم بود . حمل و نقل ها از دیدگاه دیگر به حمل و نقل عمومی ، حمل و نقل شهری ، حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل زمینی نیز تقسیم بندی می شوند . حمل و نقل هوایی برای باربری کالاهای سبک و کم حجم وکالاهای ارزشمند انتخاب مناسبی است. با توجه به وضعیت نامناسب برخی از جاده ها و خطراتی که در راه ها وجود دارد، حمل و نقل جاده­ای و حتی ریلی،رسیدن کالا به مقصد زمان طولانی تری می­برد. علاوه بر آن ممکن است که به دلیل اتفاقات و صوانح بار شما دچار خسارت شده و حتی از بین برود.

شرکت ایران کانتینر ، شرکت ایران یوروپ کریر

همچنین در صورت نیاز به حمل مقادیر زیاد کالا و عدم نیاز به تحویل سریع از حمل و نقل دریایی استفاده می شود. لازم به ذکر است که روش صحیح حمل و نقل را شرکت ها به منظور اطمینان یافتن از کارایی و مقرون به صرفه بودن بسته های خود انتخاب می کنند. در ادامه به توضیح جامع در مورد انواع روش های انتقال و حمل کالا در جوامع بین المللی خواهیم پرداخت. محدودیت هایی همچون ترافیک و و شرایط نامساعد جوی که در حمل و نقل جاده مشکل آفرین است در این روش تأثیر بسزایی ندارد. اما در دسترس نبودن و یا پوشش کم شبکه ریلی بزرگترین محدودیت در این روش است.

مثلا در پرواز سیستمی شما می توانید از چند ماه قبل بلیط خود را رزرو کنید و بنا دلایلی بخواهید سفر خود را جابجا کنید مشکلی از این بابت نخواهید داشت. اما در پرواز چارتی به هیچ وجه حق تغییر تاریخ و یا فسخ بلیط را نخواهید داشت. زمانی که تمامی صندلی های یک هواپیما به صورت یکجا در اختیار یک شرکت هواپیمایی قرار می گیرد به آن پرواز چارتری ترنس مارت لجستیک گفته می شود. مثلا یک آزانس هواپیمایی مسیر پروازی یک پرواز مشخص را به مدت مشخصی چارتر کند. سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای عهده دار وظایف دولت در این زمینه می باشد.