خرید اسب کرد سیاه | RoyalHorse

KWPN مخفف “Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland” است که به “کتاب انساب اسب وارم بلاد سلطنتی هلند” ترجمه می شود. این یک برنامه ثبت و پرورش اسب های خونگرم است که در هلند منشا گرفته است. شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که اسب کرد از زمان های قدیم در کشورمان نماد و نشانه فرهنگ و تاریخ مردم اصیل کرد به شمار می رود و داشتن یکی از این اسب ها برای خانواده های کرد جزو افتخارات آنها به حساب می آمد. بعد از این که انسان توانست اسب ها را اهلی و به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل از آن استفاده کند، به فکر ساخت وسیله ای افتاد که به وسیله آن بتواند راحت تر و با امنیت بالا سوارکاری کند.

صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱

اسب ترکمن خراسان شمالی از قامتی کشیده برخوردار بوده و دارای یالهای بلندی می باشد و به نوعی ژنتیک خاصی را به ارث برده و طرفداران بسیاری را برای خود به همراه آورده است. اسب ترکمن خراسان شمالی از پوست ظریفی برخوردار بوده و دارای موهای لطیفی می باشد که این یالها بسیار درخشان بوده و در واقع موجب شده تا به یکی از بهترین نژادهای اسب شناخته شود. اسب های سل فرانس به دلیل ورزشکاری، تطبیق پذیری و زیبایی شناخته شده اند. اسب‌های سل فرانس اغلب با نژادهای دیگر تلاقی داده می‌شوند تا اسب‌های ورزشی با استعداد با حرکت و ورزش عالی تولید کنند. BWP مخفف Belgian Warmblood است که یک نژاد اسب ورزشی است که منشا آن بلژیک است.

اسب فالابلا یکی از کوچکترین نژادهای اسب در جهان است که ارتفاع متوسط آن تنها 30 تا 32 اینچ در جثه است. به عنوان یک دستورالعمل کلی، اسب های KWPN که جوان و آموزش ندیده هستند ممکن است به قیمت چند هزار دلار به فروش برسند، در حالی که اسب هایی که به خوبی آموزش دیده اند و سابقه رقابتی اثبات شده دارند می توانند ده ها یا حتی صدها هزار دلار بفروشند. در برخی موارد، قیمت یک اسب ورزشی سطح بالای KWPN حتی ممکن است از یک میلیون دلار فراتر رود. قیمت یک اسب خونگرم بسته به عوامل مختلفی مانند سن اسب، نژاد، شجره نامه، سطح تمرین و سابقه مسابقه می تواند بسیار متفاوت باشد.

  • این نژاد در اواسط قرن نوزدهم توسط خانواده Falabella توسعه یافت که به طور انتخابی اسب های کوچک را از موجودات محلی کریولو پرورش دادند و سپس نژاد را با تلاقی آن با سایر نژادهای کوچک مانند پونی شتلند و پونی ولزی اصلاح کردند.
  • در برخی موارد، ممکن است قیمت یک اسب ورزشی سطح بالای هلشتاینر حتی از یک میلیون دلار فراتر رود.
  • هر نژادی ویژگی ها و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارد و همه آنها بخش مهمی از میراث فرهنگی ایران هستند.
  • نمونه دیگری از اسب ترکمن بحنورد در این مرکز عرضه می شود که دارای سرهای استخوانی و همچنین صورتی کشیده بوده که از شکل منحصر به فردی برخوردار می باشند.

این اسب باقی مانده از نژاد اسب های دوران فراعنه یعنی حدود 2000 سال پیش می باشد. اسب مورگان که در ایالت متحده به ثبت رسیده است و به عنوان اسب سواری استفاده می شود و همچنین برای مسابقات کالسکه رانی از آن استفاده می شود. اسبها قلب قوی دارند و می توانند کیلومترها بدود به همین دلیل برای بسیاری از مسابقات استقامت که بیست مایل و حتی بیشتر طول دارند، نیز مناسب هستند. پاهای پایینی اسب فاقد چربی است، این یکی از دلایلی است که می تواند سریعتر از بسیاری از حیوانات دیگر بدود و به آنها کمک می کند تا از شکارچیان فرار کنند.

خرید اسب کرد سیاه | RoyalHorse این اسب ها شاید همان هایی باشند که ماهانه خرج گزافی بر روی دستان صاحبان خود می گذاشتند. یک نکته بسیار مهم و اساسی را شما در رابطه با خرید اسب کرد باید بدانید و نکته فوق عدم شناسنامه دار بودن این اسبها در سطح بین الملل می باشد و طبیعتا این اسب را نمی توان به کشورهای همسایه صادر نمود اگرچه در سطح بازار جهانی نیز خیلی محبوب و مشهور می باشد. اسب کرد اصیل ایرانی مجموعه‌ای از اسبهایی است که به ‌طور سنتی توسط مردم کردی که چندین هزار سال است در استانهای غربی امروزی ایران زندگی می ‌کنند و مورد استفاده قرار خرید اسب نمایش می‌گیرند، می‌باشد. دیگر حیواناتی که مرکز ما آنها را در تعداد انبوهی عرضه می نماید، اسب ترکمن بجنورد است که دارای ویژگیهای مهمی می باشد که یکی از این موارد دارا بودن بدنی ماهیچه ای بوده و همچنین از سینه های ورزیده و کشیده ای برخوردار می باشند.

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست