دستگاه مینی چیلر چیست + لیست قیمت مینی چیلر ساینا تهویه رادمان-بتا تهویه

دستگاه مینی چیلر چیست + لیست قیمت مینی چیلر ساینا تهویه رادمان-بتا تهویه

جهت خرید و استعلام قیمت همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید. شرکت همگاه تجارت هواسنج در زمینه مشاوره، آموزش و ارتقای سطح دانش تهویه مطبوع تلاش می‌کند. تخصص ما راهنمایی شما به بهترین شکل برای انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول برای پروژه شرکت مهندسی بتا تهویه مورد نظرتان است. از چیلرها برای تأمین کردن سرمایش محیط های گوناگون استفاده می شود. طراحی این چیلرها بر اساس سه اصل اطمینان، انعطاف در عملکرد و سهولت در کنترل و راهبری شکل گرفته و انتخاب آن توسط نرم افزار صورت می گیرد.

نحوه‌ی انتخاب مینی چیلر آپارتمانی (خانگی) هوا خنک

ميني چيلر توانايي سرمايش در تابستان و گرمايش در زمستان را دارد . فریون ۲۲ را که در داخل کویل تبخیر شده و سرما ایجاد می‌کند را مُبرد می‌نامند. این دستگاه‌ها در ظرفیت‌های مختلف و با مدل های متفاوتی، ساخته و عرضه می‌شوند. برای استفاده از مطالب خانه تاسیسات، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت (فروشگاه آنلاین خانه تاسیسات) است. کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فنی مهندسی آسا تهویه می باشد.

| وزن مینی چیلرهای تراکمی بطور تخمینی

با استفاده از سیستم های مینی چیلر شما می توانید لوله کشی آب خنک را در فضای دورتری در نظر بگیرید و اگر عایق کاری به شکل مناسبی انجام شود طول لوله ها به حداقل خواهد رسید. چیلرها نوعی آب سردکن هستند که معمولاً برای تولید آب خنک، صنایع پزشکی، چاپ، وسایل تزریق پلاستیک و غیره کاربرد دارند. مینی چیلر‌های ساختمانی یا آپارتمانی مهریزان با توجه به قابلیت طراحی آن‌ها با نوع پروژه و فضای قرارگیری دستگاه، قابلیت نصب بر روی پشت بام، زیر سقف، تراس و حیاط را دارند. اما باید به این نکته توجه شود که مکان نصب مینی چیلر، حتما باید در فضایی باشد که گردش هوا در آن راحت باشد، همچنین دسترسی به آن جهت تعمیرات و بازرسی، بدون مشکل و به راحتی انجام گیرد.

استفاده از مینی چیلرهای تولید داخل به دلیل وجود قطعات یدکی و خدمات فنی در دسترس، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات آن مقرون به صرفه‌تر از تولیدات خارجی می‌باشد. کمپرسورهای اسکرال و روتاری که در ساخت مینی چیلرها از آن‌ها استفاده می‌شود دارای ضریب عملکرد بالا و مصرف برق پایینی هستند. نوع کندانسور در مینی چیلر می‌تواند از نوع هوا خنک یا آب خنک باشد اما بطور معمول برای کوچک کردن و یکپارچه کردن سیستم از کندانسور نوع هوایی در ساخت مینی چیلر استفاده می‌شود. در ساخت مینی چیلرها مواردی که بسیار مهم هستند و می‌بایست رعایت شوند صدا و لرزش تولیدی کم، ضریب عملکرد بالا و مصرف برق پایین است. به طور کلی می توان گفت برای هر 100 متر مربع به ظرفیت نامی 4 تن تبرید نیاز است. البته همان طور که گفتیم برای انتخاب دقیق دستگاه تهویه مطبوع مناسب باید با کارشناسان حوزه تهویه مطبوع مشورت کرد.

مایع مبرد از شیر انبساط عبور می‌کند و پس از برداشته شدن فشار به خاطر گرماگیری تبخیر می‌شود. مایع مبرد از لوله‌های کویل عبور می‌کند و با حرارت دوباره به گاز تبدیل می‌شود و به کمپرسور برمی‌گردد و سیکل تکرار می‌شود. مبرد در اواپراتور داخل مخزن آب قرار می‌گیرد و حرارت آب را جذب می‌کند. درنتیجه آب خنک می‌شود و به‌عنوان منبع سرمایش برای فن کویل‌ها و هواسازها عمل می‌کند و هوای محیطی را خنک می‌کند.

سپس این آب سرد شده با لوله کشی به واحدهای توزیع کننده ای مانند دستگاه هواساز یا فن کویل ارسال می شود. مینی چیلر یا چيلر آپارتمانی در اصل چيلرهای هوایی كوچک و کم صدایی هستند که دارای ظرفیت کمتر از ۲۰ تن تبرید بوده و براي آپارتمان ها، ویلاها و ساختمان هايي كه می خواهند سرمايش و حتي گرمايش مستقلي داشته باشند و مشكلات مربوط به موتورخانه مركزی را تحمل نكنند به كار مي رود. قطعات دیگری مثل پمپ های آب، شیرهای برقی کنترلی، مخزن، محافظ ولتاژ، محافظ ضد یخ و محافظ جریان سیال در ساختار دستگاه مینی چیلر استفاده می شود. لوله کشی برای هر واحد در مینی چیلرها مستقل می باشد و طول و مقدار لوله کشی در رایزر اصلی ( در صورت قرار دادن مینی چیلر در پشت بام) بیشتر از چیلر مرکزی است. مینی چیلرها روی دستگاه معمولا دارای پمپ و منبع انبساط هستند، ولی در چیلر مرکزی این تجهیزات بعدا محاسبه و اضافه می‌گردد. که به صورت مستقیم هوا را خنک می کنند، سیستم مینی چیلر باری تکمیل فرآیند سرمایش نیاز به فن کویل دارد.

  • دستگاه مینی چیلر صنعتی همان چیلر آپارتمانی است و بین آن ها تفاوتی وجود ندارد.
  • همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، در هر قسمت از ساختمان مورد نظر یک یا چند فن کویل به شکل های مختلف سقفی ، زمینی و دیواری نصب شده و سیستم مینی چیلر با سرد کردن آب و پمپاژ آن به فن کویل ها ، عمل سرمایش هوا را انجام می دهد.
  • برای گرمایش هم می‌توان از مینی چیلر استفاده کرد که روش متداول آن استفاده از دیگ بخار در موتورخانه یا پکیج خانگی و انتقال آب گرم تولید شده به فن کویل یا هواساز برای گرمایش فضای داخلی است و دیگر نیازی به نصب رادیاتور نیست.
  • جهت کاهش صدا و آسایش بیشتر تمامی فن ها و موتورهای کندانسور به کار رفته در مینی چیلر ها 900 دور بر دقیقه و به صورت LOW NOISE می باشد.
  • در واقع مینی چیلرها نسبت به سایر سیستم‌های سرمایشی انبساط مستقیم بیشتر دوست‌دار محیط زیست هستند.