دوره تیون آپ – معماری پدیا

یک پله راحت تر سایت ها و ماشین هایی مانند:

راجع به آینده ی هوش مصنوعی:

ابزار های طراحی توی طول زمان تغییر کردند و در طول تاریخ هم ما از قلم و کاغذ به ترسیمات کامپیوتری رسیدیم و در آینده هوش مصنوعی به ما کمک میکند که بتوانیم ۱-این ترسیمات رو دقیق تر ، سریع تر رسم کنیم و ۲- بتوانیم .تعداد آلترناتیو های بسیاری رو خلق کنیم تا مناسب ترین را انتخاب کنیم

زبان کدنویسی عالی در هوش مصنوعی پایتون است. برای صرفا استفاده از امکانات هوش مصنوعی با کدنویسی پایتون متوسط کافیست(کد های هوش مصنوعی در اینترنت موجوده است) ولی برای پژوهش و کدنویسی هوش مصنوعی باید کدنویسی پیشرفته یادبگیریم و کار با کتابخونه هایی مثل tensorflow را فرا بگیریم.


منبع: https://memaripedia.com/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A2%D9%BE/

ماشین های طراحی بدون نیاز به دانش کدنویسی:

mini dallE – کافه شبانه – starryai

در این اپیزود من سهیل طاهری بهمراه دانیال باقری در رابطه با هوش مصنوعی در آینده معماری صحبت خواهیم کرد.

midjourney-dallE2-disco diffusion(رایگان)-stable diffusion (رایگان)

هوش مصنوعی سه لول دارد (weak ai-general ai-super intelligent ai) که ما الان در مرحله ی weak ai یا همون هوش مصنوعی ضعیف هستیم. در فاصله ی نزدیک به دلیل نداشتن هوش احساسی ممکن است خطرناک باشند. هوش احساسی ۵ عامل دارد که ما در پادکست به یک عامل که empathy هست اشاره کردیم که گفتیم چون درکی از احساسات بقیه ندارند ممکن است به یک سلاح خیلی قوی تبدیل بشوند که انسان ها علیه همدیگر استفاده میکنند. ولی در طولانی مدت نمیتوانند خطرناک باشند به دلیل رشد علم زیست شناسی و پزشکی. به دلیل امکان اصلاح های ژنتیکی ، تبدیل سیگنال های مغز به زبان کامپیوتر ، و همینطور جهش های ژنتیکی مصنوعی که از رشد دو موضوع گفته شده حاصل میشود.

درخصوص ترکیب انسان و ربات:

در خصوص کد نویسی و ابزارهاش:

سلام