راهنمای جدید حمل و نقل توسط ASLA راه اندازی شد


زیرساخت های حمل و نقل جزء مهمی از قلمرو عمومی است، اما بر اساس راهنمای جدیدی در مورد حمل و نقل که امروز توسط انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) راه اندازی شد، ما می توانیم بهتر از ساختن منظره ای دیگر با محوریت خودرو انجام دهیم.

راهنمای ASLA راه‌حل‌های عمیق و مطالعات موردی را برای کمک به جوامع در ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقلی که راه‌های ایمن، عادلانه و انعطاف‌پذیر برای رفت و آمد را تقویت می‌کند، ارائه می‌کند.

بخش های آن در مورد سیستم های منطقه ای، شهری، محله ای و خیابانی هفت اصل کلیدی را منعکس می کند:

انتشار کم: سیستم های حمل و نقل پایدار به تغییرات آب و هوایی کمک نمی کند. در عوض، آنها روش های حمل و نقل کم انتشار مانند حمل و نقل عمومی، دوچرخه سواری یا پیاده روی را تشویق می کنند. شیوه‌های استفاده پایدار از زمین، مانند توسعه ترانزیت محور، سیستم‌های چندوجهی را تسهیل می‌کنند ساکنان می توانند به راحتی پیاده روی یا دوچرخه سواری کنند تا نیازهای اولیه روزانه را برآورده کنند. معماران منظر، مناطق، شهرها، و محله‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنند و خیابان‌هایی را طراحی می‌کنند که از پذیرش گسترده گزینه‌های حمل‌ونقل کم انتشار حمایت می‌کنند.

فعال: سبک زندگی سازماندهی شده بر اساس انتخاب های حمل و نقل با نیروی انسانی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری سالم است. گزارش 2016 دریافتند که جوامع قابل پیاده‌روی و حمل‌ونقل محور، آمادگی جسمانی و سلامت روانی را افزایش می‌دهند. ساکنان چنین جوامعی نیز احتمالاً توصیه‌های فعالیت بدنی روزانه را برآورده می‌کنند یا از آنها تجاوز می‌کنند. معماران منظر با طراحی مسیرهای ایمن و دلپذیر برای پیاده روی و دوچرخه سواری، حمل و نقل فعال را تشویق می کنند.

بی خطر: موسسه منابع جهانی تخمین می زند که سالانه جان بیش از 1 میلیون نفر را می توان با اتخاذ گسترده تر اقدامات آرام سازی ترافیک نجات داد مانند محدودیت سرعت کمتر، کاهش عرض خطوط و میانه های محافظت شده. معماران منظر برای ایمنی طراحی می کنند و به شهرها کمک می کنند تا صدمات و تلفات جدی در جاده ها را حذف کنند.

منصفانه: دسترسی به چنین گزینه های حمل و نقل سالم و پایدار باید به عنوان یک حق تلقی شود. همه ساکنان – صرف نظر از درآمد، نژاد، سن، ناتوانی، مذهب یا منشاء ملی – باید به گزینه های حمل و نقل مقرون به صرفه، ایمن، در دسترس و چند وجهی دسترسی داشته باشند که به آنها امکان مشارکت کامل در جامعه را می دهد. معماران منظر، برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و طراحی مبتنی بر جامعه را تسهیل می‌کنند که شامل همه اعضای جامعه، به‌ویژه آن‌هایی است که بیشتر از فقر، جوامع رنگین‌پوست و جوامع به حاشیه رانده شده تاریخی آسیب دیده‌اند.

ارتجاعی: حوادث آب و هوایی شدید می توانند به راحتی شبکه های حمل و نقل را خاموش کنند. سیستم‌های حمل‌ونقل چندوجهی در برابر عدم قطعیت‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی، مانند افزایش دما، طوفان‌های شدیدتر و شدیدتر و افزایش سطح دریا انعطاف‌پذیر هستند. معماران منظر سیستم هایی را با گزینه های حمل و نقل متعدد و به هم پیوسته طراحی می کنند که افزونگی و انعطاف پذیری را ایجاد می کند، کیفیت هایی که کمک به جوامع برای تخلیه و بازسازی سریع در مواجهه با بلایای طبیعی.

زیست محیطی: یک شبکه حمل و نقل پایدار اکولوژیکی است که با سیستم های طبیعی برای جذب و فیلتر آب طوفان، کاهش سیل، حمایت از گونه های گرده افشان، تقویت تنوع زیستی و حفاظت از جمعیت حیات وحش کار می کند. معماران منظر با زیرساخت‌های سبز، گذرگاه‌های حیات وحش، بزرگراه‌های گرده‌افشان و هم ترازی، طراحی و ساخت جاده‌های حساس به محیط زیست، طبیعت را در شبکه‌های حمل‌ونقل ما ادغام می‌کنند و از آن بهره می‌برند. مزایای خدمات اکوسیستمی در حالی که تضاد بین انسان و حیات وحش را به حداقل می رساند.

زیبا: زیرساخت های حمل و نقل به عنوان یک جزء اصلی از چشم انداز و قلمرو عمومی ما باید زیبا، جذاب و به یاد ماندنی باشد. طراحی متفکرانه فضاهایی بادوام و ماندگار ایجاد می کند که هویت جامعه، برابری و مالکیت را ایجاد می کند. معماران منظر اطمینان حاصل می کنند که زیرساخت های حمل و نقل به ارزش زیبایی شناختی محیط ساخته شده کمک می کند.

راهنمای حمل و نقل پایدار توسط یک هیئت مشاوره متخصص، از جمله دایان جونز آلن، دی. مهندس، ASLA، PLA، دانشیار و مدیر برنامه معماری منظر، دانشگاه تگزاس، آرلینگتون، و مدیر، DesignJones LLC شکل گرفته است. Jean Senechal Biggs، ASLA، مدیر ارشد پروژه، DKS Associates. و رابرت لوفتیس، PLA، ASLA، معمار منظر، معماران منظر MRWM.

این راهنما یک منبع زنده است، بنابراین از شما دعوت می‌کنیم تحقیقات، مطالعات، مقالات و پروژه‌هایی را که می‌خواهید در آن گنجانده شده باشند، ارسال کنید. لطفاً آنها را به آدرس info@asla.org به ASLA ایمیل کنید

درباره انجمن معماران منظر آمریکا

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از ماموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=54029