سازمان‌هایی که تقریباً نیم میلیون حرفه‌ای را نمایندگی می‌کنند به «فراخوان مشترک برای اقدام برای ارتقای جوامع سالم» می‌پیوندند.


برنامه ریزان، طراحان، سازندگان و متخصصان بهداشت عمومی و پارک های کشور، همکاری را برای پیشبرد جوامع سالم تر و قابل پیاده روی تر ترویج می کنند.

جایی که ما زندگی می کنیم، کار و بازی می تواند به طور مستقیم بر سلامت جسمی و روانی ما تأثیر بگذارد. رهبران محیط‌زیست ساخته شده کشور و سازمان‌های بهداشت عمومی امروز برای مبارزه با عوامل منفی سلامتی مانند چاقی، دیابت، آسم و اضطراب، حمایت خود را برای ترویج همکاری بیشتر برای پیشبرد جوامع سالم‌تر و قابل پیاده‌روی‌تر متعهد کردند.

«ندای اقدام مشترک برای ترویج جوامع سالم»، 450000 متخصص را گرد هم می‌آورد که می‌دانند محیط ساخته شده – روشی که یک جامعه از ساختمان‌ها و فضاهای عمومی آن طراحی و ساخته می‌شود تا نحوه سفر ما بین جوامع – یک عامل کلیدی تعیین‌کننده سلامت است. . همکاری با یکدیگر حرکت جدیدی را به سمت هدف مشترک ایجاد و حفظ ساختمان ها و فضاهای سالم ایجاد می کند.

ارائه گزینه هایی برای نحوه حرکت ساکنان و همچنین تشویق به فعالیت بدنی می تواند از راه های مختلفی به دست آید. راه‌حل‌ها ممکن است شامل مسیرهای چند منظوره برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، سیاست‌های خیابان‌های کامل، حمل‌ونقل عادلانه و مقرون‌به‌صرفه و جوامع حمل‌ونقل محور، اجرای زیرساخت‌های سبز، استفاده کارآمدتر از زمین، آب و منابع، گسترش سایبان درختان، و دسترسی به ساختمان‌های سالم باشد. -ترویج محیط های داخلی

ارتقای سلامت جامعه منفعت اقتصادی مستقیمی نیز دارد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش 86 درصد از هزینه های مراقبت های بهداشتی در سال 2010 برای افرادی بود که یک یا چند بیماری مزمن پزشکی داشتند.

نانسی سامرویل، بزرگ، گفت: «سلامت عمومی در قلب حرفه معماری منظر است. ASLA، معاون اجرایی و مدیر عامل انجمن معماران منظر آمریکا. ASLA از این فراخوان مشترک برای اقدام استقبال می کند و متعهد به همکاری با شرکای ما برای ایجاد تغییرات مثبت در طراحی و مزایای سلامتی محیط ساخته شده است.

“دعوت مشترک برای اقدام برای ارتقای جوامع سالم” به طور خاص به چهار نکته کلیدی می پردازد:

  1. ایجاد و تقویت مشارکت هایی که سلامت را ارتقا می بخشد.
  2. ایجاد درک درستی از داده های بهداشتی و ایجاد اهداف بهداشتی قابل اندازه گیری برای طرح ها و پروژه ها؛
  3. پیشبرد سیاست‌ها، برنامه‌ها و سیستم‌هایی که سلامت، رفاه و برابری جامعه را ارتقا می‌دهند. و
  4. بیان اهمیت سلامت.

فراخوان مشترک را به طور کامل بخوانید.

سازمان‌هایی که از فراخوان برای اقدام امروز حمایت می‌کنند عبارتند از:


درباره ASLA
انجمن معماران منظر آمریکا که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای ملی برای معماران منظر است که بیش از 15000 عضو را در 49 بخش حرفه ای و 72 بخش دانشجویی نمایندگی می کند. اعضای انجمن پس از نام خود از “ASLA” برای نشان دادن عضویت و تعهد خود به بالاترین استانداردهای اخلاقی این حرفه استفاده می کنند. معماران منظر سرپرستی، برنامه ریزی و طراحی محیط های ساخته شده و طبیعی ما را رهبری می کنند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است.

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=50144