سبک جپندی طراحی داخلی چیست ؟ – دکوراسیون داخلی جپندی

مبلمان در سبک اسکاندیناوی با ژاپنی تفاوت هایی بایکدیگر دارند.

سبک-چپندی-دکوراسیون-داخلی

ترکیب سبک ژاپنی و اسکاندیناوی

به طور مثال در اسکاندیناوی مبلمان سبک تر،مدرن و رنگ بندی خنثی بیشتر در آنها بکار گرفته می‌شود اما در سبک ژاپنی استفاده از رنگ‌های گرم ،متریال چوب و ظرافت بیشتر به چشم می‌خورد.

ترکیب-رنگی-در-سبک-جپندی

مبلمان و اکسسوری مینیمال

اما وجه اشتراک هردوی آنها مینیمال بودنشان است که میتوان به صورت مجزا یا با ترکیب کردنشان با یکدیگر از آنها به خوبی در سبک جچندی در طراحی داخلی استفاده کرد.


منبع: https://civilart.co/%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D8%AC%D9%BE%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C/

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی هدفش دنج بودن،کارایی و بی نقص بودن را هدف خود قرار داده است به صورتی که فرد پس از ورود به فضای داخلی احساس راحتی و خوش‌آیندی را احساس کند.

استفاده از رنگ های خنثی، گرم و هماهنگ با طبیعت این ویژگی را به دکوراسیون داخلی جپنی میدهد که احساس آرامش را درون آن تجربه کنید.

طراحی داخلی مینیمال از شلوغی فضای داخلی جلوگیری می‌کند و در عین حال کارآمد بودن المان‌ها، هوشمندی در نحوه چینش و ترکیب بی نقص آنها که الهام گرفته از طبیعت است نقاط قوت سبک جپندی هستند.


سبک جپندی (Japandi) ترکیبی از طراحی داخلی ژاپنی و طراحی داخلی اسکاندیناوی می‌باشد.

 برای آشنای کامل با دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی و ویژگی های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی برری لینک درج شده کلیک کنید.


چیدمان سبک جپندی

تمرکز خود را بروی فضای باز و خطوط منظم بگذارید.

در این سبک استفاده از المان های طبیعی و رنگ های روشن و گرم به طرز چشم‌گیری قابل مشاهده است که حس آرامش را به مخاطب خود القا می‌کند.

بکارگیری از رنگ های سفید، کرم، شکلاتی یا استفاده از متریال چوب و بامبو با رنگ های طبیعی فضا را پخته تر و دلنشین می‌کند.

استفاده از المان های مانند چوب، قالیچه های دست بافت با طرح ساده، مبلمان چوبی، کوسن های  کنفی و چرمی تعدادی از المان های اصلی در سبک جپندی هستند.

طراحی داخلی مینیمال و ویژگی های سبک مینیمال


دکوراسیون-داخلی-جپندی

پیاده سازی سبک جپندی

فضای خالی

ترکیب این دو طرح با یکدیگر باعث ایجاد سبک جدیدی از طراحی داخلی مدرن بنام جپندی می‌شود که کارایی طراحی اسکاندیناوی و مینیمال یا سادگی دکوراسیون ژاپنی را در خود جای داده است.

در طرف مقابل دکوراسیون ژاپنی نیز بر همین عقیده شکل گرفته است اما آنها معتقدند که وجود نقص در طبعیت باعث زیبائی آن می‌شود در نتیجه ازین مورد می‌توان به خوبی در طراحی داخلی استفاده کرد.

هدف در سبک جپندی برقراری ارتباط با طبیعت، سادگی و هنر است.

استفاده از وسایل و اکسسوری های غیرضرروری را به حداقل برسانید و از جینش وسایل به صورت نامنظم خودداری کنید.

پالت رنگی سبک جپنی

طراحی-داخلی-اسکاندیناوی

طراحی-داخلی-ژاپنی


با ترکیب این دوسبک از دکوراسیون داخلی طراحان به سبک جپندی رسیدند که به عقیده آنها ترکیب این دو سبک باعث شده با یکدگیر همپوشانی داشته باشند و به خوبی مکمل یکدیگر قرار بگیرند.