طراحی ساختمان اداری با رویکرد معماری سبز

موزه گوگنهایم بیلبائو معروفترین اثر فرانک گهری و یکی از مهمترین آثار معماری سایت starchitecture معاصر است. دکوراسیون داخلی اداری دفتری یکی از قسمت هایی است که در دکوراسیون داخلی به آن بسیار توجه می شود. در دکوراسیون داخلی قسمت اداری بهتر است از متریال هایی استفاده کنیم که خلاقیت کارکنان را نیز بیشتر کند. در دکوراسیون داخلی اداری با استفاده از پارتیشن ها محیط اداری را به قسمت هایی تقسیم بندی می کنند. یکی از مهمترین فاکتورها منطقه بندی است. بهعنوانمثال، در مناطق زلزله خیز مانند تهران، منطقه بندی لرزهای مستقیماً هزینه مواد، تجهیزات و نیروی کار را تحت تأثیر قرار میدهد، زیرا برای مثال سازه مورد نیاز سنگینتر خواهد بود. در این مرحله زیر قالبها جکهایی قرار داده میشوند تا برای مدت معینی که قالبها سفت شوند، نیروهای وارده را تحمل کنند. طرح این بخشها با توجه به چهار نمای دیگر انجام شده و در معرض دید قرار میگیرد.

میز و صندلی ها مطابق با استاندارد و راحتی شما باشد تا کار خود را به نحو احسن انجام دهید. همینجا آشکار میگردد که برند یک نام تجاری یا یک لوگو نیست که همان ابتدای تاسیس شرکت انتخاب گردد و بعد به حال خود رها گردد ، ( برند چه چیزی نیست ) . محتوای رجیستر یا محلی در حافظه به وسیله قرار دادن کروشه در دو طرف نام ثبات یا آن موقعیت حافظه نشان داده میشود. دستورالعملهای خوانده شده از حافظه در ثبات دستورالعمل (IR) قرار داده میشود. در دکوراسیون داخلی ادارات باید از تم خاصی پیروی کنید. اما قانون یک استثنا در نظر گرفته و به یک شرط اجازه میدهد شما از آپارتمان مسکونی خود استفاده اداری کنید. دلیل اهمیت پیدا کردن طراحی داخلی اداری را میتوان اهمیت پیدا کردن روحیات افراد در نظر گرفت. همه هزینههایی که برای تمام شرایط غیرمنتظره و پیشبینینشده که ممکن است بر روند ساخت و ساز تأثیر بگذارد در نظر گرفت میشود را هزینههای روز مبادا گویند. به این ترتیب، ردپای گندم برای همیشه، به عنوان یک اندود ارگانیک در کالبد پروژه باقی خواهد ماند. روند ساخت و ساز ساختمان، یک فرایند پیچیده است و شامل مراحل مختلفی از طراحی گرفته تا نازک کاری می شود.

حفظ ساختار موجود در مقابل بارها و نیروهای وارد بر آن در پدیدههای طبیعت، مهمترین فلسفه وجودی سازه آنها است که در سازههای طبیعی از روشهای مختلفی برای مقابله با نیروهای خارجی تهدیدگر استفاده میشود. اگر شرکت به اندازه کافی بزرگ باشد در دکوراسیون داخلی شرکت اداری می شود کافه کوچکی برای استراحت کارمندان طراحی کرد. طراحی داخلی اتاق کار باید به گونه ایی باشد که کارمندان داخل آن دوست داشته باشند کل وقت خود را در آن سپری کنند و از دکوراسیون اتاق کار خود لذت ببرند. چرا که نور کافی تاثیر زیادی روی کارکرد کارمندان دارد. این کار خصوصا در شب و نبود منبع نور طبیعی، به حفظ نور کمک می کند. برنامه ریزی ساختمان جدید شامل برخی بخش های عمومی از جمله مدیریت، دفاتر مدیران ارشد، سالن های کار گروهی و سالن های همایش بود که از بالا به پایین در طبقه ها جایگذاری شدند. ضرورت تغییر شکل به شکلهای کوچک تر ، تکرار یا تقسیماتی از آن به انگیزه ی نشان دادن عمق و حرکت در دنیای دو بعدی از آن جمله اند.

اتاقک: به محیطی گفته میشود که یک یا دو ایستگاه کار را در خود جای داده است و به وسیلهی صفحات عمودی جدا کننده با محیط پیرامونی خود جداسازی میشود. برای طراحی داخلی به سبک مدرن میتوان دیوارهای اتاق ها را از بین برد و به جای آن ها از پارتیشن استفاده کرد. در صورتیکه در دوره «رومانتیسم» که دوره بعد از نیوکلاسیسیسم میباشد، برای هنری که واقعاً ارزش هنری دارد، ارزش قائل میشوند. پس علاوه بر ضوابط طراحی پلان واحدهای تجاری که با واحدهای مسکونی تفاوت دارد، نمای آن نیز باید با ساختمان مسکونی متفاوت باشد. چون در ادارات از مبلمان استفاده فراوان می شود پس باید طوری انتخاب شوند که با نشستن روی آن ها آدم احساس راحتی کند.

پس بهتر است تفاوتهای ملک اداری با موقعیت اداری را بدانید؛ تفاوتهایی که میتوانند بر تصمیمگیری شما برای خرید یا اجاره ساختمان اثرگذار باشند. برای طراحی داخلی اداری و دفتر کار باید خیلی دقت شود که از همه محیط اداره به درستی و به صورت بهینه استفاده شود. با طراحی و دکوراسیون درست دیوارهای یک اداره می توان فضای داخلی آن را لوکس جلوه داد. هزینه ساخت ساختمان ما در این مطلب قصد داریم روش های درست برای برآورد هزینه ساخت را به شما نشان دهیم، تا بدانید ساخت هر متر مربع ساختمان در سال ۱۴۰۱ چقدر هزینه خواهد داشت و بتوانید قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان را محاسبه کنید، تا با صرف هزینه های کم بیشترین سودآوری را با کیفیت بالا داشته باشد. طراحی درست دکوراسیون داخلی محیط اداره، میتوان با استفاده از گل و گیاه یا وجود آبنما در محیط کار ارتباطی میان درون و بیرون کارکنان ایجاد کرد. اما تبدیل پنجره به عنوان رابط بصری میان فضای بیرون و درون مشکل دیگری را به همراه داشت و آن اینکه پنجره مهمترین عنصر انتقال مزاحمتها از فضای بیرونی (سر و صدا و مشرفیت به ویژه برای طبقهٔ همکف) بود.

کارکنان هر اداره بسته به کاری که انجام می دهند برای حفظ آرامش شان به یک مکان خصوصی یا نیمه خصوصی احتیاج دارند. دکوراسیون داخلی اداری دفتری به گونه ایی وسایل داخل دفتر مانند تابلو ها را انتخاب میکند که متناسب با کار اداره باشد. اطلاعات ارائه شده در جدول بار مرده ساختمان می تواند به عنوان یک نمونه و الگوی کاری برای مهندسان و فارغ التحصیلانی که به تازگی وارد بازار کار شده اند نیز استفاده شود. این خانه به عنوان یک مکان خانوادگی برای خانواده ساوی در اطراف پاریس ساخته شده است. امروزه با افزایش جمعیت و نبود زمین کافی اغلب واحدهای مسکونی در یک یا چند ساختمان واقع میشوند که ورودی اصلی، راهپله و گاها پارکینگ و حیاط آنها مشترک است به اینگونه ساختمانها آپارتمان گفته میشود. اغلب این نمونه از زمینها در روستاها هستند.

نمونه ای از ویژگی های معماری پایدار در این ساختمان به شرح زیر است. نمای شیشه ای ساختمان از جمله پرطرفدارترین نمای ساختمانی است که در تمام ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری به چشم می خورد. او در برج Turning Torso از پیچش بدن انسان و در موزه علوم و هنر شهر والنسیا از انواع فرمهای طبیعی مانند چشم انسان ایده گرفته است. اما در آنسوی ماجرا، شرکتهای کنفرانس ویدئویی همانند زوم در بحبوحه همه گیری شاهد موفقیتهای چشم گیری بودهاند. استفاده از شیب زمین در طراحی نمای ساختمان ویلایی به همراه بهره گیری از متریال چوب ترمود و سنگ را در کنار یک دیگر شاهد هستیم .

با توجه به کاربری اداری پروژه، تنوع مصالح انتخابی در جهت سادگی محدود شد و در بسیاری از فضاها، همانند نما، پلکان و لابی ورودی طبقات، از سنگ گرانیت فلیم استفاده شد. این املاک با اینکه کاربری اداری ندارند، اما به خاطر موقعیتشان بسیار موردتوجه هستند و تحت شرایطی میتوان از این ساختمانها استفاده اداری نیز کرد. بسته به اینکه اتاق یک کاره یا چند کاره باشد دکوراسیون داخلی آن طراحی می شود. برای اینکه فضای دفتر دلباز تر شود بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود. همینطور واحدهای تجاری برای کسبوکار تجاری، واحد صنعتی برای فعالیتهای صنعتی و واحد آموزشی و بهداشتی شامل مدارس و بیمارستان و غیره هستند. نحوهی استفاده از یک ملک یا ساختمان که بر مبنای طرح تفصیلی شهرداری و بر اساس چگونگی استفاده از آن ساختمان و فعالیتهای شهری اطراف آن مشخص میشود را کاربری ساختمان گویند. کاربری ساختمان طرحی جامع و تفصیلی است که چگونگی استفاده و کاربرد ساختمان را بیان میکند. سازمان کامپیوتر به وسیله ثباتهای داخلی، زمانبندی و ساختار کنترلی آن و مجموعه دستوراتی تعریف میشود که استفاده میکند.

عناصر داده در ساختار داده لیست پیوندی دنباله ای از گره ها هستند که از طریق لینک به هم وصل می شوند. عناصر در ساختار داده های خطی به ترتیب پشت سر هم مرتب می شوند. به عنوان یک اصل غیرقابل تغییر، از شبکه اصلی سازه به عنوان زمینه ای استفاده شده که با کاشی های سرامیکی در قسمت بیرونی و با گچ آلی در قسمت داخلی پوشیده شده است. همچنین میتواند در اشغال ساختمان نباشد و با گلکاری و درختکاری پوشیده شده باشد. دانش معماری رایانه در نوشتن برنامههای سریعتر، کوتاهتر و با خطای کمتر به افراد یاری میرساند و همچنین به اشکال زدایی برنامهها کمک میکند. این در حالی است که در پروژههای اداری این اتفاق کمتر میافتد زیرا هزینهها با توجه به امکانات پروژه بعضاً بالاتر بوده و به دلیل آن که بیشتر دفاتر اداری برای مستقر شدن در ساختمان عجله دارند، تزریق پول هم باید بیشتر باشد تا پروژه را تسریع بخشد. پارامترهایی که خلاقیت را افزایش می دهند عبارتند از استفاده نکردن رنگ سرد، استفاده از مواد طبیعی و تا جایی که امکان دارد از مصالح ساختگی کمتر استفاده شود. محیط تأثیر مستقیم بر سلامتی ما دارد و توجه به عناصر طبیعی در فضاسازی محیط این مجموعه احساس خوبی از سلامتی و تندرستی در کاربران ایجاد می کند.

توصیه می شود این فضا تا حد امکان نور طبیعی داشته باشد و هم چنین محیط آرام و راحتی جهت آشامیدن و صرف غذا، راحتی ارتباطات، ملاقات ها و … بهینه سازی فضا در دکوراسیون داخلی اتاق اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. تنها مزیت املاک موقعیت اداری نسبت به املاک اداری قیمتشان است که تقریبا همرده ساختمانهای مسکونی است و علتش هم آن است که عملا این ساختمانها مسکونیاند. تنها مالک ساختمان مجاز است از ملک مسکونی خود که موقعیت اداری دارد به عنوان دفتر وکالت، مطب، دفتر اسناد رسمی، دفتر روزنامه یا دفتر مهندسی استفاده کند. با این حال قیمت خرید یا اجاره ملک اداری خیلی بیشتر از املاک مسکونی است و علت آن هم هزینههایی است که شهرداری برای دادن مجوز اداری دریافت میکند. ملک اداری بخریم یا موقعیت اداری؟ فرقی هم ندارد مالک باشید یا مستاجر. به نور اتاق توجه خاصی داشته باشید تا بچه ها به هنگام مطالعه، دچار خستگی نشوند. با توجه به شیب منطقه و دید وسیع پروژه به سمت شهر و کوه، حفظ حداکثر سطح شفافیت نما اهمیت داشت، اما با توجه به نور جنوب، استفاده از پوسته برای کنترل میزان نور ورودی الزامی بود. برای این گونه طراحی ها شرکت طراحی و دکوراسیون مهران طاهری طراحان ماهری دارد.

کارفرما بر اساس برنامه ریزی فیزیکی جدید این مجموعه، برای طراحی این ساختمان که سازه فولادی اش در مرحله نهایی و رو به اتمام بود، به طراحان مراجعه کرد. در ادامه بیشتر در مورد مجوز شهرداری برای انواع کاربری ساختمان و همینطور تغییر کاربری ساختمان صحبت خواهد شد. به منظور ایجاد یکپارچگی در میان کاربری های مختلف فضاهای عمومی، هر بخش شامل منشی، سالن انتظار و راهروی ارتباطی بود که توسط یک نورگیر با جداره سبز به یکدیگر متصل می شدند. در مورد بهترین رنگ ساختمانی برای سالن پذیرایی، برای زیبایی بیشتر، میتوانید از ایده تلفیق رنگ با کاغذدیواری برای خاص جلوه دادن فضای پذیرایی بهره برید. مراکز سلامتی، شامل سالن ورزشی، استخر شنا و … یک شرکت تولید کننده ماکارونی برای دفتر مرکزی خود، ساختمانی نیمه ساخته و در حال احداثی را خریداری کرده بود که شامل هفت طبقه اداری و یک طبقه تجاری بود.

این اصطلاح معمولاً به هزینههای خدمات مورد نیاز برای تکمیل پروژه با توجه به مشخصات مستأجر اشاره دارد و میتواند شامل موارد زیر باشد. مراکز پرداخت کاغذ که شامل دستگاه های فتوکپی، چاپ گرها و نمابرها می باشد. معماری داخلی فضا و ساختمان های اداری چگونه باید باشد؟ اندازه و مقیاس، معماری فضا تا چه اندازه زیربنای قابل استفاده و متناسب با ابعاد انسانی فراهم می کند. آیا تکنولوژی قابل اطمینان است؟ ایدهٔ «شفافیت کامل» مناسب نوع و عملکرد خاصی از ساختمان مانند فضاهای تجاری و اداری بود و در شرایط اقلیمی ویژهای مانند و اروپای شمالی و مرکزی قابل استفاده بود؛ ولی این راه حل هزینه بر و مستلزم دقت زیادی بود. گروپیوس بر کاهش استفاده از مصالح در معماری تاکید داشت و توجه به عملکرد ساختمان از اصول معماری او بود. علاوه بر این موارد، ساختمانهای بلندمرتبه قطعاً هزینههای ساخت بیشتری خواهند داشت، اما نسبت هزینه بر مبنای مترمربع، هر چه پروژه بزرگتر باشد، کاهش خواهد یافت. کمترین ارتفاعی که یک ساختمان بلندمرتبه میتواند داشته باشد عدد واحدی تعریف نشده اما اکثر بر روی ارتفاع 23 متری اتفاق نظر دارند. در معماری داخلی دفتر اداری یکی از مواردی که در نظر گرفته می شود استفاده از شلف ها در دفتر کار است.