طراحی شهری به عنوان رده مستقل جدید برای برنامه جوایز ملی ASLA انتخاب شدجوایز حرفه ای و دانشجویی که توسط انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) اعطا می شود، قدیمی ترین و معتبرترین افتخارات در این حرفه است. امسال، ASLA مفتخر است اضافه شدن یک دسته جوایز جدید را برای متخصصان و دانشجویان اعلام کند – طراحی شهری.

“دنیای اطراف ما در حال تغییر به سمت جمعیت شهری بیشتر است و تا سال 2050 پیش بینی می شود که 68 درصد از جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. پروژه های خوش ساخت و طراحی زیبا این توانایی را دارند که جوامع را متحول کنند، توسعه اقتصادی را پیش ببرند. داگ هور، FASLA، مدیر عامل و مدیر معماران منظر Hoerr Schaudt، که به رهبری تلاش برای ایجاد این دسته جدید به عنوان بخشی از کمیته مشورتی افتخارات و جوایز ASLA کمک کرد، گفت: بر تعداد زیادی از مردم تأثیر بگذارد و درک فرد از مکان را کاملاً تغییر دهد. .

برای هر دو برنامه جوایز ASLA Professional و ASLA Student، هیئت داوران متشکل از معماران منظر برجسته تعدادی جوایز افتخار در طراحی شهری را انتخاب می کنند و ممکن است یک جایزه عالی را انتخاب کنند. این جوایز جدید فرصتی برای برجسته کردن بهترین پروژه های طراحی شهری در سراسر جهان است.

توماس شورچ، ASLA، که به رهبری تلاش برای ایجاد این دسته جدید به عنوان رئیس مشترک انجمن کمک کرد، گفت: “طراحی شهری به عنوان یک دسته جایزه جداگانه در برنامه افتخارات و جوایز ASLA اکنون به دستاوردهای این حرفه در این زمینه ها توجه ویژه ای می کند.” شبکه تمرین حرفه ای طراحی شهری ASLA. در جامعه طراحی بسیار رقابتی و بزرگ‌تر که شامل حرفه‌های همتای ما می‌شود، معماری منظر اکنون می‌تواند مجموعه وسیعی از قابلیت‌های ما را در شکل‌دهی به یک قلمرو شهری که به سرعت در حال تغییر است، بهتر به نمایش بگذارد و ارتقا دهد.»


آثار ارسالی برای دسته بندی طراحی شهری جدید پس از باز شدن فراخوان در اواخر پاییز امسال پذیرفته می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد ریشه های این دسته جدید، به مقاله ما در LAND مراجعه کنید.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=56508