طراحی نشیمن مدرن | طراحی داخلی اتاق نشیمن

بعد از دیوار‌ها نوبت به کف اتاق نشیمن می‌رسد حتما توجه داشته باشید که اگر تمام موارد در دکوراسیون داخلی مدرن را در نظر گرفته باشید اما نتوانید تعادل را بین دیوار‌ها و کف پوش برقرار کنید تمام زحماتتان برای طراحی داخلی اتاق نشیمن مدرن به هدر رفته است.

اباژورهای خاص و عجیب که در گوشه نشیمن قرار میگیرند از جمله دکوراتیوهای پرکاربرد این روزهای خانه‌های مدرن هستند.

رنگ دیوار به عنوان تاثیر گذارترین بخش در طراحی مدرن دیوار نقش دارد که با گذشت زمان استفاده از دیوار پوش‌ها و کاغذ دیواری هم برای طراحی دیوار ها اضافه شد.

اگر قرار است با نگاه به یک دیوار حس مدرن بودن آن به مخاطب نشان داده شود باید سه اصل مهم که شامل طراحی دیوار، رنگ و دکورهایی که برروی دیوار نصب می‌شود در نظر گرف.

طراحی داخلی نشیمن مدرن، در ابتدا بهتر است که به معنی لغوی کلمه مدرن رجوع کنیم تا بتوانیم درک بهتری از طراحی به سبک مدرن داشته باشیم.

نصب و بکار گیری پنجره های بزرگ در ساختمان یکی دیگر از نماد های طراحی مدرن است هرچه پنجره بزرگتر باشد بیشتر به سمت معماری مدرن خیز برداشته اید.

طراحی مدرن کف اتاق نشیمن

همینطور سعی کنید رنگ دیوار را متضاد با دکوراسیون خانه انتخاب نکنید که توازن محیط را برهم نزند.

دکوراسیون-دیوار-مدرن

نوبت به وسایل دکوراتیو و اکسسوری می‌رسد که این روزها توجه زیادی به آنها می‌شود برای نمونه می‌توانیم به :

از طرفی دیگر در طراحی داخلی مدرن استفاده از رنگ های خنثی و یک دست در الویت دستور کار قرار دارند که شما با استفاده از کاغذ دیواری تا حدی از این مسیر فاصله می‌گیرید.

کلمه لاتین میباشد که در واژگان فارسی به معنی جدید یا به نوعی چیزی که همه گیر شده باشد می‌گویند.(modern)مدرن

طراحی داخلی مدرن

تلویزیون‌های بزرگ و مسطح که بر روی دیوار نصب می‌شوند نیز از ویژگی های دیگر طراحی به سبک مدرن است.

اکسسوری-مدرن-دکوراتیو-مدرن


منبع: https://civilart.co/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%85%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86/

دیوار‌ها در طراحی داخلی اتاق نشیمن مدرن نقش بسزایی را دارند چرا که اغلب فضای داخلی را دیوار ها تشکیل می‌دهند.

طراحی داخلی مدرن و ویژگی دکوراسیون داخلی مدرن برای آشنایی بیشتر و درک کامل از طراحی مدرن پیشنهاد می‌شود مقاله لینک شده را مطالعه نمایید.


ویژگی‌های اتاق نشیمن مدرن (living room)

در طراحی سقف های مدرن اغلب از طراحی های ساده و منظم استفاده می شود و برای دکوراسیون آن سعی می‌شود از لوستر‌ها کمتر استفاده شود و هیچگونه منبع نور مستقیمی وجود ندارد و بجای آن از نور‌پردازی غیر مستقیم و مخفی یا دستگاه های مدرن و هوشمند که شکل و شمایل متفاوت و عجیبی دارند استفاده شود.

استفاده از فرش‌های خاص با ویژگی هایی مثل پرز بلند، پرزهای نرم و لطیف و تک رنگ اشاره کرد.

استفاده از کاغذ دیواری یک راه حل ساده و مقرون به صرفه برای تغییر در دکوراسیون داخلی می‌باشد.

دیوار پوش‌ها که در طرح و رنگ‌های متنوع مانند طرح چوب، شیشه، طرح فلز یا دیوار پیش ساخته موجود هستند با توجه به تنوع بالایی که دارند مورد توجه خیلی از طراحان قرار می‌گیرند.

شومینه‌ها، که در گذشته به عنوان ابزار گرمایشی خانه ها استفاده می‌شدند امروزه بیشتر به عنوان دکوراسیون یک خانه استفاده می‌شوند که به دلیل تزئینی بودنشان مدل های دیجیتالی آنها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی داخلی مدرن در زمان حال به عنوان یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین سبکها در طراحی داخلی می‌باشد.این نوع سبک از طراحی داخلی بیشتر در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد که همین مسئله یکی از علت های پرطرفدار بودنش است.


کف پوش تنوع گسترده‌ای در طرح، متریال و قیمت دارد که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

اگر قصد این را ندارید که کف اتاق نشمین را با فرش بپوشانید حتما بهترین گزینه برای دکوراتیو مدرن کف اتاق، استفاده از کف پوش می‌باشد.

طراحی-سقف-مدرن

اهمیت دیوار در طراحی نشیمن مدرن

در اکثر موارد سعی می‌شود که طراحی اتاق نشیمن بزرگ و دلباز نشان داده شود که همین مسئله باعث شده سقف ها ارتفاع نسبتا نرمالی داشته باشند که حتی در مواردی کوتاه ‌تر از واقعیت خود نشان می‌دهند.

طراخی-نشیمن-مدرن-کف-پوش

طراحی مدرن دکوراتیو

در انتخاب رنگ دیوار‌ها می‌توانید از رنگ های تیره و مات استفاده کنید چرا که در طراحی سقف همانطور که بالاتر اشاره کردیم نورپردازی به گونه ای صورت گرفته است که به صورت یکنواخت نور در فضا پخش شده است.

اما استفاده از کاغذ دیواری در طراحی داخلی حرفه ای کمتر به چشم می‌خورد زیرا که شما با صرف هزینه ای کمتر می‌توانید دیوار را رنگ کنید یا با انتخاب دیوار ‌پوش نمایی بهتر و جذاب تر نسبت به کاغذ دیواری ایجاد کنید.

طراحی اتاق نشیمن مدرن به سه قسمت اصلی اتاق نشیمن یعنی سقف، دیوار و همین طور دکوراتیوها و ویژگی آنها برای رسیدن به طراحی نشیمن به سبک مدرن می‌پردازیم.

طراحی مدرن سقف