طراحی ویلا مدرن یک طبقه

اما این خانهها عموما از دکوراسیون خاص هم برخوردارند. ویلا تریبلکس به ویلایی گفته میشود که در سه طبقه طراحی شده و طبقات توسط یک پله میانه یا کناره ساختمان با هم ارتباط میگیرند. طراحی نمای ویلا زمینه ای بسیار متنوع و تخصصیست که ارتباط مستقیمی با اصول زیبایی شناختی، ترکیب رنگ و سلیقه صاحب ویلا دارد. برای مثال در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از تناژ های مختلف رنگ طوسی و سیاه بهره می برند. ویلا های مدرن اغلب به صورت دوبلکس ساخته می شوند و دارای فضاهای مجزایی برای خواب و استراحت و انجام فعالیت های مختلف می باشند. این عمارت ویلایی که گرانقیمتترین و زیباترین خانه مسکونی شخصی در انگلستان از قرن ۱۹ تاکنون است، در نزدیکی شهر لندن واقع شده و ویژگیهای خاص آن ۲۲ اتاق خواب، ۵استخر، زمین بولینگ، زمین تنتیس، سینمای خانگی با ۵۰ صندلی، محل فرود هلیکوپتر و طبقات دوبلکس و تودرتو اشاره کرد. اما از آنجا که تهران به واسطه پایتخت بودن و تمرکز امکانات پر جمعیتترین شهر ایران است و خود به اندازه یک کشور کوچک جمعیت دارد و در نتیجه اشتغال، درآمدها و هزینههای زندگی نیز در آن در بالاترین سطح نسبت به دیگر نقاط ایران قرار دارد.

وان پالم یکی از گران قیمتترین و زیباترین آپارتمانهای جهان است که در جزیره نخل جمیرا در دبی واقع شده و به خلیج فارس و شهر دبی دید دارد. در برخی مناطق شمال کشور مانند خزرشهر و کلاردشت و جنوب مانند جزیره کیش نیز ویلاییهای لوکس خاصی دیده میشود. همچنین در ضوابط و الزامات طراحی ویلا در مناطق کوهستانی به مواردی مثل پرهیز کردن از ساخت حیاط پشتی، عدم طراحی پیش برآمدگی زیاد به خاطر بادگیری بودن، عدم گسترش پلان و طراحی به شکل کامپکت، حذف فضاهای با ارتفاع زیاد اشاره شده است. ویلای تریبلکس به دلیل ایجاد ارتفاع بیشترمیتوانند دید بیشتر و بهتری از طبیعت و محیط اطراف را به مخاطب بدهد و برای مناطق سرسبز و خوش آب و هوایی مثل شمال کشور انتخاب خوبی است. باید به گونه ای طراحی شود که دید کاملی نسبت به اتاق نشیمن و اتاق خواب داشته باشد. ویلا فلت در واقع ویلایی یک طبقه است که در یک سطح و با یک سقف طراحی میشود. امروزه به دلیل افزایش قیمت زمین و محدود شدن متراژ زمین های در دسترس، ویلاهای یک طبقه مقرون به صرفه نیستند و از طرفی در زمین های محدود، امکان طراحی و برآورد کردن نیازهای کارفرما در یک سطح وجود ندارد.

به ویژه در فصل های گرم سال فرزندان کوچک شما به راحتی در حیاط ویلا بازی کرده و شما نیز می توانید در تراس بزرگ آن از لحظات خود لذت ببرید. گرم و سرد کردن این فضا ها به دلیل متراژ و ارتفاع بالا با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش معمولی تقریبا غیر ممکن است. در این سبک معمولا از رنگ سفید فرانسوی که با ترکیب سفید و درصد بسیار جزئی از صورتی به دست میآید استفاده میشود و رنگهای گرم و تند در آن جایی ندارند. برای اینکه راهروی ویلای شما اشرافیتر به نظر برسد از فرشهای طویل با رنگ قرمز استفاده نمایید.

بنابراین ایده ی خوبی ست که برای طراحی مبلمان خانه تان آن ها را سفارش دهید و از یک طراح مبدع و نوآور بخواهید یک دست مبلمان شیک و خاص برای خانه تان طراحی کند. تزیینات این بخش را به خوبی انجام دهید و سعی کنید تا دکوراسیون جذاب و خوبی داشته باشد. البته باید به سیستم سرمایش و گرمایش نیز توجه نمود تا مصرف انرژی بهینه باشد. انتخاب درست وسایل و ابعاد آنها نسبت به خانه، طوری که برای مثال مبلمان نه در سالن نشیمن کوچک باشد نه بیش از حد بزرگ، هماهنگ کردن آنها با هم، ست کردنشان از نظر هارمونی و کنتراست رنگی و جای دادن هریک در محل درست و مناسب، نیاز به دقت، توجه و اصول علم طراحی داخلی دارد. از موارد دیگر در کاربرد چوب در خانه، لوستر و چراغ های آویز چوبی است که می تواند در دکوراسیون پذیرایی، اتاق نشیمن، فضای ناهارخوری و آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد. دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی لاکچری زمانی مورد توجه و استقبال قرار میگیرند که نتیجه تلاش و کار گروههای طراحی ماهر و کارکشته باشد. واحدهای آپارتمانی این ساختمانها عموما از معماری مدرن بهره میبرد و در آنها از امکاناتی مانند سیستم مرکزی هوشمند که کنترل سیستم سرمایشی و گرمایشی، قفلهای مرکزی و میزان روشنایی خانه را از هر مکانی دیگر ممکن میسازد، برخوردارند.

ایجاد اختلاف سطح می تواند فضا را هیجان انگیزو البته خوش دکوراسیون کند. سپس شما می توانید آیتم های دکوری خود را که می تواند یک مبل ال و چند میز طلایی است را در فضا مورد استفاده قرار دهید. سبک دکوراسیون منازل لوکس فرانسوی که به عنوان یکی از محبوبترین دکوراسیونهای مجلل دنیا در بیشتر نقاط جهان نیز مورد استفاده قرار میگیرد، در مقابل با سبک مینیمال است و سرشار از تجملات و فرم سلطنتی. لیست زیباترین خانههای لوکس و لاکچری دنیا با دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی آنهایی را شامل میشود که علاوه بر لوکس و مجلل بودن، زیبا و چشمنواز هستند. این سبک از خانه ویلاییها با الهام از املاک روستاهای فرانسه، پس از جنگ جهانی اول به آمریکا رونق گرفت و جذابیت تزئینی و جلوههایی چشمنواز را با خود به همراه داشت. دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی با ظاهری لوکس و لاکچری در هر کشوری سبک خاص خود را دارد و مانند سبک مینیمال یا آرت دکور از قوانین ثابت جهانی پیروی نمیکند. یکی از اصلیترین تعیین کنندههای دکوراسیون منزل وسایل استفاده شده در دکور خانه هستند.

استفاده از کاغذ دیواریهای منقش و روشن نیز در سبک فرانسوی رواج دارد. کفپوشهای منقش و دیوارپوشها در سبک دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی عربی نقش پررنگی دارند و این در حالی است که از فرش استفاده چندانی نمیشود. همچنین شما میتوانید از باکسهای دیواری، نورپردازی روی میز غذاخوری، تابلوها و نورپردازی در محیط آشپزخانه نیز برای زیباتر شدن فضای داخلی ویلای خود استفاده کنید. رنگ مبلمان، 30 درصد از فضای داخلی را تشکیل میدهد که باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوریها رعایت شود. المانهای سنتی عربی عموما در قسمتهایی از دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی عربی به چشم میخورد، این بخشها میتواند شامل، گچکاری دیوارها و ستونها، مبلمان، اکسسوریها یا پردهها باشد. وسایل خانه مانند مبلمان، در دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی فرانسوی، به شکل مبل سلطنتی و با استایلی شبیه عتیقهجات انتخاب میشوند و معمولا ظروف و دکوریهای عتیقه نقش اکسسوریها را بازی میکنند. معمولا در خانه ویلایی دوبلکس، یک لابی برای تفکیک فضاها باید وجود داشته باشد. این علاقه که این روزها بیشتر به چشم میآید از گذشته به شکل بازدید از کاخ موزههای سلطنتی وجود داشته و همچنان پابرجاست.

استفاده از متریالی همچون آجر و خشت که دارای ظرفیت حرارتی بالایی باشند و مانند یک عایق حرارتی عمل کنند. این سبک طراحی مناسب افرادی است که دوست دارند در محیطی سراسر هیجان زندگی کنند. البته اگر ویلای ساحلی دارید این تزیینات چندان برای این مناطق پر رطوبت مناسب نیستند. به همین منظور می توان از فن های مناسب در سقف به منظور انجام این کار استفاده کرد. ویلاها عموما دارای باغهای وسیعی بودند که البته پس از فروپاشی امپراتوری روم با تلاشهای کلسیا نوع کاربری این املاک تغییر کرد و کم کم به حالت صومعه درامده و به تملیک کلیسا در امد. هم چنین طراحی باید به گونه­ای انجام شود که علاوه بر اینکه دیوارهای پیرامونی به عنوان جدا کننده فضای داخلی و خارجی عمل می کنند، از قسمت هایی نیز دسترسی به فضای خارجی را به گونه­ای معمارانه و هنرمندانه فراهم سازند. این ساختمان یک طبقه با نور استثنایی طراحی شده است که علاوه براینها یک استخر بزرگ هم در ویلاهای اسپانیایی به زیبایی آن افزوده است. قطع کمتر درختان، استفاده از شیب طبیعی زمین و غیره از جمله این اقدامات در ویلا یک طبقه ساده میباشد. طراحی ویلا در زمین های کوچک ، منجر به طراحی پلان های کوچک خواهد شد.

الگوی طراحی سقف ویلاها استفاده از خطوط مستقیم و لایهای است که در آن برای قسمت تاج ویلا، سقف شیروانی مجزا در نظر گرفته میشود و بر روی سقف شیروانی دوم رو قرار میدهند. نقشه دوبلکس ویلا، تمام شرایط یک طراحی ویلای مطلوب را داراست. اگر به دنبال طراحی ویلا، طراحی ساختمان، محوطه سازی و خدمات پیمانکاری ساختمان هستید، مشاوران املاک اول خونه با تجربه و تخصص کافی در این زمینه، آماده ارائه خدمات کامل به شما عزیزان هستند. یک طراح حرفه ای و با تجربه به همه جوانب کار اشراف کافی داشته و با رعایت اصول طراحی ویلا ، می تواند فضایی را خلق کند که علاوه بر زیبایی، حس آرامش را نیز القا کند.

از آن جایی که آلات موسیقی امروزه عضوی در خانواده است، اختصاص دادن بخشی از قفسات به این آلات می تواند وجود نظم در طراحی داخلی ویلای شما را تایید کند. طراحی ویلا تریبلکس در واقع جزء طراحی های لوکس و گرانقیمت محسوب میشود؛ اما از آنجایی که امکان ایجاد فضا و طبقات بیشتری را فراهم می کند از محبوبیت زیادی برخوردار است . امکانات منطقه ای که در آن هستید، مثلا اگر در شهرستان باشید و بخواهید از افراد بومیخدمت بگیرید قیمت مناسب پرداخت خواهید کرد اما در صورتی که مجبور باشید برای انجام یک فعالیت از شهرهای دیگر چه دور و چه نزدیک از افراد متخصص استفاده کنید مجبور هستید هزینه ایاب و ذهاب را هم بپردازید یا اینکه خودتان این کار را انجام دهید. معمولا تراس های بزرگی در این سبک از ویلاها وجود دارد که هم در طبقه پایین می باشد و هم در طبقه دکوراسیون داخلی ویلا بالا. طبقه دوم به اتاق خواب ، یک پنتری کوچک و گاها یک سالن نشیمن اختصاص می یابد.

این خانه که یک ساختمان بازسازی شده و منزلی شخصی و ویلایی است در منطقه الهیه قرار دارد و به سبکی مدرن طراحی شده است. نوع بارندگی در طراحی پنجره ویلا و همینطور سقف تأثیر زیادی دارد. اتاق خواب باید در بخش آرام و به دور از فضاهایی با فعالیت های عمومی باشد. در طراحی ویلا نیم پیلوت ، با ایجاد یک اختلاف سطح نیم طبقه، فضایی را برای طراحی پارکینگ ، انباری یا موتورخانه ایجاد میکنند. در تصویر زیر شاهد فضایی برای نشیمن و گپ خانوادگی هستیم. در ویلا نیم پیلوت، نیم طبقه افزوده شده توسط پلکانی به بالا هدایت میشود که این ایجاد ارتفاع در کنار این پلکان، زیبایی ساختمان را دو چندان می کند .معمولا در نیم طبقه ایجاد شده یک اتاق در نظر می گیرند که فضایی دنج وآرامش بخش را ایجاد می کند.