فواید زعفران : خواص زعفران برای سلامتی ، 10 خاصیت زعفرون زرخونه-دکتر سافران

فارغ از اینکه زعفران چقدر برای داشتن فرزند پسر موثر است، مصرف زعفران برای بانوان خاصیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. آموزش دم کردن زعفران زعفران یک طلای ارزنده مملو از خاصیت و فایده است که امروزه افراد در صدد این هستند که به هر طریقی از آن بهره ببرند. هدف ما از نقد این مقاله بررسی انواع روش‌های دم کردن این دمنوش پرخاصیت و ویژگی‌ها و مشخصات فواید زعفران است. امکان اینکه زعفران فشارخون را کاهش دهد وجود دارد و همچنین مصرف زعفران ممکن است باعث کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشارخون پایین شود. چنانچه زعفرانی که استفاده میکنید زعفران اصل و خالص باشد و از زمان تولید آن زیاد نگذشته باشد (زعفران امسالی) خواهید توانست بیشترین میزان استفاده را از رنگ و طعم و خواص زعفران ببرید. مصرف بی رویه زعفران برای بدن مضر بوده و ممکن است به شما آسیب بزند.

دیابت، یکی از خطرناک‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌ها در دنیای امروز است، که در کل دنیا میلیون‌ها نفر را درگیر کرده‌است. به‌نظر می‌رسد، بهبود سلامت قلب، امروزه، یکی از اهداف اصلی درسلامت انسان است، و یکی از راه‌های ساده برای تامین این هدف، افزایش مصرف پتاسیم می‌باشد. از زعفران می‌توان برای ماساژ، انواع سوپ، نوشیدنی‌های گرم یا داروهای تلخ استفاده کرد. می‌توانید زعفران را در بیشتر فروشگاه‌های غذایی ارگانیک و خواروبارفروشی‌ها پیدا کنید، و قرص‌های مکمل آن هم در عطاری‌ها موجود است.

ضد افسردگی، کاربرد کمتر شناخته شده زعفران

آزمایش‌های مشابهی برای کشف کاربرد دارویی زعفران روی موش‌ها انجام شده که نشان می‌دهد زعفران از قلب در برابر مسمومیت دارویی محافظت می‌کند. ممکن است دلیل این اثر وجود آنتی امسیدان‌های موجود در زعفران و تاثیر آن‌ها روی بافت قلب باشد. هرچه کیفیت این ادویه بهتر باشد، ترکیبات موجود در آن نیز بهتر عمل می کنند و بهتر می تواند به سلامتی بدن کمک کند. برای اینکه از فواید زعفران آگاهی پیدا کنید، بهتر است یک دوره مصرف درست و به اندازه آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا به خوبی به خاصیت های آن پی ببرید. در زمان‌های گذشته از زعفران و فواید بی شمار آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات بدن استفاده می کردند. کروسین موجود در زعفران از آسیب به سلول‌های عصبی جلوگیری می کند و همین موضوع باعث می‌شود که از زعفران برای بهبود حافظه استفاده کنند.

 • مواد غذایی که در زعفران وجود دارند می‌تواند به جلوگیری از پیشرفت این بیماری و تقویت بینایی در این افراد کمک کنند.
 • چنان چه مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی و اسپاسم قاعدگی هستید، مصرف زعفران می تواند برای شما بسیار مفید باشد.
 • تجویز این دارو نیاز به تنفس مصنوعی در بیماران مبتلا را تا ۵۰ درصد و شمار مرگ‌ومیر را هم تا ۴۴ درصد کاهش داده است.

علاوه بر این، کروسین موجود در زعفران در طی فرآیند تبدیل شدن به کروستین، سطح کلسترول خون را کاهش داده و گرفتگی رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد. عصاره‌ی زعفران می‌تواند با افزایش سطح دوپامین و نوراپی نفرین در بدن، تا حد زیادی به سلامت و شادابی روان انسان کمک کند. در یک آزمایش که روی عده‌ای از افراد بالغ انجام شد، نشان داده شد که مصرف مداوم زعفران می‌تواند تاثیر مثبتی روی افسردگی داشته باشد. نتیجه‌ی این آزمایش با سایر داروهای ضد افسردگی مقایسه شد و کاربرد دارویی زعفران در درمان و بهبود افسردگی به تایید رسید. طبق تحقیقات امروزی نتیجه گرفته شده است که زعفران شامل خواص ضد افسردگی می باشد و این در حالی می باشد که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده شده است.

تاثیر زعفران بر کاهش وزن

می‌تواند سیستم عمومی ایمنی را تقویت کرده و در موارد خاص‌تر، از گسترش سرطان در بدن جلوگیری نماید. بعضی از مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک موجود در زعفران، موجب جذب بیشتر و بهتر مواد مغذی به‌ویژه کلسیم می‌شود. به‌نظر می‌رسد، بهبود سلامت قلب، امروزه، یکی از اهداف اصلی درسلامت انسان است، و یکی از راه‌های ساده برای تامین این هدف، افزایش مصرف پتاسیم می‌باشد. در طب ایرانی و طب مدرن، اثرات مثبت متعددی برای زعفران برشمرده­اند و به صورت ویژه به اثرات این ماده در بیماری­های قلبی­ عروقی اشاره شده است. این دو عنصر ضروری در ترمیم بافت های آسیب دیده و تحریک رشد تاثیر دارن بنابراین در ترمیم بافت های آسیب دیده میشه از خواص زعفران استفاده کرد. استفاده از زعفران دم کرده تحریکات سرفه و درد قفسه سینه را کاهش می ده.

بنه ها نباید بیش از چند ساعت در معرض نور خورشید قرار بگیرند. سپس این بنه های مرتب شده تا فصل کاشت بعدی در مکانی تاریک، خشک اما با تهویه مناسب نگهداری می شوند. تولید زعفران در ایران سابقه ای بسیار طولانی دارد و در گذشته کشت زعفران در استانهای خراسان، فارس، کرمان، مرکزی، یزد و اصفهان به طور وسیع تری مرسوم بوده است.در این مطلب با آموزش کاشت زعفران همراه شما هستیم. کشت زعفران و سابقه کاشت زعفران در ایران به سالیان بسیار قبل بر میگردد. با توجه به این مورد که آبیاری اول (بار آب یا بسار آب) جهت تحریک محصول زعفران و بیدار کردن پیاز صورت می‌پذیرد، بایستی آبیاری اول را با دقت و حساسیت زیادی انجام داد.

نحوه تکثیر و نگهداری گل گلوکسینیا در گلدان

دقت کنید که پوشال‌ها مانند لباس عمل می‌کنند پس نباید پیازها را زیاد از حد نقره کرد تا بخش سفید پیاز نمایان شود. بله، همانطور که در تیتر خواندید به راحتی میتوانید در خانه عملیات کشت را انجام بدید، در دهکده موفقیت یک مقاله ی کامل در مورد این نوع کشت زعفران نوشته شده میتوانید از آن استفاده کنید. مهدی سیستم فکری مخصوص به خودش را داشت او دوست داشت هر چیزی را یک‌بار امتحان کند و تاثیر رفتارش را ببینید. اکنون مهدی 6 سال است که در حال کارکردن است و هنوز هم نتوانسته بازدهی مزرعه خود را به حد مطلوبی برساند.

این طلای سرخ به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان به عنوان توان بخش قلب و پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی وسرطان نیز مطرح است و مانع گسترش سرطان سینه می‌شود. گلبرگ و کلاله زعفران در جلای چشم و افزایش قدرت بینایی مؤثر است. از جمله کاربردهای بالینی این گیاه استفاده از آن برای تسهیل زایمان های سخت است. © برای استفاده از مطالب طبایع، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست! اما این موضوع صحت و اصلی ندارد چرا که با این مقدار از زعفران این اثر باعث فوت نمی‌شود. زعفران سردی و رطوبت مغز را دفع می‌کند، همچنین انسدادهای مغزی را از بین می‌برد.

دشوارترین و حساس‌ترین مراحله فرایند تولید زعفران به برداشت آن مربوط می‌شود. عمر گل‌های زعفران حدود ۳ تا ۴ روز است و اگر در زمان مناسب برداشت نشوند، پژمرده می‌‌شوند. علف‌های هرز اگر چیده نشوند آب مورد نیاز گیاهان زعفران را دریافت کرده و تاثیر منفی به روی رشد گیاه می‌گذارند. توجه به آبیاری گیاه زعفران موجب بهبود کیفیت گیاه شده و رشد آن را سریع‌تر می‌کند. بهتر است که قبل از کاشت پیاز زعفران آن‌ها را ضد عفونی کرد.

با روش کاشت زعفران در گلدان و زمین زراعی آشنا شوید-دکتر سافران

همچنین، به خاطر داشته باشید که خوددرمانی شرایطی مانند افسردگی و اجتناب یا به تأخیر انداختن مراقبت‌های استاندارد ممکن است عواقب جدی داشته باشد. سپس مقداری رب را به گوشت و پیاز اضافه میکنیم و سرخ میکنیم.سپس بادمجان را به گوشت و پیاز اضافه میکنیم .حالا مقداری زعفران را دم میکنیم و اضافه بکنید. زعفران برای بيماری های برنشيت، تيزاب معده، آرامش اعصاب، جگر و گرده مفيد بوده، شادی می آفريند و در غذا ها استفاده می شود. لالو ماما با اشاره به گلی آن را زعفران ناميده از مفيد و گرانبها بودن آن به مهمانان می گويد.

همچنین پیشنهاد می‌شود از کود گوگرد ۹۰ یا ۹۹ درصد استفاده شود. برای انتخاب نوع گوگرد به مقاله “راهنمای جامع انتخاب کود گوگرد کشاورزی” مراجعه نمائید. مصرف کود اوره ( کود سفید یا کود سر ) با توجه به اینکه ناپایدار هست و در زمان کوتاهی می‌تواند شستشو شده و یا تبدیل به گاز شود، در مرحله قبل از کاشت پیشنهاد نمی‌شود. بهترین کود برای زعفران در نگاه اول کودی است که باعث افزایش حجم پیاز و افزایش گلدهی زعفران شود. برای مثال باید از کودی استفاده کنید که مقاومت زعفران را در برابر سرما و گرما بالا ببرد همچنین مزرعه زعفران را در برابر بیماری ها و آفات ایمن کند.

 • ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.
 • مصرف زیاد و بی رویه کود های فسفری باعث ایجاد کمبود عناصر ریزمغذی آهن و روی در زعفران می گردد بنابراین از مصرف بی رویه فسفر خودداری شود.
 • این پکیج‌ها هر آن‌چیزی که شما احتیاج خواهید داشت را در اختیارتان خواهد گذاشت.
 • این فرمول کودی زعفران نتیجه‌ی بیش از ده سال تجربه کشت زعفران و انجام آزمایش بر زمین و پیاز زعفران است.

ما نیز این روش را با به عنوان بهترین روش و طریقه دم کردن زعفران به شما پیشنهاد می‌کنیم. در میان گل‌های زعفران تارهایی است و در هر گلى سه تا چهار زعفران مى‌باشد. آن تارهاى بزرگ رنگین و خوش‌بو است و آنچه باریک و کمرنگ و کم بو است زعفران نیست. بزرگان طب اسلامی توصیه می‌کنند که در ترکیب داروهای مورد استفاده برای بیماران قلبی زعفران اضافه شود تا هدایت و نفوذ دارو به قلب بهتر انجام شود.

برای اطمینان از همراه نبودن کنه‌های خاکی و آلودگی‌های قارچی، پیازها را باید قبل از کاشت با محلول‌های کنه‌کش و قارچ‌کش ضدعفونی نمود. کشت می‌تواند توسط ماشین و به‌صورت ردیفی بوده و یا به صورت کرتی و با دست انجام پذیرد. آنچه که مهم است این که ردیف‌ها مستقیم بوده و با فاصله مساوی از همدیگر قرار گیرند. گل شامل گلپوش 6 قطعه‌ای (3 کاسبرگ و 3 گلبرگ)، 3 پرچم با بساک زرد رنگ و یک مادگی که دارای خامه سفید، کلاله 3 شاخه‌ای و قرمز رنگ است.

 • پیاز گیاه زعفران کاملا توپر بوده و شکل کروی دارد و رنگ آن قهوه‌ای است و زیر خاک قرار می‌گیرد.
 • در مبارزه با جوندگان، شکار و معدوم نمودن آنها، ایجاد موانع با استفاده از توری مرغی در اطراف مزارع، استفاده از طعمه مسموم در داخل مزارع، استفاده از سموم گازی و قرص‌های فستوکسین توصیه می‌شود.
 • کاشت در سال ابتدایی انجام می‌شود و اگر گیاه زعفران را در یک سال بکارید دیگر لازم نیست سال بعد برای کاشت آن اقدام کنید و مستقیم وارد مرحله داشت و برداشت می‌شوید.
 • در کشت زعفران کاشت corm در بسترهای مرتفع برای اطمینان از آبیاری و زهکشی، ایده‌آل است.
 • با توجه به اینکه بوته زعفران ضعیف، کوتاه و ظریف است، وجین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

وجود منگنز در بدن به کنترل سطح قند خون کمک می کنه که این ویژگی در بیماران دیابتی بسیار مفید هست. کارتنوئیدهایی که در زعفران وجود داره به افزایش قدرت و انرژی در بدن کمک می‌کنه؛ به همین دلیل مصرف زعفران انرژی بخش هست. زعفران انرژی را درعضله های بدن افزایش داده و هماهنگی بیشتری بین ذهن و چشم ها به وجود می‌آره. فواید و مضرات زعفران برای مردان چه می‌دانید؟ یکی از پرسش ها و نگرانی های همیشگی مصرف زعفران درباره ی اثر زعفران بر باروری زنان و … اسید معده یکی از رایج ترین بیماری ها در بین افراد است که بسیاری را آزار می‌دهد از گذشته های دور از زعفران به عنوان یک درمان کننده قوی بیماری هایی هم چون درد معده و اسید معده استفاده می‌کردند. در برخی از کشور ها هم مانند کشور آلمان استفاده از زعفران برای درمان اسید معده استفاده‌ی زیادی می‌شود.

فواید زعفران : خواص زعفران برای سلامتی ، 10 خاصیت زعفرون زرخونه-دکتر سافران

چند قطره روفن زعفران رو توی آب بریزید و ناشتا میل کنید. یا حتی روی غذاهاتون به جای کره مقدار اندکی روغن زعفران بریزید و میل کنید. برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحهقیمت عمده زعفرانمراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحهخرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

سلامت

کود گاوی پوسیده در هر هکتار ۲۸ تن بهترین کود حیوانی برای زعفران است. مقدار استفاده ازکودشیمیایی۵۰ و ۳۰ کیلوگرم در هکتار و مقدار کود آلی شامل کود گاو، گوسفند و مرغ به ترتیب ۱۲، ۸ و ۴ تن در هکتار است. بیشترین رشد زعفران با کود گاو (۰,۰۹ گرم در مترمربع) به دست می‌آید. این که کدام کود به بهترین وجه پاسخگوی نیاز خاک زعفران باشد، در به حداکثر رساندن رشد زمین زراعی به شما کمک می‌کند. کودهای آلی از مواد طبیعی وارگانیک تشکیل شده اند و منبع خوبی برای مواد مغذی هستند.

مراحل مدیریت کودی مزرعه زعفران

زعفران این گیاه منحصر به فرد علاوه بر بو و طعم و مزه بی‌نظیرش، یک گیاه با خواص دارویی و درمانی است که از گذشته های بسیار دور در طب سنتی از آن استفاده می‌شود. زمانی که برای کاهش وزن از مکمل زعفران استفاده می کنید باید مراقب طول دوران مصرف باشید. حتتماً دوره مصرف زعفران را با متخصصین طب سنتی یا مربی بدنسازی خود در میان بگذارید و بدون اجازه و خودسرانه از مکمل زعفران استفاده نکنید. زعفران برای بانوان خاصیت های زیادی داره مثل تسهیل زایمان و همچنین طبق آنچه که در کتب طب سنتی گفته شده برای داشتن فرزند پسر هم می‌تونه مفید باشه. مصرف زعفران و ترکیبات مؤثر موجود در آن، باعث شفاف کنندگی و روشن‌کنندگی پوست و باعث رخسار روشن و شفاف، رفع ریزش مو و باعث استحکام ریشه مو می‌گردد. همچنین جالب است بدانید در این زمینه زرشک هم خواص بسیاری خوبی دارد، پیشنهاد می‌کنیم مقاله خواص زرشک برای پوست را نیز مطالعه کنید.

زعفران خواص بسیار زیادی داشته که کاهش و تسکین درد، بهبود تنگی نفس، افزایش انرژی بدن، خاصیت ضد سرطانی چند نمونه از خواص فوق العاده زعفران است. یکی از دلایل ایجاد اضطراب در افراد وجود آنتی‌اکسیدان‌ها و استرس‌های محیطی است. طبق نظر متخصصان مصرف زعفران می‌تواند خواص آرامبخش قابل توجهی داشته باشد. همچنین زعفران دارای طبعی گرم و زنده است و به همین علت می‌تواند مکانیسم‌های عصبی را تنظیم و از این طریق نیز به بهبود عملکرد اعصاب بینجامد.

خواص درمانی و پزشکی گل محمدی

یکی از مهم ترین نکات قابل توجه می توان به نحوه برخورد اشاره نمود که زمینه لازم برای اعتماد سازی را فراهم می آورد. شرکت ام تی رویال با نام تجاری MTROYAL در سال ۲۰۱۴ در ترکیه تاسیس گردید و به عضویت اتاق بازرگانی این کشور درآمده است. فعالیت اصلی ما در حوزه صادرات و واردات به خصوص مواد اولیه کارخانجات صنایع غذایی می‌باشد. هاراجیای عزیز سعی کنید در هنگام سرخ کردن گوشت اگه از کمی دنبه هم همراه با گوشت استفاده کنید. زیرا این خورشت قیمه بادمجان هرچه چرب تر و خوشمزه تر هم میشود. هاراجیای آشپز در هنگام سرخ کردن بادمجان دقت لازم را به کار ببرید.

همه چیز در مورد برداشت زعفران و زمان برداشت زعفران ماه کشت-دکتر سافران

شما می‌توانید زعفران را با شیر قاطی کنید و آن را به کودکتان بدهید. علاوه‌براین، یکی دیگر از خواص زعفران برای کودکان این است که می‌تواند به رشد استخوان آن‌ها کمک کند. در سنی که کودکان هستند آن‌ها مدام نیاز به جذب کلسیم برای رشد استخوان‌های خود دارند.

فواید و مضرات زعفران برای مردان چه می‌دانید؟

در گلاب مقداری ویتامین c وجود دارد که برای تقویت سیستم ایمنی بدنمان خوب است. ما در بخش‌های قبلی در مورد خواص کلی زعفران در جوانب مختلف سلامتی افراد صحبت کردیم. طبیعی است که زعفران با خواصی که دارد برای تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان و تقویت روحیه آن‌ها مناسب است.

برای تهیه روغن زعفران باید حدود پنج مثقال آن را با هزار و پانصد گرم روغن کنجد و یا روغن زیتون مخلوط کرده و تا پنج‌ روز صبر کرد و در این مدت هر روز برهم زد، سپس صاف کرده و استفاده کنند. زعفران گیاهی است پایا و بصلی از تیره زنبق‌ها، دارای ساقه زیرزمینی که از دو پیاز خارج می‌شوند. پیازهای آن سخت و مدور و گوشتدار و پوشیده از غشأهای نازک و قهوه‌ای رنگ است. یکی از مضرات مصرف بیش از حد زعفران برای خانم های باردار است، که مصرف بیش از حد زعفران باعث سقطع جنین می‌شود.

سپس زعفران را با گلاب حل کرده و به آن اضافه کنید، هنگام استفاده می‌توانید با آب سرد یا یکی از عرقیات مناسب با بیماری حل کنید و کمی تخم بالنگو یا تخم فرنجمشک و یا تخم ریحان بر آن اضافه کنید و بنوشید. پس از سابیدن زعفران و یا خرد کردن زعفران با دستگاه‌های زعفران ساب، زعفران را در مقدار کمی آب جوش ریخته و به مدت ده الی ۱۵ دقیقه به آن استراحت دهید تا زعفران به راحتی طعم و رنگ خود را به آب بدهد. برای دم کردن زعفران بهتر است آنرا در یک هاون بسابید تا با خرد شدن آن طعم و رنگ زعفران سریعتر و بهتر آزاد شود. در بیشتر مناطق ایران زعفران را با کمی شکر یا یک حبه قند میسابند که تاثیر به سزایی در نسوختن زعفران و شیرین شدن زعفران دارد.

دستگاه برداشت زعفران آریا صنعت اسرار-دکتر سافران

روش آیروپونیک در حقیقت روش باغبانی سرپوشیده محسوب می‌شود. به دلیل آنکه در این روش گیاه زعفران در خاک کاشته نمی‌شود، هزینه‌های کاشت، کوددهی، شخم زدن و … بسیار کمتر شده و به راحتی و بدون نیاز به فضای خاصی می‌توان زعفران را کاشت. بسته به عمق کاشت پداژه ها و بافت خاک، گل های زغفران طی یک تا دو هفته پس از آبیاری اول شکفته می شوند. گل های زعفران در صبح زود و به طور معمول یکجا برداشت می شوند، سپس در خارج از کشتزار، کلاله ها را از سایر قسمت های گل جدا می کنند.

در زبرجد بهترین هدیه تبلیغاتی را با مناسبترین قیمت و در بسته بندی فاخر و خیره کننده دریافت خواهید نمود. صادرات زعفران به اروپا برای اقتصاد امروزه کشور بسیار مهم است. زیرا تولید کننده برای زعفران خود بازار فروش بیشتری را در اختیار دارد. این باعث می شود فروشنده زعفران بتواند با قیمت بیشتری محصول خود را بفروشد. برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه، صادرات به معنای کسب ارز خارجی است که می توانند واردات ضروری را خریداری کنند – کالاهای خارجی که قادر به تولید آن نیستند.

تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و…)

4) پس از انجام تحقیقات، به کشور مقصد بروید یا این کار را به شرکت مورد اعتماد واگذار کنید. توجه داشته باشید اسانس زعفران قابل تبخیر شدن است، بنابر این درب ظرف زعفران را ببندید درصورت باز ماندن درب ظرف زعفران اثرات داروئی و کیفیت آن کاهش می یابد. زعفران را باید دور از نور و رطوبت نگهداری کرد زعفران را درظروف شیشه ای یا فلزی دربسته نگهداری نمایید.

اگر چه زمانی که زعفران در مقادیر کم که معمولاً در آشپزی استفاده می شود برای اکثر افراد بی خطر تلقی می شود، استفاده از زعفران یا مکمل های زعفران ممکن است عوارض جانبی خفیفی ایجاد کند. از عوارض مصرف زیاد زعفران می توان به تهوع، استفراغ، سرگیجه و خشکی دهان است. زعفران یک گیاه دارویی است که یک محصول صادراتی ویژه برای ایران است.

 • همچنین، به خاطر داشته باشید که خوددرمانی شرایطی مانند افسردگی و اجتناب یا به تأخیر انداختن مراقبت‌های استاندارد ممکن است عواقب جدی داشته باشد.
 • مانند بسیاری از بایدها و نبایدهای بارداری، به نظر می رسد که سه ماهه اول مهم ترین است.
 • زعفران را باید دور از نور و رطوبت نگهداری کرد زعفران را درظروف شیشه ای یا فلزی دربسته نگهداری نمایید.
 • وقتی که ما این ها رو زندگی می کنیم و دوباره به واقعیت تبدیلشون می کنیم، در واقع داریم دوباره خاطرات و تجربیات مردمان گذشته رو کشف می کنیم.

هل یکی از مهمترین ادویه های خوش طعم‌و‌بو بعد از زعفران است که علاوه بر رایحه‌ی خوبش میتواند بر سلامت انسان هم اثرات فوق العاده ای بگذار… ما زعفران قائنات را در انواع بسته بندی ها ارائه می‌دهیم که می‌توانید در صفحه فروشگاه ما مشاهده کنید. این دارو می‌تواند در صورت داشتن مشکلات کلیوی به بروز عوارضی شدید در بیمار بینجامد و با دیگر روش‌های درمانی تداخل ایجاد کند. پزشک اسپانیایی با تأکید بر این موارد معتقد است که کلشی‌سین باید تنها با تجویز پزشک مصرف شود.

خواص زعفران برای آلزایمر: خاصیت زعفران و گلاب برای تقویت مغز

کسانی که به خاصیت ضدسرطانی و تقویت سیستم ایمنی و سیستم عصبی و قلبی عروقی نیاز دارند می‌توانند از چای زعفران بهره مند شوند. افراد می‌توانند با اطمینان کامل حداکثر 1.5 گرم زعفران در روز مصرف کنند. با این حال، نشان داده شده است که فقط 30 میلی گرم زعفران در روز برای بهره‌مندی از فواید سلامتی آن کافی است. زنان باردار باید از دوزهای بالا خودداری کنند، زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود. کروسین، ترکیب فعال موجود در زعفران، دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی است که که با خنثی سازی رادیکال‌‌های آزاد، استرس اکسیداتیو پوست را کاهش می‌دهد. همچنین کروسین از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش که مسئول پیری زودرس پوست هستند نیز محافظت می‌کند.

 • استفاده از زعفران در رژیم غذایی باعث میشه اسید معده بیش از اندازه تولید نشه؛ بنابراین در درمان بیماری زخم معده نیز کمک کننده ست.
 • کروستین موجود در زعفران برای کاهش این لیپوپروتئین در جریان خون، به خوبی کار می‌کند.
 • یونان، هند، موروکو، آذربایجان و ترکیه نیز از دیگر تولید کنندگان این محصول هستند.
 • چون ايران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در جهان است، مردم ديگر نقاط جهان نيز از ايران تقاضاي زعفران می‌کنند.

حميد و نازنين لالوماما را می نگرند که گل ها ی قصر را آبياری می کند. پس از سلام عليکی، نازنين با توصيف از زيبايی گل ها،‌ در مورد نوعيت آنها می پرسد. بی تردید کار با متخصصان زبرجد شما را صد پله جلوتر از رقبای تان قرار خواهد داد. نتایجی خواهید گرفت که تا به حال در عمر کسب وکارتان ، درخشان و بی سابقه بوده است. هرکاری که بخواهید شروع کنید، در ابتدا باید دانش مربوط به آن کار را کسب کنید یا از تجربه کسانی که در آن حوزه فعالیت داشته اند بهره ببرید. اگر پیش‌تر در گنجینه یا پیشخان خوانشگران گنجور نام‌نویسی کرده‌اید می‌توانید با همان اطلاعات کاربری به گنجور وارد شوید.

چهارمین دوره آموزشی اصول کاشت، داشت و برداشت زعفران در دانشگاه رازی – معاونت فرهنگی

کارتنوئیدهایی که در زعفران وجود داره به افزایش قدرت و انرژی در بدن کمک می‌کنه؛ به همین دلیل مصرف زعفران انرژی بخش هست. زعفران انرژی را درعضله های بدن افزایش داده و هماهنگی بیشتری بین ذهن و چشم ها به وجود می‌آره. زعفران به خاطر گروه ویتامین های B به خصوص B6 ، کریستین و کائمپروفرول در تقویت سیستم عصبی نقش به سزایی داره و همینطور در پیشگیری از افسردگی و درمانش تاثیر شگفتی داره.

خواص دمنوش زعفران در طب سنتی و کاربردهای آن دیبا زعفران-دکتر سافران

نگهداری از انواع گل و گیاه، علاوه بر تاثیرات روانشناختی مثبتی که برای افراد به همراه دارد، باعث زیبایی فضا و پاک سازی هوا می‌شود…. به علاوه شما یک گروه تعاملی با شرکت کنندگان دیگه دوره آموزشی دارین که میتونین سوالاتتون رو اونجا هم مطرح کنین و از تجربیات افراد دیگه استفاده کنین. دوره های آموزشی مجازی و غیر حضوری آنلاین با مدرک معتبر ملی و بین المللی در سایت آکادمی آموزش های آزاد فارابی با گواهینامه کوتاه مدت و کلاس . در برخی موارد به تشخیص مرکز آموزشی، سوابق کاری و علمی دانشپذیر به عنوان پروژه پایان دوره پذیرفته می شود.

از آخرین اخبار ، شرایط ویژه فروش و تخفیف های مرکز مطلع شوید

یکی از مهمترین نکات قبل از پرداختن به ویژگی محصولات کودی ماه‌چین، معرفی دو مرحله‌ی مهم از کوددهی زعفران، یعنی محلول پاشی و زاج آب است. اهمیت این دو مرحله به قدری است که اگر هر کدام انجام نشود تمام زحمت کشت زعفران شما بی‌فایده است. شما میتوانید در هر مرحله از کود دهی زعفران این پکیج ها را از ماه‌چین تهیه کنید. مهم‌ترین مرحله‌ی تغذیه ای که بر روی افزایش گلدهی تاثیر دارد اولین مرحله‌ی آبیاری یا بار آب می باشد. بهترین کود برای افزایش گلدهی زعفران در این مرحله کودهای پتاس بالا می باشند و برای جذب بهتر آن از کودهای نیتروژن دار با توجه به وضعیت خاک استفاده می کنند.

قسمت مورد استفاده این گیاه ناحیه انتهایی خامه و کلاله‌ی آن است که به نام زعفران خرید و فروش می‌شود. پرچم معطر، خشک‌شده و قرمز رنگ گل این گیاه برای معطر و رنگ کردن غذاها به کار می‌رود و مصرف دارویی نیز دارد. استفاده از گل شمعدانی، از روش هایی است که گذشتگان برای حفظ نشاط بانوان ، در خانه استفاده می کردند. طبع زعفران در طب سنتی را از زبان دکتر خیر اندیش مشاهده کردید. خوردن چای زعفران باعث هضم بهتر غذا می‌شود.، قوای جنسی را تقویت می‌کند. به همین دلایل است که باید در مصرف زعفران بسیار دقت شود.

آب های آشامیدنی سرد و گرم و گوگردی از منظر طب سلامی و سنتی چیست؟

اجداد من، پدرم و عمو هام همه زعفرون پرورش می دادند و همۀ کارایی که نیازه انجام بشه و چم و خم کار رو می دونن. وقتی که ما این ها رو زندگی می کنیم و دوباره به واقعیت تبدیلشون می کنیم، در واقع داریم دوباره خاطرات و تجربیات مردمان گذشته رو کشف می کنیم. مي‌کند که مرد خانواده ضمن علاقه و تعصب فراوان نسبت به حرفه خود به طور اتفاقي با افرادي مواجه مي‌شود که به منظور خاصي از تهران به آن منطقه مراجعه کرده‌اند.

اسرار سینمایی ” ثور 2″ در قاب شبکه پنج

علاوه بر این عناصر غذایی، به دلیل شرایط شیمیایی خاک ها استفاده از عناصر آهن و روی نیز باید در برنامه تغذیه ای قرار گیرد. مصرف متعادل کلیه این عناصر غذایی همگام با مصرف کود های آلی و زیستی در برنامه تقویت حاصلخیزی خاک می تواند یک عملکرد پایدار با کیفیت مطلوب محصول را، به ارمغان آورد. مدیریت تغذیه زعفران، باید با دقت انجام شود زیرا در غیر اینصورت می تواند باعث کاهش محصول گردد. کاشت زعفران در سالیان اخیر در ایران روند سعودی داشته است.

کود زعفران

شخصی سازی هدایای تبلیغاتی میتواند تا ۲۰ برابر تاثیر هدیه را بیشتر کند و به نتیجه دلخواه نزدیک تر کند. در کنار تیم کارشناسان زبرجد مثال های زیادی در این زمینه برای تان داریم که زندگی کسب وکار شما را زیر و رو میکند. در صورت نیاز میتوانید در ساعات اداری به دفتر مرکزی زبرجد واقع در تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، پیچ شمران ، پلاک ۲۳۷ ساختمان حمید واحد ۱۰ مراجعه فرمایید تا از شوروم هدایای تبلیغاتی زبرجد دیدن فرمایید. هدیه تبلیغاتی در کسب وکار شما معجزه میکند و این همان چیزی است که شما را به موفقیت های غیرقابل وصف میرساند.

سازمان جهاد کشاورزی و اداره بهداشت مراجع اخذ مجوز هستند. با توجه به تعداد بالای سوالات شما پیشنهاد ما خرید دوره و مطالعه کامل آن است. بعد از کسب اطلاعات کافی می توانید از راهنمایی مشاوران سامانه میدون نیز استفاده کنید. © تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صاحب وب سایت میباشد.

این آب که قبل از زرد شدن برگ های زعفران صورت می گیرد آخرین آبیاری زعفران به حساب می آید و معمولاً در فروردین ماه انجام می گیرد. این آب که تا اواخر اسفند ماه داده می شود برای حفظ رطوبت پیاز در خاک مهم است و درشتی پیاز دختر را حفظ می کند. در سال های مرطوب و در نقاط سردسیر به همین چهار آب بسنده می شود. نحوه باز کردن غنچه های برداشت شده به این ترتیب م یباشد که گلها و غنچه ها را با ناخن شکافته و میله سفید رنگی را به همراه سه کلاله قرمز رنگش از درون لوله گل بیرون م یکشند. معمولاً گلها و غنچه های جمع آوری شده را حداکثر به مدت 20 ساعت پس از برداشت گل، جداسازی نمائید.

گفت و گو با حبیب شیخ جنبدواز کارآفرین حوزه کشت زعفران به روش سنتی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در خرید زعفران به آن توجه کرد درجه کیفی زعفران است. شما هنگام فروش تلفنی نیز باید تمامی نکاتی که مشاوران آرادی به شما بیان کرده اند، رعایت کنید. این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌یانصراف کلیک کنید.

در گزارش‌های داستان گونهٔ مربوط به مناطق گرمسیری، از خمیری نام برده شده که مخلوطی از زعفران و چوب صندل است و این خمیر امروز همچون گذشته به صورت مرهمی آرامش بخش برای پوست‌های خشک مصرف می‌شود. کارتنوئیدهای موجود در زعفران سبب افزایش تحرک و بهبود مورفولوژی اسپرم و بهبود عملکرد جنسی آقایان می‌گردد. این ترکیب با فواید سلامتی مانند کاهش التهاب، خاصیت ضد سرطانی و فعالیت ضد افسردگی مرتبط است. Top کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی کاشف اسرار- دارای مجوز می باشد.

یکی از مهمترین فواید و خواص دارویی زعفرون , دستگاه ها و تجهیزات فراوری زعفران نشاط آور بودن آن است. کارتنوئید موجود در آن از بروز تومورهای پوستی پیشگیری می کند ودردهای آرتریت را تسکین می بخشد. زعفران نباید روزی بیش ازدو مرتبه و بیش از ۳۰ تا ۵۰ میلی گرم در هر وعده مصرف شود.

رشد زعفران با آبیاری مزرعه آغاز می‌شود و اولین مرحله رشد، شروع گلدهی است. در مناطقی که سطح زیرکشت زیاد و کمبود کارگر وجود دارد، توصیه می‌شود برای اینکه برداشت زعفران با مشکل مواجه نشود آبیاری در بین کرت‌ها با فاصله چند روز از یکدیگر تقسیم شود تا گلدهی کرت‌ها در اوج خود همزمان نشود. پیاز مناسب برای کاشت باید به اندازه گردو و عاری از هرگونه بیماری یا آلودگی باشد. برای اطمینان می توان قبل از کاشت پیاز، آنها را ضدعفونی نمود. گفته می شود، مزارع 4-5 ساله دارای بهترین پیازها هستند و زعفران این پیازها کیفیت بسیار بالایی دارد.

 • برگ ها و پیازهای زعفران را به خوبی بررسی کنید و اگر هرگونه تغییر رنگ و یا وجود لکه ای را در مزرعه دید حتما با مشاور کشت زعفران خود در میان بگذارید.
 • از مهم‌ترین معایب این روش آبیاری، هدر رفت بسیار بالای آب، عدم توجه به نیاز آبی و آبیاری محصول، ایجاد تنش آبی در محصول و…
 • بعد از آبیاری اول و قبل از گلدهی مزرعه باید زمین را سله شکنی کرد، به‌طوری که پیازچه‌ها صدمه نبینند بهترین وسیله برای سله شکنی تیلر کشاورزی با تیغه های افقی می‌باشد.
 • در مورد منطقه کاشت ، بسیار ایده آل است که اجازه دهید یک مزرعه زعفران حداقل ده تا دوازده سال پس از به حداکثر رساندن چرخه زراعی به منظور بازیابی یا طراوت “استراحت” کند.
 • توجه داشته باشید گیاه به هیچ‌عنوان نبايد با آب تماس مستقیم داشته باشد؛ در روش آیروپونیک، گیاه تمام مواد غذایی را از طريق رطوبت محیط تهیه می‌کند.

زعفران کاران می باید از اهمیت آبیاری اسفند غافل نمانده و تاثیر مهم بارندگی های اسفند و فروردین را در درشت شدن پیازها از نظر دور ندارند. برای اطمینان از همراه نبودن کنه های خاکی و یا آلودگی های قارچی، پیازها را قبل از کاشت با محلول های کنه کش و قارچ کش ضد عفونی نمایید. این دوره در همه مناطق حدود 7 تا 5/7 ماه طول می کشد و گیاه در طی این دوره دو مرحله را طی می کند. با علف های هرز به روش های مکانیکی ، زراعی ، بیولوژیکی و شیمیایی مبارزه می کنند اما در زراعت زعفران روش مکانیکی به ویژه وجین متداول تر است.

گام 1- آماده سازی زمین برای کشت زعفران

زعفران خوراکی بسیار مفیدی برای سلامتی است حالا گر میخواهیم ببینیم بهترین زعفران دنیا مال کجاست به مقاله نوشته شده توسط زعفران توکلی مراجعه نمایید. کلیه حقوق این سایت مربوط به موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان می‌باشد. گذشته از تمام فوایدی که زعفران دارد باید به مضرات آن نیز توجه کنیم و در زمان استفاده آن را مد نظر قرار دهیم. برای انسداد عروق در بیماری سکته مغزی به‌وسیله زعفران قابل‌رفع می‌باشد.

در این حالت به ۲ تا ۶ تن کورم برای کاشت یک هکتار زعفران کاری نیاز است. این دوره به صورت عمومی و مجازی برگزار می گردد و بسته آموزشی آبیاری قطره ای با توجه به امکانات و نیاز دانشپذیران به صورت پستی و سامانه یادگیری الکترونیکی عرضه می شود. فرآوری زعفران به کلیه عملیات پس از برداشت اطلاق می شود که مستقیما توسط تولیدکننده و یا عوامل تخصصی دیگر انجام شده و هدف آن، ارائه محصولی بازار پسند با کیفیت مناسب به مصرف کنندگان است. مراحل فرآوری شامل برداشت، ذخیره سازی گل، جابجایی و ترابری گل، جداسازی کلاله، خشک کردن، نمونه برداری و آزمون، دسته بندی (سورت)، بسته بندی و فروش می باشد. بسیاری از مراحل تولید، فرآوری، تجارت و مصرف زعفران در ایران بر مبنای دانش بومی پایه ریزی شده است و بیشتر تولیدات این گیاه در مزارع کوچک با همکاری خانواده و با بهره گیری از نهاده ها و فن آوری های محلی بوم سازگار شکل می گیرد. به همین دلیل، بخش قابل توجهی از تولید زعفران در ایران با اصول کشاورزی ارگانیک همخوانی دارد، اما از نظر قواعد و استانداردهای مربوط به این نظام تولیدی به عنوان محصول شبه ارگانیک محسوب میشود.

 • آیا باید اول کارگاه بزنم یا اول باید مجوز بگیرم بعد کارگاه بزنم.
 • بعد از این که آموزش دیدین تازه کار شروع میشه، و باهم آماده سازی زمین و کاشت و برداشت رو انجام میدیم، در انجام هر مرحله کنار شما هستیم، تا لحظه ای که به نتیجه برسید.
 • از آنجایی که زعفران تولید بذر نمی‌کند، فقط از راه کورم (پداژه) می‌توان آن را تکثیر کرد.
 • با به دست آوردن چنین سودی سرمایه در مدت 17 ماه بازگشته و نرخ سوددهی نیز سالانه 68 درصد می‌شود که سوددهی بسیار مناسبی برای یک شغل محسوب می‌شود.

همان طور که اشاره کردیم زعفران گیاهی است پایا و بصلی از تیره زنبق ها که دارای ساقه زیرزمینی خواهد بود که از دو پیاز خارج می شوند تشکیل شده است. پیازهای این گیاه سخت و مدور و گوشتدار و پوشیده از غشاهای نازک و قهوه‌ای رنگ است. زعفران گیاهی پیازدار است با گل های بنفش روشن که در مناطق معتدل کاشته می شود. گل‌ زعفران دارای ۳ پرچم زرد رنگ و یک مادگی منتهی به کلالهٔ سه شاخه به رنگ قرمز است. قسمت مورد استفاده این گیاه، خامه زعفران یا همان ریشه سفیدی که منتهی به آن ۳ کلاله قرمز رنگ است می‌باشد. پس منظور از ریشه زعفران، انتهای کلاله زعفران است که از داخل ساقه گل زعفران خارج می‌شود.

 • با این حال، تحقیق متناقض بوده است و نمی‌توان به‌صورت قطعی از صحت این مورد صحبت کرد.
 • مصرف چای زعفران به هضم غذا کمک می‌کند، مسکن درد و قاعده‌آور است و باعث تحریک اعصاب می‌شود.
 • مِثقال یکای جرم و یکی از یکاهای رایج در کشورهای اسلامی است.
 • مقدار مصرف آن از دیدگاه طب سنتی 7 گرم است که البته برای انسان‌های نسل قدیم است و برای ما با توجه به ضعیف تر بودن از نظر قوای جسمی بایستی کمتر استفاده شود.

اگر قصد خرید کود زعفران و ارائه برنامه کودی را دارید با مشاوران ما تماس بگیرید. بر روی هر یک از شماره های زیر کلیک کنید تا مستقیما با مشاوران صحبت کنید. مواد را دو بار باهم مخلوط کنید و بهتر است که کاه و کلش همگی در هسته قرار داده شوند.

اما موضوعی که ایران در آن حرفی برای گفتن دارد، میزان بالای سطح زیرکشت محصول، کیفیت بالا و قیمت ارزان آن است، زعفرانی که در مزارع تولید می‌شود کیفیت، عطر، طعم و رنگ بیشتری دارد. از طرفی موضوع آلودگی‌ها در کشت گلخانه‌ای بسیار کاهش یافته و قابلیت کنترل بیشتری دارد زیرا بیشتر آلودگی‌های میکروبی، قارچی و باکتریایی در زعفران مربوط به مراحل پس از برداشت و فرآوری آن است. این پکیج بی نظیر شامل فیلم های آموزشی، پی دی اف های آموزشی، نرم افزار آموزشی در مورد کاشت، داشت، برداشت و بسته بندی زعفران می باشد و کل آموزش های این پکیج کاملا به زبان فارسی است.

تغذیه گیاه و تحمل به تنش های غیر زنده ««جلد اول»»

دورۀ آموزشی «آداب و اسرار نماز» ویژۀ کارکنان برگزار شد. «طلای سرخ» گنج پنهان توسعه گلستان/ ضرورت ایجاد مرکز فرآوری … سوالی داری؟ شمارتو بگذار تا کارشناسان دهکده موفقیت باهاتون تماس بگیرن.

مثل همیشه، پیش از افزودن یک عامل جدید و جدی به رژیم گیاهی‌تان، با یک پزشک یا گیاه‌شناس دانش آموخته مشورت کنید. در کودکان و نوزادان مصرف خوراکی زعفران باید بسیار کنترل شده و تحت نظارت پزشک باشد و به هیچ وجه از تعادل خارج نشود.

ویژگی های درمانی گیاه بنفشه از نگاه امام رضا (ع)

متخصصین با بررسی زعفران و تاثیر عجیب آن بر اضطراب و استرس متوجه شدند که کروسین موجود در ترکیب غذایی زعفران از آسیب رسیدن به سلول‌های مغز افراد جلوگیری کرده و التهابات مغزی را به شدت کم میکند. دانشمندان میگویند که چای زعفران یا دمنوش زعفران حتی برای درمان بیماری پارکینسون که یک بیماری عصبی محسوب میشود، بسیار مفید و سودمند میباشد. به بیانی ساده تر، زعفران می‌تواند جلوی پیشرفت یک بیماری نورلوژیک شود و تقریبا اکثر نشانه‌های آن را از بین خواهد برد.

متأسفانه برنامه مورد نظر شما یافت نشد کافه بازار-دکتر سافران

درود بر شما 2 تا 3 تن پیاز نیاز دارید بسته به نوع زمین و روش کاشتی که انتخاب میشه. از هر هکتار ( متر ) کاشته شده 5 تا 8 کیلو زعفران خشک در سال اول میتونید برداشت کنید که بسته به نوع رسیدگی میتونه کمتر یا بیشتر هم باشه. می‌توان به روش تسبیحی کشت را انجام داد و پیازها را به‌صورت تک‌تک و به فاصله 5-7 سانتی‌متری از یکدیگر و یا به‌صورت زیگزاگ در حالی که جوانه انتهایی روبه‌بالا است در عمق سانتی‌متری کاشت.

کود دلفارد 15 کاواندیش ایران-دکتر سافران

اگرچه تأثیر کود حیوانی در سالهای پس از کاشت ظاهر می‌شود، اما با توجه به اینکه زعفران گیاهی چند ساله است اثرات ظاهری مثبت آن در سالهای بعد هم مشاهده می‌شود. جهت افزایش گلدهی زعفران کودهای مختلفی هستند که تأثیر خوبی دارند . تاثیرگذاری کود دادمی به عموامل مختلفی از جمله هوادهی بهترخاک، ظرفیت بهتر نگه داشتن آب و تعادل مناسب بین مواد مغذی موجود در محلول خاک بستگی دارد. گلدهی زعفران ارتباط مستقیمی با پیاز زعفران دارد، کود افزایش گلدهی زعفران یک کود خاص نیست که ما آنرا به شما معرفی کنیم و یا در فروشگاه‌های دیگر به دنبال آن باشید. هر گیاهی از جمله زعفران به برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشد به مجموعه ای از عناصر و مواد غذایی نیاز دارد. درنتیجه کود گلدهی زعفران در واقع مجموعه ای از کودهاست که در مراحل زاج آب و محلول پاشی به مزرعه داده میشود.

دوره آموزشی صادرات زعفران آموزش مجازی نگهداری گل و گیاه جوانه بان-دکتر سافران

درود بر شما ممنون از پیشنهادتون اگر دوره عملی رو شروع کدیم حتما بهتون اطلاع می دیم. توجه کنیدردیف‌ها باید مستقیم و با فاصله یکسان از یکدیگر باشند. شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود. جهت مقابله با موش های صحرایی اقدام به استفاده از تله موش، سموم موش کش و گاز متان و قرص برنج می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر مقاله کشت آرمانی زعفران را مطالعه کنید.

تازه های گیاهان،حیوانات و آکواریوم

استفاده از گیاهان، سبزیجات و ادویه جات در طب سنتی در سطح جهانی به عنوان یکی از مهمترین راه هایی است که می توان از شیوع آن جلوگیری کرد. در مطالعه ای که اخیرا انجام شد، از خواص زعفران می توان برای کاهش سطح کلسترول در بدن استفاده کرد. کلسترول بد موجود در بدن انسان ،مشکلات زیادی در بدن انسان از جمله بیماری قلبی و دیابت را ایجاد می کند که به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در جهان به شمار می آید. یکی از کهن‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کاربردهای زعفران، برای دل بهم‌خوردگی و نفخ زیاد است.