مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید!

برای دیدن مطالب و دیگر پادکست‌های ما به وب‌سایت و اینستاگرام و تلگرام «قجرتایم» بپیوندید. برای حمایت از صدای قجرتایم؛ لینک پادکست‌های ما را با دوستان و خانواده‌ی محترم خود به اشتراک بگذارید. با امید به جلب رضایت شما خواننده ی گرامی، توجه شما را به مطالعه ی این داستان به زبان انگلیسی، در ادمه ی مطلب جلب می نمایم. جریان از این قرار است که هیلاری در سال 1952کوشید که از کوه بالا رود، ولی نتوانست.یک هفته پس از این شکست گروهی از کوهنوردان انگلیسی از او خواستند که برای اعضای گروه آنها سخنرانی کند. که اکنون دژخیم به بابک نزدیک میشود و دقایقی دیگر بابک اعدام خواهد شد، چندین جارچی در اطراف و اکناف با صدای بلند بانگ میزدند نَوَد نَوَد این اسمِ دژخیم بود و همه اورا میشناختند .

کوروش نخستین شاهی بود که به حقوق همه ملل احترام میگذاشت و دین خودرا به بقیه مردم تحمیل نمیکرد و این در منشورش که به منشور حقوق بشر مشهور گشته عیان است. همه مردم چه یونانی چه مصری و چه ارمنی به ذات و جوانمردی و خوشخویی کوروش احترام بسیار گذاشته اند و هرودوت اورا به مثال پدر برای پارس ها میداند. او به نظر من یکی از بهترین پادشاهان تمام جهان بوده است. فکر کنم همه رتبه اول را میدانستند، بله کوروش برای ملت ما بیشتر از یک شاهنشاه است، او یک پدر برای تمام ملت ایران بود و است. وی توانست با اتحاد فارس ها مادهارا مغلوب کند اما آنها را نابود نکرد بلکه بسیاری حکومت کوروش را ادامه حکومت مادها میدانند و حتی برخی از یونانیان پارس ها را مادی مینامیدند. کوروش هیچگاه جنگی را خود آغاز نکرده بود بلکه یا به قلمرویش حمله کرده بودند یا قصد حمله داشتند.

برخی از شخصیت‌های کتاب‌های داستانی تاریخی ممکن است تخیلی باشند. با این حال، حوادثی که در کتاب رخ می‌دهد معمولاً از نظر تاریخی دقیق هستند. یک رمان‌نویس تاریخی باید تحقیقات زیادی انجام دهد تا مطمئن شود که حقایق را به درستی منتقل می‌کند.

داستان سکه طلا و یک حکایت مشابه

در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

دانلود کتاب مرزه؛ گیاه عشق افروز

این رمان ترکیبی جذاب از سه سبک تاریخی، عاشقانه و معمایی است. اگر به هرکدام از این سبک‌ها در قالب داستان علاقه‌مند هستید، کتاب چشم‌هایش انتخاب مناسبی است. آنچه در مورد شخصیت دیلماج و سرگذشت تلخ او جالب‌توجه است، آشنا بودن از دید مخاطب است، گویی او را سال‌هاست می‌شناسیم. از ویژگی‌های جالب کتاب، شروع متفاوت آن است که باعث می‌شود تا پایان کتاب، مخاطب تصور کند که داستان تماما واقعی است. یک عنصر اساسی داستان تاریخی این است که در گذشته تنظیم شده و به شیوه ها ، شرایط اجتماعی و سایر جزئیات دوره تصویر شده توجه می کند.

کولسون وایتهد یکی از محبوب‌ترین نویسندگان داستان‌های تاریخی آمریکایی است. والدین او صاحب یک شرکت استخدامی اجرایی هستند و او در مدرسه ترینیتی در منهتن تحصیل کرد. او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد و در سال 1991 فارغ‌التحصیل شد. او هنوز در شهر نیویورک زندگی می‌کند که بسیاری از آثار خود را از آنجا منتشر کرده است. شایان ذکر است که او در سال 2002 جایزه نابغه مک آرتور را دریافت کرد و از آن برای پیشبرد حرفه خود به عنوان نویسنده استفاده می‌کند. کن فولت یکی از بهترین نویسندگان داستان های تاریخی تمام دوران بود.

مرد غریبه، متاهل است و سونجا از او صاحب فرزند شده؛ سونجا پس از این تجربه ناراحت‌کننده و بهت‌آور با انسانی مهربان و بیمار ازدواج می‌کند که قصد رفتن به ژاپن را دارد. تبعات تصمیم سونجا و نپذیرفتن درخواست‌های پدر فرزندش، چندین نسل از این خانواده را درگیر رویدادها و حوادث فراوان می‌کند. برخی از افراد هستند که رمان‌های غیرداستانی می‌نویسند که بر روشن‌سازی تاریخ‌ها و حقایق تمرکز دارند. در موارد دیگر، مردم از حوادث تاریخی به عنوان زمینه آثار داستانی استفاده می‌کنند. این دقیقاً همان جایی است که داستان‌های تاریخی وارد عمل می‌شوند. معروف‌ترین رمان‌های او بر داستان تفنگدار، ریچارد شارپ تمرکز دارد.

او به نظر من یکی از بهترین پادشاهان تمام جهان بوده است.

مروری بر بهترین رمان‌های تاریخی خارجی که باید بخوانید!

او در تفلیس و قفقاز کشتار عظیمی به راه انداخت و هزاران گرجی را کشت و به بردگی گرفت. بدست وی تمام شاهزادگان افشاری کشته شدند بجز شاهرخ میرزا. رضاقلی میرزا را که بیست و نه ساله بود با هیجده نفر از اولاد بزرگ و کوچک که در کلات بودند را به فرمان علیقلی خان همانجا درکلات کشتند .

  • در زمانی که ما هنوز کوروش را نمیشناختیم جناب انوشیروان لقب اول را دارا بود.
  • او اصالتا اهل پمبروکشایر است، اما در سن جوانی به میدلزبرو نقل مکان کرد.
  • کریم خان زندهر روز صبح علی الطلوع تا شامگاه برای دادخواهی ستمدیدگان، رفع ستم و احقاق حقوق مردم در ارک شاهی می نشست و به امور مردم رسیدگی می کرد.

نادر شاه رو به باغبان کرد و گفت این است که تو باغبان شده‌ای و ایشان وزیر. میشیم.یعنی به خاطر کردار همسایه ها مان در طول تاریخ به ایرانیان،ازشان داریم قدر دانی می کنیم. فقط اونجایی که لباس زنونه تن بابک می کنن به عنوان توهین و اون مسئله ی تجاوز از دیدگاه فمنیستی چیز جالبی نی…