مشخصات فنی باتری و تعاریف آن‌ها مجله خبری الکترونیک و رباتیک-مستر انرژی پلاس

استفاده اسید باتری با درجه بالاتر برای باتری با درجه پایین تر سبب خراب شدن آن می شود. سرعت واکنش بسیار به دما وابستگی دارد و به ازای هر 10 درجه سانتیگراد افزایش دما دو برابر می شود. بنابراین، با ادامه رقیق‌سازی، واکنش شدیدتر می‌شود، مگر اینکه به مخلوط زمان داده شود تا خنک شود. درست است که اسید سولفوریک غیر قابل اشتعال است اما خطرات اصلی ناشی از این اسید تماس با پوست است که منجر به سوختگی می شود و استنشاق ذرات معلق آن در هوا آسیب شدید به دستگاه تنفسی میزند. قرار گرفتن در معرض ذرات معلق در هوا در غلظت های بالا منجر به تحریک فوری و شدید چشم ها، دستگاه تنفسی و غشا های مخاطی می شود. از موارد دیگر این که با توجه به قیمت باتری ماشین در بازار آزاد و نوع باتری های موجود در بازار نظیر صبا باتری، آذر باتری و … عموما شما می توانید سر باطری را مستقیما از نمایندگی های کارخانه سازنده تهیه کنید.

این مواد شیمیایی می توانند به صورت عنصر باشند و یا می توانند به صورت ترکیب ظاهر شوند. همه ی این مراحل و اعداد و ارقام توسط یک سیستم سالم به دست می آید و این سیستم بدون حضور یک الکترولیت مناسب که همان آب باتری یا اسید باتری است, میسر نمی شود و اسید سولفوریک نقش خود را به خوبی در این زمینه عملی می سازد. مقاومت داخلي باتري و خالي شدن SoC باعث افت ولتاژ باتري تحت بار مي‌شود و اتمام فرآيند دشارژ باتري را تريگر مي‌كند. توان الكتريكي باتري كه متناسب با جريان شارژ باتري است، بر حسب وات اندازه گيري مي‌شود. انرژي الكتريكي باتري كه باعث انجام كار فيزيكي مي‌شود نيز بر حسب وات ساعت اندازه گيري مي‌شود.

مدیریت دما با استفاده از via در برد مدار چاپی

بیشتر مواد آلی که رسانایی حلال را زیاد نخواهند کرد غیر الکترولیت هستند همانند آب مقطر، اتانول، متانول، شكر، گليسيرين و غیره. شیمی Asahi از ژاپن نخستین باتری لیتیوم یون را در سال ۱۹۸۵ و سونی اولین باتری لیتیوم یون را در سال ۱۹۹۱ ساخت. در اواخر دهه ۱۹۹۰ یک پوشش نرم و انعطاف پذیر برای باتری های لیتیوم یون ساخته و باعث ایجاد ” باتری لیتیوم پلیمر “یا ” LiPo ” شد. باتری های خورشیدی قلیایی می توانند انرژی بیشتری از باتری های کربنی روی، در همان اندازه، نگهدارند و عمر مفیدتری داشته باشند.

ظرفيت يك باتري، توانايي آن براي ذخيره انرژي الكتريكي برحسب آمپر ساعت را نشان مي‌دهد. براي يك دستگاه با يك Ah مشخص مي‌توان از يك باتري با Ah بيشتر استفاده كرد. البته در اين حالت مدت زمان بيشتري انرژي الكتريكي مورد نياز آن دستگاه توسط باتري تأمین خواهد شد. بالعكس، مي‌توان آن دستگاه را با يك باتري با Ah كمتر راه‌اندازي کرد و البته براي مدت زمان كمتري انرژي الكتريكي به دستگاه داده خواهد شد.

مشخصات فنی باتری و تعاریف آن‌ها مجله خبری الکترونیک و رباتیک-مستر انرژی پلاس

به عنوان مثال باتری ۶۰ آمپر ساعتی در حالت تئوری باید جریان ۲۰ آمپر را برای مدت زمان ۳ ساعت تأمین کند در حالی که با توجه به ساختار باتری و همچنین دمای محیط ممکن است این زمان تا نیم ساعت نیز کاهش یابد. در حالت تخلیه و یا دشارژ باتری، هر دو صفحه و قطب مثبت و منفی به سولفات سرب تبدیل می‌شوند و الکترولیت که همان آب باتری یا اسید باتری است, مقدار زیادی از اسید سولفوریک محلول خود را از دست می دهد و به آب تبدیل می شود. فرآیند تخلیه توسط کاهش شدید انرژی انجام می شود و زمانی رخ می دهد که دو H+ یا پروتون هیدراته اسید با یون های O2- حاصل از PbO2 واکنش می دهند تا پیوندهای قوی OH تشکیل شود.

اما به طور کلی، دشارژ کامل باتری و سپس شارژ مجدد آن یک روش خوب است. مشکل دیگر باتری‎هایNiCd ، سمی بودن فلز کادمیوم موجود در آنها و نفوذ کادمیوم به خاک و آب‎های جاری و زیرزمینی در صورت دفن شدن در محل دفن زباله (به جای بازیافت مناسب) است. منشأ برق باتری کجاست؟ اجازه بدهید به بررسی دقیق‎تر موضوع بپردازیم.

پیشنهاد کاربران

به عبارت ساده‌تر سولفاته شدن یک نوع واکنش است که بین آب و بخار انجام می‌شود و منجر می‌شود در عملیات برق رسانی خودرو اختلالاتی به وجود بیاید، و با گذشت زمان باتری ضعیف می‌شود و در نهایت به صورت کامل از بین می‌رود. در هنگام تولید جریان در باتری اسید سولفوریک با ورق‌های سربی داخل باتری واکنش انجام می‌دهد. زمانی که باتری در حال تخلیه شدن باشد، سولفات موجود در آن روی ورق‌های سربی جمع می‌شود و در پی آن باتری توانایی تولید جریان برق را از دست خواهد داد. درست مثل باتری‌های اسیدی معمولی امکان شارژ‌ این باتری‌‌ها خارج از خودرو و به وسیله شارژهای اختصاصی ۱۲ ولتی وجود دارد، اما همانطور که آوردیم درصورت تخلیه کامل باتری‌های کلسیمی به زمان بیشتری برای شارژ کامل نیاز دارند.

(برق ) دستگاهی متشکل از چند پیل و دارای صفحه های مثبت و منفی که در محلول اسیدسولفوریک قرار دارد و برای تولید قوۀ برق در اتومبیل و بعضی ماشین های دیگر به کار می رود. اسید سرب قدیمی ترین نوع باتری قابل شارژ است و هنوز هم در دنیای امروز بسیار مهم و کاربردی است. باتری های اسید سرب نسبت انرژی به حجم و انرژی به وزن بسیار کمی دارند اما نسبت وزن به وزن زیادی دارند و در نتیجه در صورت لزوم می توانند جریان های موجی زیادی را تأمین کنند. این ویژگی ها در کنار هزینه کم آن، باتری ها را برای استفاده در کاربرد های با جریان بالا مانند برق رسانی به موتورهای استارتر اتومبیل و ذخیره سازی در منابع تغذیه برق پشتیبان قابل استفاده می کند. اگر می خواهید در مورد انواع مختلف باتری های اسید سرب، ساخت و کاربرد های آن بیشتر بدانید، می توانید مقاله مربوط به باتری اسید سرب را بررسی کنید.

یکی از فلزهای الکترود را تولید می کند و دیگری آن را www.mrenergyplus.com دریافت میکند. در نتیجه الکترون تولید شده به سمت فلزی که میل به دریافت دارد حرکت میکند که نتیجه این حرکت تولید نیرو است. حال اگر هر دو فلز فقط تولید الکترون را انجام دهند، و فلزی برای دریافت وجود نداشته باشد، حرکت و نیرویی حاصل نمی شود. اگر هر دو الکترود از یک ماده ساخته شوند هیچ نیرویی تولید نخواهد شد. جهت ایزوله کردن سلول از محیط بیرون و همچنین فراهم کردن ایمنی و راحتی استفاده، سلول درون یک بسته یا کِیس خارجی (فلز یا پلاستیکی) قرار دارد. در این بسته خارجی دو الکترود با علامت‌های + (قطب مثبت) و – (قطب منفی) وجود دارد که به دو الکترود داخلی سلول متصل هستند.

  • باتری ها راهی برای ذخیره انرژی پتانسیل الکتریکی در یک ظرف قابل حمل ارایه می دهند.
  • آب ليمو به عنوان يك الكتروليت عمل مي‌كند و منجر به وقوع يك واكنش شيميايي مي‌شود.
  • هنگامی که آند و کاتد باتری به یک مدار متصل می شوند،واکنش شیمیایی بین الکترولیت اتفاق می افتد.
  • از جمله انواع باتری های شارژ نشدنی می توان به باتری های سرب- اسید، لیتیوم- یون، نیکل- هیدرید فلز و نیکل- کادمیوم اشاره کرد.
  • البته سیر تکامل این وسیله‌های حیرت‌انگیز، همچنان ادامه دارد و در آینده‌ای نزدیک، با انواع جدیدتری از باتری‌ها، مواجه خواهیم شد.

در سال ۱۸۵۹ ، فیزیکدان فرانسوی گاستون پلنت ، یک باتری را با استفاده از دو ورق نورد سرب که در اسید سولفوریک غوطه ور بود،ساخت. کشیدن جریانهای الکتریکی خارج از حدود تعریف شده از باتری موجب تخلیه بیش از حد باتری و در نهایت کاهش طول عمر باتری میگردد. برخی تولید کنندگان باتری هایی با استحکام بالا در مقابل لرزش زیاد یا باتری های از نوعRV را طراحی کرده اند تا اثرات لرزش طبیعی را کاهش دهند. اما برای لرزش های بیش از اندازه بهتر این است که از باتریهای تجاری ومخصوصاستفاده کنیم. اگر جریان زیادی از باتری خشک کشیده شود، به سرعت دشارژ می شود و ولتاژ باتری شروع به کم شدن می کند در این صورت عمر مفید باتری کاهش می یابد.