مطالعه جدید نشان می‌دهد که برای عابران پیاده، خیابان‌های آمریکا از نظر طراحی کشنده هستند


واشنگتن، دی سی (23 ژانویه 2019) – در سال 2017، 6000 عابر پیاده توسط وسایل نقلیه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و کشته شدند و به یک دهه مرگبار که در آن 49،340 نفر در خیابان‌های کشور بین سال‌های 2008 تا 2017 کشته شدند، افزوده است. به طور نامتناسبی از گروه های آسیب پذیر، از جمله رنگین پوستان، کسانی که در جوامع کم درآمد زندگی می کنند، مردم بومی و افراد مسن.

اینها یافته های یک مطالعه ملی جدید با عنوان Dangerous by Design 2019 است که توسط Smart Growth America و National Complete Streets Coalition صادر شده است. انجمن معماران منظر آمریکا یکی از اعضای موسس ائتلاف و مدافع دیرینه سیاست‌ها و شیوه‌های کامل خیابان‌ها است که ایمنی عابران پیاده را به عنوان اولویت اصلی بالا می‌برد.

نانسی سامرویل، محترم. ASLA، معاون اجرایی و مدیر عامل انجمن معماران منظر آمریکا، از این مطالعه استقبال کرد و گفت: «خیلی وقت‌ها، خطر در خیابان‌های کشور ما ایجاد می‌شود، به‌ویژه در جوامعی با جمعیت بزرگ سالمندان و رنگین پوستان. سیاست‌های قوی مورد نیاز است که به معماران منظر اجازه می‌دهد به طراحی خوب خیابان‌ها برای کاهش خطرات غیرضروری ادامه دهند و مطمئن شوند که سیستم‌های حمل‌ونقل ما به طور عادلانه به همه آمریکایی‌ها خدمت می‌کنند. از آنجایی که شهرها روند بازسازی و تجسم مجدد زیرساخت های شهری را آغاز می کنند، ایمنی عابران پیاده باید در بالاترین اولویت های ما باشد.

سامرویل افزود: «حرفه معماری منظر مناظر خیابانی در سراسر کشور را برنامه ریزی و طراحی می کند و از این فرصت برای جلب توجه مردم و سیاست گذاران به این بحران مرگبار روزانه استقبال می کند. معماران منظر وقف بهبود سلامت، ایمنی و رفاه هر جامعه هستند و خواستار ایجاد سیاست‌های فدرال، ایالتی و محلی هستند که نابرابری‌های غم انگیزی را که در سیستم‌های جاده‌ای قدیمی کشور ما ایجاد شده است، اصلاح می‌کند.»

این مطالعه با استفاده از جدیدترین داده‌های فدرال از سیستم گزارش‌دهی تجزیه و تحلیل مرگ‌ومیر، یک شاخص خطر عابران پیاده را ایجاد می‌کند که هر ایالت و 100 منطقه شهری پرجمعیت را در مورد میزان مرگ‌بار بودن آن‌ها برای افراد پیاده رتبه‌بندی می‌کند. همچنین میزان مواجهه گروه‌های آسیب‌پذیر با خطر نامتناسب و خطر بالاتر مرگ و جراحت را نشان می‌دهد.

این مطالعه و نتایج شاخص خطر عابر پیاده را می توان در اینجا یافت: http://www.smartgrowthamerica.org/dangerous-by-design

رشد هوشمند آمریکا میزبان یک جلسه توجیهی عمومی آنلاین در مورد یافته های گزارش در روز پنجشنبه، 24 ژانویه، ساعت 2:30 بعد از ظهر EST.

مخاطب:
کوین ای. فرای
مدیر روابط عمومی و ارتباطات
انجمن معماران منظر آمریکا
202.216.2356 │kfry@asla.org

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=54872