معماران منظر برای رسیدگی به نابرابری های سیستمی در حرفه خود اقدام می کنند


ASLA کلاس افتتاحیه برنامه ارتقای مجوز زنان رنگارنگ خود را اعلام می کند

نمایشگاهکلاس افتتاحیه برنامه ارتقای مجوز زنان رنگین ASLA / ASLA

صندوق انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) امروز کلاس افتتاحیه برنامه ارتقای مجوز زنان رنگارنگ را اعلام کرد.

این برنامه، که در فوریه 2022 راه اندازی شد، برای حمایت از زنان رنگین پوست در پیگیری مجوز معماری منظر و ارائه فرصت های مربیگری که زنان را برای موفقیت قرار می دهد، طراحی شده است. هدف این برنامه افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در این حرفه است و از برنامه اقدام برابری نژادی ASLA الهام گرفته شده است که در سال 2020 منتشر شد.

اولین کلاس این برنامه شامل 10 زن است که به عنوان آمریکایی آفریقایی تبار، لاتین، آسیایی، و بومی هاوایی شناخته می شوند – گروه هایی که از نظر آماری کمتر در حرفه معماری منظر حضور دارند.

این کلاس شامل زنان مستقر در هاوایی، کالیفرنیا، واشنگتن، تگزاس، تنسی، اوهایو، و فلوریدا است که در تمرین خصوصی و عمومی و آموزش معماری منظر دخیل هستند.

ASLA متعهد به دستیابی به یک حرفه متنوع است که برای همه خوشایند و قابل دسترس است. ما مفتخریم که این اولین گام را برای ارتقای زنان رنگین پوست در جامعه معماری منظر خود، با ارائه شبکه حمایتی که برای دستیابی به مجوز به آنها نیاز دارند، برداریم.”

توری کارتر-کانین، مدیر عامل ASLA گفت: “ما مفتخریم که با این 10 زن پویا که به دنبال غلبه بر موانع، پیشرفت شغل خود و کمک به جوامعی هستند که به آنها خدمت می کنند، شریک هستیم.” ما همچنین مشتاقانه منتظریم تا از آنها بیاموزیم که چگونه برنامه ها و منابع سهام خود را به بهترین نحو رشد دهیم و جامعه خود را حتی فراگیرتر کنیم.

این برنامه برای هر یک از زنان یک تجربه شخصی فراهم می کند که حداکثر 3500 دلار برای پوشش هزینه بخش های آزمون ثبت نام معماری منظر (LARE)، همراه با دوره های آمادگی آزمون، منابع و راهنمایی از یک معمار منظر دارای مجوز ارائه می کند.

ASLA به چند دلیل مهم از مجوز حمایت و دفاع می کند. مجوز از سلامت، ایمنی و رفاه عمومی محافظت می کند و نشان دهنده سطحی از شایستگی حرفه ای است که اغلب منجر به دستیابی به موفقیت شغلی و تجاری بیشتر می شود.

گزارش اخیر اتحاد برای صدور مجوزهای حرفه ای مسئولیت پذیر نشان می دهد که در میان زمینه های بسیار پیچیده و فنی، مانند معماری منظر، یک مجوز شکاف دستمزد مبتنی بر جنسیت را تا حدود یک سوم و شکاف دستمزد مبتنی بر نژاد را به نصف کاهش می دهد.

برنامه ارتقای مجوز زنان رنگارنگ ASLA با کمک سخاوتمندانه 100,000 دلاری توسط وندی میلر، رئیس سابق ASLA، FASLA و جیمز پابرهنه آغاز شد. مارک تروسکات، FASLA; Rachel Ragatz Truscott، ASLA; و شورای هیئت های ثبت معماری منظر (CLARB).

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=61273