معماران منظر طرحی را برای جوامع سالم، هوشمند و سازگار با محیط زیست ترسیم می کنند


تغییرات آب و هوایی اثرات منفی شیوه های توسعه استاندارد را تشدید می کند و مردم و جوامع را در سراسر ایالات متحده در معرض خطر قرار می دهد. انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) در سپتامبر 2017 یک پانل روبان آبی میان رشته ای در مورد تغییرات آب و هوا و انعطاف پذیری تشکیل داد و این هفته ASLA طرحی را برای کمک به ایمن سازی آینده ای پایدار و انعطاف پذیر منتشر کرد که خلاصه ای از کار و توصیه های این پانل است.

سیاست های هوشمند برای آب و هوای در حال تغییر: گزارش و توصیه های پنل روبان آبی ASLA در مورد تغییر اقلیم و انعطاف پذیری دریافتند که ایالات متحده به یک پارادایم جدید برای جوامعی نیاز دارد که همگام با سیستم های طبیعی کار کند. توصیه می کند که سیاست های عمومی باید:

 • مبتنی بر انگیزه باشد
 • برنامه ریزی جامع را ترویج دهید و مزایای متعددی را ارائه دهید
 • عدالت زیست محیطی، برابری نژادی و اجتماعی را در نظر بگیرید
 • مشارکت معنادار جامعه را منعکس کنید
 • به طور منظم برای عواقب ناخواسته ارزیابی و بررسی می شود
 • به مسائل منطقه ای گسترده تر و همچنین نگرانی های محلی و خاص سایت رسیدگی کنید.

سیاست های هوشمند برای تغییر اقلیم همچنین دریافت که:

 • طراحی و برنامه‌ریزی در هماهنگی با سیستم‌های طبیعی، انعطاف‌پذیری را ارتقا می‌دهد، از مزایای سیستم‌های طبیعی سرمایه‌گذاری می‌کند و بازگشت سرمایه طولانی‌مدت بیشتری را فراهم می‌کند. استراتژی‌های کلیدی شامل استفاده از زیرساخت‌های سبز، گیاهان بومی، طرح‌های درختکاری شهری و حومه‌ای و شیوه‌های مدیریت خاک سالم است.
 • جوامع “رشد هوشمند” جمع و جور، قابل پیاده‌روی و حمل‌ونقل محور مصرف انرژی را کاهش داده و آب و هوا هوشمند هستند.
 • باید به جوامع آسیب‌پذیر در دشت‌های سیل‌زده ساحلی و داخلی و جوامع محروم و کم‌درآمد توجه ویژه شود.
 • حمل و نقل را باید نه تنها به عنوان یک نقطه اتصال بین خانه به محل کار/خدمات، بلکه به عنوان منبع انتشار گازهای گلخانه ای و عامل یا مخل ظاهر و عملکرد جامعه در پرتو یک رویداد آب و هوایی در نظر گرفت.
 • سیستم های کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرند، زیرا آنها تحت فشار شیوه های کشاورزی ناپایدار هستند و زمین های کشاورزی به دلیل توسعه و گسترش در حال از دست رفتن است.

گفت: “ملت، ایالت ها، شهرستان ها و شهرهای ما به دنبال راه حل هایی برای کاهش خطرات ناشی از تغییر اقلیم و رویدادهای شدید آب و هوایی هستند.” نانسی سی. سامرویل، محترم ASLA، معاون اجرایی و مدیرعامل ASLA. با این گزارش، معماران منظر و همکاران طراحی و برنامه‌ریزی آنها توصیه‌های سیاست عمومی را ارائه می‌کنند که می‌تواند جوامع را ایمن‌تر کند و در عین حال تغییرات آب و هوا و سیستم‌های طبیعی موجود را در نظر بگیرد.

ASLA این گزارش را در یک پذیرایی عصر و گفتگوی صریح دیروز با سامرویل و اعضای پنل روبان آبی ASLA منتشر کرد. آدام اورتیز، مدیر بخش محیط زیست شهرستان پرینس جورج، مریلند، و دایان جونز آلن، مدیر برنامه معماری منظر، کالج معماری، برنامه ریزی و امور عمومی در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون و معمار اصلی منظر با DesignJones LLC.

یک پلت فرم جدید، انجمن تغییر آب و هوا و تاب آوری ASLA، همچنین ایجاد شد تا به معماران منظر، مقامات دولتی و سایر متخصصان طراحی و برنامه ریزی اجازه دهد نظرات خود را در مورد چگونگی کمک به جوامع برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی از طریق سیاست های طراحی هوشمند به اشتراک بگذارند.

پانل های روبان آبی شامل طیف متنوعی از متخصصان، کارشناسان و ذینفعان با سطوح مختلف تجربه کار در جنبه های مختلف طراحی جغرافیایی و فنی بود. آن ها هستند:

 • وان رینر، FASLA، SITES AP، ASLA فوری رئیس گذشته، رئیس;
 • آرماندو کاربونل، FAICP، عضو ارشد و رئیس بخش برنامه ریزی و فرم شهری، موسسه لینکلن سیاست زمین؛
 • مارک داوسون، FASLA، مدیر عامل، Sasaki Associates Inc.
 • تیم دوگانASLA, موسس, Phronesis;
 • یینگ یو هونگ، ASLA، مدیر عامل، مدیر، SWA، استودیو لس آنجلس;
 • دکتر. دوان جونز، Ph.D.، مدیر مرکز توسعه پایدار + تاب آوری در دانشگاه ناحیه کلمبیا؛
 • دایان جونز آلن، ASLA، مدیر برنامه برای معماری منظر، کالج برنامه ریزی معماری و امور عمومی در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون و معمار اصلی منظر با DesignJones LLC.
 • آدام اورتیز، مدیر بخش محیط زیست شهرستان پرنس جورج، مریلند؛
 • نانسی سامرویل، محترم ASLA، SITES AP، معاون اجرایی و مدیر عامل، ASLA. و
 • دکتر Jalonne L. White-Newsome، Ph.D. افسر ارشد برنامه، محیط زیست، بنیاد کرسگ.

در زیر، لطفاً فهرستی از نقل قول‌های منتخب از شرکت کنندگان در مورد اهمیت اتخاذ سیاست‌های عمومی مؤثر و راه‌حل‌های طراحی معماری منظر را بیابید:

“برنامه هایی که در آینده برای مقابله با زندگی با آب خواهیم داشت باید واقع بینانه تر باشد. ما باید با این اذعان زندگی کنیم که طوفان ها و مناطقی وجود خواهند داشت که به طور طبیعی می خواهند سیلاب شوند. چگونه می‌توانیم به گونه‌ای متفاوت بسازیم، برخلاف اینکه فکر می‌کنیم می‌توانیم آب را بیرون نگه داریم؟»

دایان جونز آلن، ASLA
مدیر برنامه معماری منظر، کالج معماری، برنامه ریزی و امور عمومی در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون

ما تعدادی سیاست قدیمی در ساختارهای دولتی داریم. ارزیابی مجدد آن‌ها هر پنج سال یا بیشتر به ما کمک می‌کند تا آنچه را که در حال حاضر اتفاق می‌افتد منعکس کنیم و بهتر برنامه‌ریزی کنیم که چگونه جوامعی را طراحی کنیم تا بتوانیم به طور فعال به چنین تغییرات و چالش‌هایی پاسخ دهیم.»

دکتر. دوان جونز، Ph.D.
مدیر مرکز توسعه پایدار + تاب آوری در دانشگاه منطقه کلمبیا

«همه پروژه‌های عمومی واقعاً باید بین رشته‌ای باشند. آنها باید فرهنگ محلی، اقتصاد محلی، مفاهیم طراحی آینده نگر، و همچنین مهندسی خوب را در خود بگنجانند. همه اینها با هم، به روشی بسیار متفکرانه که به پیچیدگی جامعه ما احترام می گذارد، راهی برای ایجاد یک پروژه پایدار است که مردم از آن لذت می برند و دوست دارند.»

آدام اورتیز
مدیر بخش محیط زیست شهرستان پرنس جورج، مریلند

“یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که آزمایش های بسیار بیشتری انجام دهیم. گاهی اوقات شما فقط باید بتوانید چیزهایی را امتحان کنید و ببینید که آیا این راه حل می تواند شما را به جلو برساند یا خیر. اگر راه حل خوبی نیست، بیایید چیز دیگری را امتحان کنیم. این نوع خلاقیت و ایده در واقع همان چیزی است که نوآوری در مورد آن است.”

Vaughn B. Rinner، FASLA، SITES AP
رئیس بی‌درنگ گذشته، انجمن معماران منظر آمریکا

روش‌های توسعه استاندارد ما پایدار نیستند، اما زمانی که سیستم‌های طبیعی را درک کرده و با آن‌ها کار می‌کنیم، می‌توانیم جوامع امن‌تر و سالم‌تری بسازیم.»

نانسی سی. سامرویل، محترم. ASLA. SITES AP
معاون اجرایی و مدیر عامل، انجمن معماران منظر آمریکا

“امید من این است که انواع واقعی مشارکت اجتماعی، عدالت و برابری را در تمرکز خود بر تغییرات آب و هوا و تاب آوری قرار دهیم. ما باید واقعاً این کار را به روشی انجام دهیم که چندان علمی نباشد. مهندسی اجتماعی نیز مهم است. این کاری است که شما در حرفه خود انجام می دهید که بر مردم تأثیر می گذارد و این تأثیرات را عادلانه می کند.»

دکتر Jalonne L. White-Newsome، Ph.D.
افسر ارشد برنامه، محیط زیست
بنیاد کرسگ

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و ارزشی فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=53657