موارد استفاده از اتوکد – معماری پدیا

اتوکد یک نرم افزار پیش نویس دو بعدی و سه بعدی به کمک رایانه برای معماری، ساخت و ساز و طراحی، برای راهنمایی ساختن نقشه ها برای طرح های مهندسی است. به افراد حرفه ای مهندس طراحی می گویند.

اولین نسخه در 23 دسامبر 1982 منتشر شد که به 2 قسمت تقسیم می شود.

4.مدل سازی سه بعدی

لیست میانبرهای سایت زیر به طراحی پیش نویس با زمان کمتر کمک می کند.

در اتوکد 2010 (بداهه با کیفیت سه بعدی)

در سال 2013 آیکون ها اضافه شدند.

این فرآیند منجر به مشکلات زیر می شد:

 • تاخیر در تولید
 • افزایش نرخ پس ماند

در حالی که پیش نویس ها در CAD کار می کنند در لیست زیر از جریان های مهندسی استفاده می شود.

اتوکد به عنوان یک ابزار طراحی صنعتی: به کاهش هزینه های ساخت کمک می کند زیرا در زمان و تلاش مورد نیاز برای طراحی دستی صرفه جویی می کند.

اتوکد چگونه استفاده می شود؟

مکانیک، معماری، عمران، برق و الکترونیک.

 • نقشه های طراحی مکانیکی تجهیزات و قطعات یدکی دستگاه های مکانیکی.
 • طراحی معماری برای چیدمان پلان ها و سه بعدی برای ساختمان های مسکونی و تجاری.
 • طراحی عمران برای طراحی و ساخت راه ها، ساختمان های سه بعدی، کارخانه های صنعتی و سایر پروژه های بزرگ.
 • کار طراحی برق با مدارهای الکتریکی، که در اندازه کوچک هستند و طرح بندی سیستم سیم کشی الکتریکی برای ماشین ها.

در این نرم افزار در ابتدا می توان با استفاده از دستورات به راحتی طرح ها را ایجاد کرد، سپس آیکون هایی در نرم افزار اضافه شد. با استفاده از اتوکد می توانیم محصول را با دقت بسیار بالا طراحی کنیم.

اتوکد مخفف چیست؟

اتوکد را می توان به عنوان نرم افزاری با استفاده از سیستم های کامپیوتری برای کمک به ایجاد، اصلاح و بهینه سازی یک طرح تعریف کرد که با آن می‌توانیم نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی مورد استفاده در ساخت و ساز ایجاد کنیم. اتوکد توسط جان واکر در سال 1982 و با کمک اتودسک توسعه یافت و با موفقیت حفظ شد. اتوکد بیشتر برای ایجاد و اصلاح طرح‌های دو بعدی و سه بعدی برای طراحی حرفه‌ای با اطلاعات اندازه‌گیری و جزئیات در مورد طراحی مفهومی و چیدمان محصول استفاده می‌شود، همچنین در ۱۴ زبان مختلف با توجه به موقعیت مکانی موجود است. کاربران می توانند نرم افزار CAD را با برنامه های افزودنی موجود مطابق با نیاز پروژه سفارشی کنند. اتوکد به طور گسترده ای در صنایع مکانیک، مخابرات، عمران و مهندسی معماری استفاده می شود و دانشجویان و صنایع متقاضی آن هستند.

دلایل پیاده سازی سیستم های CAD

 • برای افزایش بهره وری طراح
 • برای بهبود کیفیت طراحی
 • برای ایجاد یک پایگاه داده برای ساخت
 • برای بهبود ارتباطات از طریق مستندسازی

اتوکد در صنعت مد: دارای ابزارهای لازم برای برنامه ریزی طراحی برای ساخت جواهرات، اسباب بازی ها و سایر اشیاء ظریف است.

قبل از اجرای این نرم‌افزار، همه مهندسان از پیش‌نویس‌ و برگه‌ها برای ترسیم طرح یک محصول استفاده می‌کردند. زمان زیادی طول می کشید تا طراح یک محصول را طراحی کند. اگر محصول تولیدی نیاز مشتری را برآورده نمی کرد یا تولیدکنندگان پس از ساخت، خطایی در محصول پیدا می کردند، باید طراحی محصول را تغییر می دادند و این فرآیند، زمان‌بر بود. طراح می بایست طرح یک محصول را تغییر می داد و یا گاهی لازم بود از روش جدیدی برای طراحی آن استفاده کند.

در سال 2012 مکعب ناوبری اضافه شد.

در سال 2015 اتوکد کلاسیک از فضای کاری حذف شد.

رابط کاربری آن بسیار شبیه به سایر برنامه های نرم افزاری طراحی است و مهندس با استفاده از گره ها، خطوط و چندضلعی ها پیش نویس محصول را متناسب با نیازهای پروژه خود ایجاد می کند.

این نرم افزار یکی از راه حل های کاهش مشکلات فوق می باشد. در این نرم افزار می توانیم طراحی تغییرات محصول را ذخیره کنیم و طرحی را که قبلاً ذخیره شده است ویرایش کنیم، بنابراین زمان طراحی یک محصول و همچنین میزان تلاش انسان کاهش می یابد.

توانایی تولید طرح های بسیار دقیق را دارد.


رنگ نوشته:


اتوکد چیست؟

2.اتوکد کلاسیک

1. برنامه های آموزشی

در پرینت سه بعدی: چاپ سه بعدی مزایای خاص خود را برای طراحان دارد و به آنها کمک می کند. طرح ها را می توان به فرمت های ترجیحی مختلف صادر کرد.


سایز نوشته:

رابط CAD آن را به بهترین نرم افزار طراحی فنی مبتدیان برای مطالعه و مراحل اولیه حرفه طراحی مهندسی تبدیل می کند. همچنین به عنوان یک برنامه توسعه مهارت برای سطح تحصیلات تکمیلی پذیرفته شده است. جدای از مزیت‌هایشان، هر دو نیازمندی‌های پشتیبانی پروژه خود برای طراحی اجزای متعدد و اصلاح مجدد آنها با تغییرات فناوری برای آینده هستند.

مزایای اتوکد:

1.پیش نویس و حاشیه نویسی

نقاشی ها را می توان به صورت دو بعدی یا سه بعدی ایجاد کرد و چرخاند.

2. اطلاعات شغلی

CAD مخفف Computer-Aided Design است. از این نرم افزار برای طراحی استفاده می شود و این امکان را به کاربر می دهد تا ایده ها، طرح های محصول و نقشه ها را تا سطح مورد نیاز از دقت فنی مفهوم سازی کند، محاسبات طراحی و شبیه سازی های سریع را در زمینه صنایع تولیدی انجام دهد.

تاریخ و توسعه

در بسیاری از موسسات برای به روز رسانی مهارت طراحی CAD و به کمک کامپیوتر را می توان با گواهینامه ها و مدرک اتوکد یافت. آنها به دانش آموزان آموزش می دهند تا از نرم افزار کاربردی برای طراحی و مونتاژ صنعتی با گواهینامه استفاده کنند. موسسه مرکزی طراحی ابزار یکی از این موسسات است.

سایر برنامه های کامپیوتری را می توان به نرم افزار طراحی مرتبط کرد.

در سال 2014 یک نقشه زنده اضافه شد.

اتوکد 360 برای نمای دو بعدی، سه بعدی و ایزومتریک استفاده می شود، در حالی که اتوکد LT فقط برای دو بعدی استفاده می شود.

 • AutoCAD 2000 I (اینترنت)
 • اتوکد 2006 (فضای کار اضافه شده است)

3.اصول سه بعدی

اتوکد به عنوان یک ابزار برنامه ریزی معماری: معماران را قادر می سازد تا قدرت یک ساختمان را در مرحله طراحی، برنامه ریزی، اجرا تجزیه و تحلیل کنند.

در سال 2011 سیستم های کنترل Viewports اضافه شدند.

اتوکد 360

اتوکد به عنوان یک ابزار طراحی مهندسی: به مهندسان کمک می کند تا مسائل را طراحی، تجزیه و تحلیل و حل کنند که منجر به طراحی دقیق می شود.

در سال 2016 یک مرکز هندسی”O snap” اضافه شد.

برای چه کاری از اتوکد استفاده می کنید؟بازدید پست:
1


منبع: https://memaripedia.com/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D9%88%DA%A9%D8%AF/

استفاده از اتوکد به ایجاد طرح‌هایی برای سوپاپ‌های موتور و قطعات یدکی موتور برای ساخت با اندازه‌گیری دقیق کمک می‌کند. طراحی طرح همراه با کار انجام می شود تا مراحل کامل از شروع تا تحویل آن تیم های تولیدی، تیم کیفیت و تیم های جابجایی ماشین، طرح را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه مشکل، ادامه کار ماشین را با مراجعه به طراحان طرح اصلاح می کنند. در دو نوع دیاگرام سیم کشی و نمودار مدل سطحی برای استفاده در ساخت، مونتاژ و تعمیر قطعات وهمچنین برای ردیابی تعداد سفارشات تکمیل شده در یک بازه زمانی مورد نیاز استفاده می شود.

مزایای استفاده از اتوکد چیست؟

اتوکد LT