نقد فیلم بی گناهان (The Innocents)

در این سبک بسیاری از المان هایی که تا به آن زمان درون ساختمان استفاده می شد به خارج از ساختمان انتقال پیدا کرد. مهندسین عمران – عمران مباحثی درباره طراحی راههای درون و برونشهری، زیرسازی و روسازی و برنامهریزی حملونقل شهری را نیز یاد خواهند گرفت. استفاده از روش های دینامیکی برخلاف روش های استاتیکی که فقط برای ساختمان های کوتاه مرتبه و منظم قابل استفاده اند، هیچ محدودیتی نداشته و لذا استفاده از آن ها نه تنها برای ساختمان نامنظم و بلندمرتبه اجباری است بلکه باعث اقتصادی شدن پروژه نیز می شود، بنابراین با توجه به اینکه در اکثر شهرهای کشور تمایل به بلندمرتبه سازی ساختمان ها وجود دارد و از آنجایی که محدودیتی در اعمال روش تحلیل دینامیکی نسبت به تحلیل استاتیکی وجود ندارد و همچنین با عنایت به زلزله خیزی کشور، لازم است تمامی مهندسان عمران به روش دینامیکی به خوبی مسلط بوده و در طراحی خود از آن استفاده کنند. زندگی شهری امروز شرایط خاصی را برای ساکنان شهرهای بزرگ به وجود آورده است؛ از یک سو روابط همسایگی کمرنگتر شده و همسایهها یکدیگر را نمیشناسند و از سوی دیگر ارتباط میان واحدهای یک آپارتمان، فضاهای مشترک، دریافت خدمات رفاهی و تأمین آسایش محیطی و …

مقالات ساختمانی که در حوزه صنعت ساختمان سازی در ایران نوشته شده اند ثابت می کنند که این صنعت بسیار جای پیشرفت دارد. از مهم ترین ابزاری است که وجود آن در نظافت منازل نقشی بسیار مهمی را ایفا می کند، ترولی حمل غذا است. وقتی صحبت از اسکان زلزلهزدگان یا قربانیان دیگر سوانح طبیعی به میان میآید، چادر و کانکس اولین گزینههای هستند که به ذهن میرسند؛ اما گزینههای به مراتب مقاومتری نیز وجود دارند که برخی بهتنهایی حکم یک خانه را دارند. برای ثبت سفارش و یا مشاوره با کارشناسان بخش فروش مجموعه اکسیدال به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. اگر کمی به طراحی مسکونی خانه ای که در آن سکونت داریم یا خانه ی اقوام و آشنایان خود دقت کنیم، متوجه می شویم که استاندارد های ” طراحی ساختمان مسکونی ” در اکثریت آن ها رعایت نشده است، نادیده گرفتن اصول طراحی ساختمان مسکونی، میتواند از کیفیت ساختمان به شدت کم کند و برخلاف آن رعایت کردن اصول طراحی ساختمان مسکونی میتواند به افزایش آسایش ساکنان خانه کمک کند. این زیبایی می تواند در کلاسیک یا مدرنیته تعریف شود. خوبی نماهای کلاسیک در این است که تنوع در آن بالا بوده و هر طراحی به فراخور ذوق و سلیقه خود می تواند سبک خاص خود را در طراحی نمای کلاسیک داشته باشد.

دکتر رئیسی با اشاره به درد و دلهای ساکنین به خصوص درباره عدم بهرهمندی از خدمات شهری در این مجتمع اظهار داشت: امیدواریم با توجه به مصوبات این سفر ارائه خدمات شهری به ساکنین بخش تکمیل شده این مجتمع هر چه سریعتر آغاز شده و تا پایان سال جاری تمام خدمات شهری برای تسهیل زندگی مردم تأمین شود. در سال ۱۸۲۸ مؤسسه یک پروانهٔ سلطنتی دریافت کرد که به صورت رسمی مهندسی عمران را یک حرفه شناخت. با وجود این، درصورتی که این پاورپوینت ضوابط ساختمان اداری نظام مهندسیموضوع به محدودیت کارکردی نیانجامد، می توان آنها را همپوشانی کرد. از این رو می توان گفت اجرای آن کار ساده ای نیست و با سختی همراه می باشد. مهم نیست چه کاری انجام میدهید، مانند یک تولید کننده محتوا فکر کنید، از اهرم تلاش برای رشد تصاعدی استفاده کنید در جنگل دیجیتال راهتان را پیدا کنید تا بتوانید در پلتفرمهای مختلف برای کسب و کارتان بازاریابی کنید، با ارائه محتوای با کیفیت با کاربران بالقوه ارتباط برقرار کنید، آنها را درگیر نگه دارید و پایگاه کاربران خود را افزایش دهید. بهطور مثال در هزینه ساخت ساختمانهای بین یازده تا بیست طبقه، تقریباً 11 درصد نسبت به ساختمانهای میان مرتبه و 15 درصد نسبت به ساختمانهای کم ارتفاع صرفه جویی خواهد شد.

تیپ بعدی که در حد یک طبقه و دو طبقه می باشد برای افراد و خانواده هایی در نظر گرفته که از فضای آپارتمان نشینی بیزارند و به دنبال مکان هایی به مراتب با آرامش و امنیت بیشتری هستند طراحی شده است. که طراح در نظر داشته تیپ هایی متفاوت طراحی کند تا ساکنان در انتخاب واحد های مسکونی آزادی عمل بیشتری داشته باشند. فضای آرام کوچه که ناشی از عرض مناسب و بن بست بودن آن است و نیز منظر و حریم مناسبی که توده سبز درخت موجود در حیاط ایجاد کرده، طراحان را بر آن داشت تا توجه ویژه ای به جداره ی اصلی پروژه داشته باشند. طراح ساختمان با دور تا دور یک حیاط مرکزی است که تمامی واحدها دارای دید مناسب به فضای سبز و حیاط داشته باشد. طراحان نمای ساختمان را بر اساس ساختار و کاهش حجم در برابر سطح و منطبق با عملکرد فضای داخلی، پنجره هایی رو به جنوب با توجه به اقلیم اصفهان با سایبان متحرک طراحی کردند تا دید داخلی میسر نشود. با ارزانتر شدن هزینه و کاهش مدت زمان ساخت، امکان ساخت خانههای بیشتر فراهم میآمد. ساختمان های سبز که با معماری مدرن و به این سبک، طراحی و ساخته می شوند، مسیر جدیدی را برای حرکت رو به رشد، مطابق با فناوری های نوین روز فراهم می کنند.

در اصطلاحات تخصصی معماری ساختمان سازه یا بنایی است که معمولا برای زندگی و یا کار ساخته میشود و باعث تقسیم محیط به دو بخش بیرون و درون خواهد شد. از این رو چنین عامل تعامل فضای اقامتی با شهر می باست، ظاهری دلچسب و پویا از وجه بیرون نیز داشته باشد. در این پروژه با پایین بردن بخشی از حیاط به اندازه ی یک طبقه و حفظ مسیر دسترسی به شکل یک پل، فضایی نیمه محصور، امن، و با فاصله از محیط بیرون ایجاد می شود. یک روکش چوب ماهون بین دو لایه شیشه ای محفوظ است، سیستم اجازه می دهد که چوب در فرم طبیعی خود بدون رنگ آمیزی یا ترمیم رنگ حفظ شود؛ غنی بودن دانه چوب طبیعی از طریق نور انبساطی افزایش می یابد.

این پروژه با پیشرفت ۴۰ درصدی در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی آماده تحویل خواهد بود. این سازه چهار طبقه که در سال 2007 تکمیل شد، در جهت یک بزرگراه شلوغ واقع شده است. سیستم سازه ای که از قاب های فولادی یا بتنی ساخته شده (تیر و ستون داره) و اتصال بین تیرها و ستون ها در آن بصورت مفصلی هستن. در معماری صفویه از آجر در بسیاری از بناها بخصوص کاروان سراهای بسیار پیشرفته زمان در شکل درون شهری و بیرون شهری در یک یا دو طبقه با طرح های بسیار جامع و با اسکلت سازیهای بسیار اصولی و در مواردی نماسازیهای دل انگیز از نقوش انواع گلچین های خفته، راسته، کلوکبندان، حصیری، جناقی، سم آهویی، گل برگردان،گل انر گل و بسیاری دیگر جهان را عمیقاً متوجه خود ساخته است.

همه انسان ها بر این باورند که بهداشت از مسائل بسیار اساسی در سلامت عمومی جامعه به شمار می رود و نقش بزرگی را در این خصوص ایفا می کند و رعایت اصول بهداشتی از جامعه کوچک خانواده آغاز و بعد از آن به کل جامعه تعمیم داده می شود تا چند سال قبل مردم در خانه های شخصی خود اوقات خود را سپری می کردند و تنها افراد خانواده بودند که به فضای منزل دسترسی داشتند و بیان واژه ای چون فضای عمومی برای افراد بسیار غریب جلوه می کرد ولی در مقابل در این برهه زمانی با افزایش جمعیت و بزرگ شدن شهرها برای افراد راهی جز آپارتمان نشینی باقی نمانده است و رعایت پاکیزگی در مجتمع های مسکونی بخش اعظمی از مشاعات و راه پله ها، پارکینگ، راهروها، حیاط را شامل می شود و از طرفی در برخی دیگر از مجتمع ها که دارای مکان های خاصی چون استخر، سونا، لابی هستند نیز دربر می گیرد، انجام عملیات نظافتی در این دست از فضاها به دلیل تردد بالای جمعیت موجب ایجاد آلودگی های سطوح کف می شود که مهم ترین این آلودگی ها آلاینده هایی است که از فضای بیرونی به درون وارد می شود و ماندگاری مایعات و مواد خوراکی بر روی سطح موجبات تخریب سطوح را به دنبال دارد و راهکاری که در این زمینه می تواند راهگشای ما باشد استفاده از ابزاری اختصاصی به نام ترولی مجتمع مسکونی است که به سهولت محیطی منظم همراه با آرامش را برای افراد ساکن در محل و حتی مراجعین آن ایجاد می کند، در این مقاله قصد داریم عملکرد ترولی مجتمع مسکونی را در ایجاد محیطی با استاندارهای نظافتی مورد بررسی قرار دهیم.

معماری داخلی هر آنچه با سکونت انسان در یک فضای داخلی مرتبط است مانند نوع متریال، پوشش نهایی سقف و کف، الزامات الکتریکی و الکترونیکی، تاسیسات، تهویه، ارگونومی و استفاده هوشمندانه از فضا را تحت تأثیر سایت starchitecture خود قرار میدهد. » به طور مفصل در مورد انواع پوشش ضد حریق سازه فلزی صحبت شده است. حفره ها و توده های نما جلوه ای از نورها و سایه ها را در طراحی مجتمع مسکونی ایجاد می کند که در طول روز تغییر می کند و به ساختمان ریتم ، حرکت و شخصیت می بخشد. دیافراگم عمق بیشتری در ارتفاعات جنوبی برای افزایش سایه خورشید، و کم عمق تر و باز به شمال، برای نور اضافی ایجاد شده است. برای احترام به خاطره ی بصری اهالی از جداره ی کوچه شان تصمیم بر آن شد که دیوار محوطه ملک قدیمی حفظ شده و برای بازشوها جداره ای شیشه ای در نظر گرفته شود تا اهالی کوچه دید پیوسته ای از نما را از خلال دیوارهایی که به آن تعلق خاطر بیشتری دارند تجربه کنند.

این مجتمع دارای ۴۹۲ واحد مسکونی در ۱۲ بلوک (۶ بلوک ۶ طبقه هر یک دارای ۳۰ واحد مسکونی و ۶ بلوکی ۱۱ طبقه هر بلوک دارای ۵۲ واحد مسکونی) و مجموعه ساختمانهای آموزشی، تجاری و فضای سبز و تاسیسات شهری می باشد. ساختمانها را میتوان با توجه به عملکردشان به ساختمانهای مذهبی، حکومتی، اقامتی، تولیدی، آموزشی، تفریحی و غیرو ردهبندی کرد؛ ولی نمیتوان به آسانی پذیرفت که شکل یک ساختمان بر اثر عملکرد آن ساخته میشود. معماری داخلی در قسمت داخلی ساختمانها با توجه به همهٔ جنبههای انسانی و استفاده از فضاها، طراحی میشود. شاید بتوان گفت یکی از مواردی که سبب شده است طراحی معماری مدرن مورد توجه باشد، اتفاقات غیر معمولی است که در آن رخ می دهد. این ورزشگاه در واقع بخشی از مجموعه ورزشی آزادی است که بازیهای خانگی تیم ملی فوتبال ایران و همچنین دو تیم بزرگ پایتختنشین استقلال و پرسپولیس در آن برگزار میشود.طبق گزارشی که در مهرماه سال ۱۳۹۲ در بلیچر رپورت منتشر شد، ورزشگاه آزادی در میان ۲۰ ورزشگاه برتر جهان جای گرفت. اين مجموعه با استفاده از ايده رديف های موازی در دهلی در سال های 78-1975 م. در اين مجموعه 68 واحد مسکونی دو و سه طبقه در دو رديف موازی سازماندهی شده اند.

به ایدههایی که باعث میشوند عناصر مختلف در یکجا گردآوری شوند، کانسپت (concept) میگویند. این مجتمع مسکونی آرنو ماتیس، معماری کانادا واقع در ونکوور، دارای ویژگی های نمایشی است که برای ارائه سایه های غیر فعال طراحی شده اند : قرارگیری خاص در نماهای مختلف ساختمان. سایه روشن ها و فضاهای پر و خالی ایجاد شده و امتداد آنها به داخل بنا در راستای ارتقای کیفیت فضای زندگی صورت گرفته است و انتخاب متریال با در نظر گرفتن جداره های همجوار انجام شده است. شرکت تولیدی خانه گستر در راستای سیاست تولید مسکن حمایتی و طرح های انبوه سازی مسکن با مشارکت سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران اقدام به احداث مجتمع مسکونی سپه شهر(الغدیر) در محدوده شمال شرقی تهران نموده است. مجتمع مسکونی الغدیر شامل ۴ بلوک ۳۰ واحدی، ۲ بلوک ۲۰ واحدی، ۱ بلوک ۵۲ واحدی، ۲ بلوک ۵۰ واحدی و ۲ بلوک ۴۸ واحدی میباشد. Corazón de Tierra یک مجتمع چند خانواده است که شامل 54 واحد مسکونی است. روند طراحی این پروژه به صورت مجتمع مسکونی برای استفاده انسان عصر امروز طراحی شده است تا بتواند با توجه به نیاز های کنونی و همچنین رعایت و مد نظر قرار دادن اصول معماری مکانی را برای خانواده ایرانی فراهم آورد تا در عصر امروز با استفاده از تکنولوژی که در نهاد خانواده ایرانی وجود دارد زندگی کند.

و به جاي آن افقی گرایی را مطرح میکند. عرشه کانتینر و خطوط افقی قوی و ایجاد احساس سبک و کاهش مشخصات عظیم. زیرا با این کار علاوه بر ساخت ساختمانی با مقاومت بالا هزینه های خرید مصرف و اجرای انواع آهن آلات مانند تیرآهن و میلگرد را کاهش داده اید. با این حال وقتی پیچیدگی برنامه بیشتر شود، ساختار داده خطی به دلیل پیچیدگی های عملیاتی ممکنه بهترین انتخاب نباشد. سومین غلط اینکه من این فضاها را میبینم; درهای خروجی مستقیم در لابی در واقع پله است;یک فضای مستقلی برای خودش تامین نکرده است این برای خودش در واقع تداخل رفتار راهپله بین طبقات را با لابی خود سالن دارد یعنی سالن وقتی دارد استفاده میشود این راهپله چون پاگردش مشترک است با اینجا، کاملا رفت و آمدی که میخواهد در طبقات بشود با اتفاق خروجی این آمفی تئاتر متداخل میشود، باید راهپله جدا میشد. این تیپ هم همانند تیپ قبلی در 10 طبقه طراحی گردیده و دو طبقه اول یعنی زیرزمین و همکف به پارکینگ اختصاص پیدا کرده از طبقه اول تا طبقه 9 بخش مسکونی می باشد ولی در این بلوک در هر طبقه دو واحد مسکونی 3 خوابه و جود دارد که جمعا در هر 2بلوک از تیپ شماره 3، 36 واحد مسکونی وجود دارد.

نام های دیگر سنگ تاج عبارتاند از تاجمهره، تاج قوس، کاکل یا قطاع. به طور مشابه ، سنگ دال (محصول حفاری محل) برای تأکید بر حجمی است که به صورت مکانی به منطقه گردش اصلی مجموعه می پیوندد. این مجموعه با برخورداری از دو پردیس به وسعت 60 هکتار در شمال شرق تهران در اتوبان بابایی و 4.6 هکتار در غرب تهران در بلوار پژوهش و تعریف منطقه جنوبی دانشگاه تربیتمدرس بهعنوان منطقه فناوری مصمم است با تبدیل دانشگاه تربیتمدرس به دانشگاه کارآفرین نقش شایستهای در اقتصاد محلی و ملی ایفا کند. اين مجموعه دارای 160 واحد مسکونی دو و سه خوابه می باشد. این پروژه دارای واحد های یک خوابه ۶۹ متری ، یک خوابه های ۸۲ متری ، دو خوابه های ۱۰۰ متری ، دو خوابه های ۱۱۳ متری ، دو خوابه های ۱۳۶ متری ، سه خوابه های ۱۶۹ متری ، سه خوابه های ۱۸۵ متری و چهار خوابه های ۲۴۶ متری می باشد.