هدف معماران منظر انتشار صفر تا سال 2040 است


نمایشگاهجایزه افتخار طراحی عمومی حرفه ای ASLA 2019. فاز دوم هانترز پوینت ساوت واترفرانت پارک: بوم شناسی شهری جدید. لانگ آیلند سیتی، نیویورک SWA/BALSLEY و WEISS/MANFREDI متعلق به ARUP هستند

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) امروز اعلام کرد که اهداف جدیدی را برای این حرفه تعیین کرده است. برنامه اقدام آب و هوایی ASLA و راهنمای میدانی اقدام اقلیمی برای اعضای ASLA مسیری را برای معماران منظر برای دستیابی به انتشار گازهای گلخانه ای صفر در پروژه ها و عملیات خود و افزایش ترسیب کربن تا سال 2040 ترسیم می کنند.

برنامه اقدام اقلیمی توسط یک گروه ویژه متشکل از پنج معمار منظر به ریاست پاملا کنراد، ASLA، بنیانگذار طراحی مثبت آب و هواو یک گروه مشاور 17 نفره. این یک چشم انداز جسورانه برای سال 2040 و مجموعه ای از 71 اقدامی است که تا سال 2025 انجام می شود.

تا سال 2040، تمام پروژه های معماری منظر به طور همزمان:

 • به صفر رساندن انتشارات مجسم و عملیاتی و افزایش ترسیب کربن
 • ارائه مزایای اقتصادی قابل توجه در قالب خدمات قابل اندازه گیری اکوسیستم، مزایای مشترک سلامت، جداسازی، و مشاغل سبز
 • رسیدگی به بی عدالتی های اقلیمی، توانمندسازی جوامع و افزایش توزیع عادلانه سرمایه گذاری های اقلیمی
 • بازیابی اکوسیستم ها و افزایش و حفاظت از تنوع زیستی

معماران منظر در حال حاضر به جوامع برای دستیابی به این چشم انداز کمک می کنند. همانطور که به طور فزاینده ای اثرات بحران های آب و هوایی و تنوع زیستی را تجربه می کنیم، می دانیم که باید سریعتر عمل کنیم. ما تنها متخصصان طراحی هستیم که تمام قطعات را برای برنامه ریزی و طراحی آنچه که جوامع برای آماده کردن خود برای جهانی در حال تغییر نیاز دارند، گرد هم می آوریم.

ASLA اولین برنامه اقدام اقلیمی خود را در روحیه خوش بینی بسیار توسعه داده است. توری کارتر، مدیر عامل ASLA، گفت: ما جوامعی را متصور هستیم که سالم‌تر و از نظر اقتصادی قوی‌تر شوند، زیرا آنها متعهد به کاهش کربن، احیای اکوسیستم‌ها و افزایش تنوع زیستی و کاهش اتکا به وسایل نقلیه هستند – همه این‌ها در عین حصول اطمینان از دسترسی عادلانه همه افراد جامعه به این مزایا. کانن.

برنامه اقدام اقلیمی ASLA مبتنی بر علم است. هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی (IPCC) دریافته است که بشریت تنها می تواند حداکثر 340 گیگا تن گازهای گلخانه ای دیگر را در اتمسفر منتشر کند اگر بخواهیم به جای افزایش دمای 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) شانس خوبی داشته باشیم. 2 درجه سانتی گراد (3.6 درجه فارنهایت). برای پیشبرد هدف حفظ گرمایش تا 1.5 درجه سانتیگراد، ASLA در سال 2021 با فدراسیون بین المللی معماران منظر (IFLA) تعهد اقدام اقلیمی امضا کرد. اسکاتلند و توسط 70000 معمار منظر در 77 کشور پشتیبانی می شود.

برنامه اقدام اقلیمی ASLA ریشه در سه هدف (عملکرد، عدالت، و حمایت) و شش ابتکار تعهد اقدام آب و هوایی ایفلا دارد.

طرح ASLA تمام برنامه ها و سرمایه گذاری های ASLA را تا سال 2025 هدایت می کند. اهداف از طریق 21 هدف و 71 اقدام پیش خواهند رفت. اهداف و اقدامات در سال 2025 و هر پنج سال یکبار تا سال 2040 و پس از آن بازبینی و به روز خواهند شد.

برای انجام این طرح، ASLA، به عنوان یک انجمن غیر انتفاعی، همچنین متعهد شده است که تا سال 2040 در عملیات خود به صفر آلایندگی دست یابد. کنفرانس 2022 معماری منظر در سانفرانسیسکو و دفتر مرکزی در واشنگتن دی سی فعالیت می کند و متعهد شده است که تا سال 2024 انتشار کلی خود را تا 20 درصد کاهش دهد. ASLA از سفر خود به سمت صفر به عنوان یک فرصت یادگیری برای اعضای خود، غرفه داران EXPO و سازمان های شریک استفاده خواهد کرد.

یکی از همراهان این طرح – راهنمای میدانی اقدام اقلیمی برای اعضای ASLA – بهترین دستورالعمل ها، ابزارها و منابع را برای اعضای ASLA و شرکت ها و سازمان های آنها همراه با شرکای شرکتی برای دستیابی به چشم انداز 2040 ارائه می دهد.

راهنمای میدانی دارای شش جعبه ابزار است که 18 استراتژی را پوشش می دهد، با راهنمایی در مورد چگونگی:

 • طراحی مناظر مثبت اقلیمی
 • طراحی اجتماعات عابر پیاده، دوچرخه سوار و حمل و نقل عمومی
 • کاهش مصرف انرژی و حمایت از انرژی های تجدیدپذیر
 • به جوامع کمک کنید تا با تأثیرات آب و هوا سازگار شوند
 • مسیرهای پایداری مالی را با جوامع کاوش کنید
 • حفاظت و افزایش تنوع زیستی
 • از طریق همکاری از جوامع بومی بیاموزید
 • ایجاد ائتلاف های اقلیمی

معماران منظر برای درک و مدیریت چالش های پیچیده و چند رشته ای و طراحی راه حل های پایدار و در حال تغییر جهان واجد شرایط منحصر به فردی هستند. پاملا کنراد، رئیس ASLA، گفت: ما متعهد به پیروی از علم هستیم و از طریق این برنامه اقدام اقلیمی به سرعت راه حل های مثبت اقلیمی و تنوع زیستی را در ایالات متحده و از طریق مشارکت با ایفلا در جهان افزایش خواهیم داد. گروه ویژه برنامه اقدام اقلیمی

کنراد نماینده ASLA خواهد بود و چشم انداز و اهداف برنامه اقدام اقلیمی ASLA را در کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا (UNFCCC) COP27 در شرم الشیخ، مصر برجسته خواهد کرد.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=62014