پرزیدنت بایدن معمار منظر را به آژانس فدرال که بر کارهای عمومی در پایتخت کشور نظارت می کند منصوب کرد.


لیزا ای دلپلاس یکی از هفت عضو کمیسیون هنرهای زیبای ایالات متحده می شود

نمایشگاهLisa E. Delplace، FASLA / عکاسی جسیکا مارکوت

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) مشتاقانه از انتصاب لیزا ای. دلپلاس، FASLA، به عنوان جدیدترین عضو کمیسیون هنرهای زیبا (CFA) توسط رئیس جمهور بایدن استقبال می کند. دلپلاس مدیر عامل شرکت معماری منظر در واشنگتن دی سی و برنده جایزه Oehme, van Sweden (OvS) است. با انتصاب او، آژانس فدرال که طراحی تمام ساختمان‌های عمومی، پارک‌ها و بناهای یادبود در واشنگتن دی سی را بررسی می‌کند، بار دیگر از تخصص یک معمار منظر برخوردار خواهد شد. طبق وب‌سایت OvS، «دانش گسترده دلپلاس از فرآیندهای زیست‌محیطی و تعهد عمیق او به اجرای هنری آن‌ها منجر به یک رابطه مجسمه‌سازی قوی بین معماری و منظره می‌شود». کارهای OvS در واشنگتن دی سی شامل یادبود مارتین لوتر کینگ جونیور، پارک یادبود فرانسیس اسکات کی، و باغ خیابان ویرجینیا در فدرال رزرو است.

معماران منظر در طراحی فضاهای شهری پایدار و تاب آور از جمله پارک ها، مناظر خیابانی، بناهای یادبود و مناظر آموزشی عمومی و غیره در خط مقدم هستند. یوجنیا رئیس ASLA گفت: ما از انتصاب لیزا در کمیسیون هنرهای زیبای ایالات متحده بسیار خرسندیم، جایی که او به بخش‌های اجرایی دولت فدرال در مورد چگونگی حفظ و ارتقای شخصیت بصری و فرهنگی منطقه کلمبیا مشاوره ارائه خواهد کرد. مارتین، فاسلا. کمیسیون و کشور ما از تخصص گسترده لیزا در مقیاس‌های مختلف معماری منظر و تجربه او در پروژه‌های فدرال به‌شدت سود خواهند برد.»

معماران منظر میراث تاریخی در کمیسیون دارند. یکی از کمیسیونرهای اولیه فردریک لاو اولمستد جونیور، یکی از 11 بنیانگذار ASLA بود که از سال 1910 تا 1918 در کمیسیون خدمت کرد (1912-1918 به عنوان نایب رئیس). جانشین اولمستد، جیمز ال. گرین لیف، رئیس سابق ASLA بود. تنها با چند لغزش، حرفه معماری منظر از زمان تأسیس در کمیسیون نمایندگی شده است.

در سال 2021، ASLA از رئیس جمهور بایدن خواست اطمینان حاصل کند که کمیسیون دارای نماینده ای از حرفه معماری منظر است. ما از پرزیدنت بایدن برای تاکید مجدد بر اهمیت و ارزش داشتن مشاور معمار منظر در این آژانس مهم فدرال تشکر و قدردانی می کنیم. توری کارتر-کانین، مدیر اجرایی ASLA، گفت: لیزا به شکل دادن به آینده پایتخت کشور ما، یک چشم انداز فرهنگی در حال تحول کمک خواهد کرد.

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=60953