چگونه کیبورد مجازی ویندوز 7، 8 و 10 را فعال کنیم؟!

در این راه با حمایت شما، همواره به دنبال پیشرفت خواهیم بود. کیبورد بی سیم (Wireless Keyboard) هر چند که قیمت به نسبت بالاتری از کیبورد سیم دار دارد اما محدودیت های سیم و کابل را به کلی حذف می کند و همواره میز مرتب تری خواهید داشت. نیاز به باتری برای استفاده از کیبورد های بی سیم  را می توان از نقاط ضعف این محصولات دانست.

کیبورد مجازی

این قابلیت، سرعت شما را در تایپ کردن اعداد، به شدت بالا می‌برد. این کیبوردها معمولا بزرگتر از کیبوردهای دیگر هستند و برای کسانی مثل حسابدارها که با اعداد سر و کار دارند، بسیار مناسب می‌باشند. از بهترین برندهای دارای صفحه کلیدی عددی می‌توان به کیبورد ریزر اشاره کرد. تا اینجای مقاله راهنمای خرید کیبورد کامپیوتر، ویژگی هایی برای خرید یک کیبورد مناسب را بررسی کردیم. بد نیست بدانید کیبورد ها علاوه بر مدل های سیمی و بی سیم، در دسته بندی های دیگری نیز طبقه بندی می شوند تا کاربران بتوانند گزینه مناسب خود را راحت تر پیدا کنند.

به همین دلایل است که این صفحه کلید را به عنوان بالارده‌ترین کیبورد گیمینگ لاجیتک می‌شناسند. با استفاده از یک دست، قسمت قلاب شکل سیم جامپر را به پین 1 قلاب کنید (باید علامت‌گذاری شود) و آن را تا حد معقولی محکم کنید. اگر بیش از حد محکم کنیم، سیم صاف می‌شود و باید دوباره آن را درست کنیم.

  • در کیبوردهای گیمینگ کلیدهایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند از دوام بیشتر و عملکرد سریع تری برخوردار هستند و سایر کلیدها از نوع کلیدهای مخصوص تایپ هستند.
  • اقدام به بالا و پایین کردن صفحات کنید که این می توانید در زمان شما موثر واقع شود و در اصلی یکی از ترفند های استفاده از کیبورد کامپیوتر می باشد.
  • اما بطور کلی کیبوردها به دو دسته بی سیم و با سیم تقسیم می شوند که نسخه باسیم قیمت ارزانتری نسبت به نسخه بی سیم دارد.

کار کردن با این کیبوردها بسیار راحت‌تر است و معمولا برای کامپیوترهای رومیزی در منازل مناسب هستند. البته قیمت کیبورد های وایرلسی نسبت به کیبوردهای سیمی بیشتر است. وقتی می‌خواهید در منزل یا محل کار خود یک کامپیوتر رومیزی نصب کنید، شاید کیبورد و موس آخرین چیزهایی هستند که به آن‌ها فکر می‌کنید. یک صفحه کلید غیراستاندارد به سرعت شما را خسته می‌کند و سرعت کار شما را کند می‌نماید. به عنوان مثال اگر تمام کلیدهای مشکل دار هنگام آزمایش خط 18 (از 19) روی کانکتور بزرگ ظاهر شوند، خوب است. در این صورت مشکل در خود ماتریس است و احتمالاً قابل رفع خواهد بود.

سپس با دقت در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا پیچ در آن قرار گیرد. اگر پیچ‌ها واژگون شدند، آنها را عقب بکشید و دوباره تراز کنید. وقتی کارمان تمام شد، همه آنها باید تقریباً در مرکز قرار بگیرند. فعال کردن کیبورد ویندوز بطور کل در نسخه های مختلف فرق بخصوصی ندارد و اما ما برای سهولت شما تصمیم به آموزش جداگانه گرفته ایم. بعد از نصب هر کیبورد، به صورت خودکار به کیبوردهای زبان فارسی اضافه می شود.

فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 7