معرفی جامع پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی

فیتونیا در گونههای مختلف و دارای برگهایی به رنگهای مختلف سبز، صورتی، ارغوانی، قرمز و بنفش میباشد. گونههای مختلف کمی از این گیاه وجود دارند که گفته میشود همگی آنها خوش شانسی به ارمغان میآورند و به همین منظور معمولا به عنوان هدیه برای صاحبان کسب و کارهای جدید خریداری میشوند. بهطورکلی گیاهان صرفنظر از اینکه بهسلامت ما کمک میکنند، اصولاً با خود زیبایی و نشاط را به محیط زندگی ما میآورند. پس ضروری است تا آموزش لازم به خانوادهها ارائه شود تا این چهار پارامتر اصولی در نگهداری مهم (نور، حرارت، رطوبت و غذا) را رعایت کنند و گیاهان آپارتمانی در سلامتی کامل باشد.

به احتمال زیاد بهترین شیوه تغدیه گیاه است، زیرا به اندازه کافی غذا به تمام ریشه گیاه و گل زینتی دوست داشتنی شما میرسد. گیاهان زیادی برای تصفیه هوا وجود دارند؛ اما این گیاه از بهترین های تصفیه هوا به شمار می آید و زیبایی چشمگیری هم دارد که زیبایی خاصی به دکوراسیون منزلتان می دهد. گیاه آلوئه ورا از گیاهان شانس آور به شمار می آید. این گیاه نوعی دیگر از گیاهان شانس آور می باشد. ما در این مقاله به بررسی گیاهانی که باعث سلامتی، شانس و ثروت می شوند می پردازیم و راجع به تحقیقات علمی که درباره این موضوع انجام گرفته است، بحث و گفتگو خواهیم کرد و در رابطه با انواع گیاهان و معرفی آن ها صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

طی تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، پی بردند که گیاهان نقش بسزایی در سلامتی افراد دارند و می توانند از جهات مختلف سلامتی ما را تضمین کنند. نوعی دیگر از گیاهان شانس آور گل ارکیده می باشد. از این گیاه می توانید در منزل نگهداری کنید و با توجه به انتشار اکسیژن به محیط اطراف یک گیاه شانس آور شناخته می شود. مردم بر این باورند که داشتن دو عدد از این گیاه باعث دو برابر شدن موفقیت می شود و عشق در آن منزل را بیشتر می کند و هر شخصی که از آن نگهداری می کند؛ آن شخص را موفق می دانند. در حقیقت، آنها از نظر دو فاکتوری که بیان کردیم، کاملا غنی هستند. پس باید خاک گیاه آپارتمانی، سبک و غنی از مواد آلی باشد و کود پاشی گیاه آپارتمانی فراموش نشود، چراکه تغذیه گیاه آپارتمانی از ضروریات به حساب میآید. این نوع کود را میتوانید هنگام تعویض گلدان با کمپوست مخلوط کنید. این نوع گیاه از گیاهان شانس آور و شادی آور محسوب می شود و طرفداران زیادی در بین مردم دارد. پس باید دمای گلخانه را طوری تنظیم کرد که گیاهان آپارتمانی که در گلخانه قرار دارند، از نظر دما در یک سطح باشند.

ساقههای این درختان وقتی جوان و شکننده هستند به هم بافته میشوند و گفته میشود که وجود پنج درخت پول در یک خانه که از بافته شدن سه تا پنج شاخه به هم شکل گرفته است، بهترین نتایج را در پی خواهد داشت ولی نگه داشتن چهار درخت پول در خانه ناسازگار و بسیار بد است. مشکل این شیوه این است که غذا به صورت یکنواخت در سرتاسر سیستم ریشه منتشر نشده و گاهی اوقات بعد از مدتها به کار بردن آن، فراموش میکنید که دوباره این قرص ها را قرار دهید و در نتیجه ذخایر غذایی خاک تمام میشودخوب راه جایگزین ان استفاده از کود ورمی کمپوست است که کاملا ارگانیک هست و ضمنا دیگه فراموش نمیکنید چون ورمی کمپوست با شاداب نگه داشتن گیاهتان همواره خود را به عنوان یک قهرمان درچشمان شما جلوه می دهد. برای توزیع بهتر این کود بهتر است قبل از دادن آن به گیاه، مطابق معمول گیاهتان را آب بدهید. به همین دلیل باید قبل از خریداری گیاهان لوکس آپارتمانی و صرف هزینه هنگفت از سلامت این گیاهان مطمئن شوید.

بنابراین با نگهداری این گیاهان می توان خود را شاداب تر و سر زنده تر بیابیم و از لحاظ روانشناسی موجب آرامش خود و افراد دیگر خانواده شویم. با توجه به تحقیقات انجام شده درباره این گیاه، باعث افزایش ترشح هورمون شادی آور شده و موجب شاداب شدن می شود و خنده به لب افراد می نشاند. گیاه نعناع از گیاهان شانس آور محسوب می شود که آن را برای افزایش ثروت و روابط بین افراد می شناسند و به همین دلیل این گیاه هم طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و بوی مطبوع گیاه نعناع موجب آرامش خاطر نیز می شود. میتوان این گیاهان را به گیاهان نیم سایه پسند و سایه پسند کامل دستهبندی کرد ولی بیشتر گیاهان آپارتمانی در گروه گیاهان نیم سایه پسند قرار میگیرند.

این گیاه زیبایی خاصی به منزل می دهد و نام دیگر آن دم موشی می باشد و از گیاهانی سرسخت می باشد که مقاومت زیادی دارد و دارای برگ هایی بلند و کشیده می باشد. غذای گیاه دارای ۳ ترکیب اصلی است: نیتروژن (N) برای رشد برگها و سبز کردن گیاهان در حال زرد شدن، فسفات (P2O5) برای رشد برگها و پتاس (K2O) برای رشد گلها. گیاه کوردلین با توجه به داشتن زیبایی، شامل رنگ هایی متنوعی می باشد و از گیاهان شانس آور و آورنده عشق محسوب می شود و افراد زیادی آن را به عنوان گیاهی می شناسند که دارای قدرت خاصی می باشد. برای کسانی که در کاشت گیاهان پیازی کم تجربه هستند؛ میزان آبیاری صحیح پیازها پیچیده و سخت به نظر میرسد. همچنین از بی نظمی و هرگونه انباشتگی پرهیز میکند و با استفاده از رنگهای مناسب و چیدمان صحیح سعی در ایجاد هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت دارد. پس سعی کنید هر چند هفته یکبار به صورت سیراب به گلدان خود آب دهید تا قدری آب از کف گلدان خارج شود . این گیاه در هنگام شب اکسیژن تولید می کند و باعث ایجاد انرژی های مثبت در محیط خود می شود. کارشناسان ای آی جی شاپ در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن، پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

به گزارش ایمنا، وجود گیاهان در خانه و حتی محل کار علاوه بر فراهم آوردن روحیه و نشاط میتواند عشق، خوشبختی و رفاه نیز به ارمغان آورد چرا که با عوض کردن جوّ خانه و ایجاد طراوت فکری و آرامش خیال، احساس خوشحالی و خوشبختی نیز همراه آن به وجود می آید. همچنین قرار دادن آن در نزدیک ورودی خانه یا محل کار به معنای خوشامد گفتن به رفاه و موفقیت در نظر گرفته میشود. تراریا نیز باید گاهی اوقات آبیاری شود، عدم وجود قطرات آب در دیوارههای تراریوم یا هرگونه پژمردگی گیاهان، شاخصی است که تراریوم به آب نیاز دارد. برخی خانوادهها به علت عدم آگاهی از نگهداری گیاهان آپارتمانی و نحوه تأمین نور، حرارت، رطوبت و غذای این گیاهان، موجب میشوند که طول عمر گیاه کوتاه شده و گیاه از بین برود.

گیاهان نور پسند تعداد محدودی از گیاهان آپارتمانی را تشکیل میدهند، از گیاهان نور پسند میتوان به انواع شمعدانی، کالانکوئه و هور تانسیا اشاره کرد. علاوه بر این قوانین انرژیهای مثبت و فنگشویی در رابطه با گیاهان خانگی بر این اصل استوار هستند که بعضی گیاهان شانس و سعادت بیشتری برای خانه و ساکنان آن محبوب ترین گیاهان زینتی فراهم میکنند. این قرصها یا چوبها را در خاک فرو میکنند و مواد مغذی آنها طی یک یا بیش از یک ماه منتشر میشود. حرارت دومین پارامتری است که مورد توجه قرار میگیرد و در این خصوص باید دمای گلخانه یا پاسیو را طوری تنظیم کرد تا گیاهانی که در گلخانه قرار میگیرند از نظر دما و میزان گرما در یک سطح باشند، زیرا دمای یک گیاه با گیاه دیگر متفاوت است و برخی گیاهان به حرارت پایین نیاز دارند و برخی دیگر به حرارت بالا نیاز دارند. معمولا یکی از مشکلات در میان پرورش دهندگان گیاهان آپارتمانی وجود برخی جانداران موزی مانند هزارپا و سوسک در خاک برگ خریداری شده است . این گیاه برای افرادی که وارد کاری می شوند و می خواهند کاری را تازه شروع کنند از گیاهان پرطرفدار است و به عنوان یکی از گیاهان شانس آور می شناسند. بر اساس فنگ شویی هر نوع ترکیببندی گیاهان بامبو در گلدان آب که به کمک سنگها در جایشان ثابت شده باشند معنای خاصی دارد و بر بخش خاصی تأثیرگذار است؛ مثلا برای شادی و طول عمر سه شاخه، برای ثروت پنج شاخه، برای موفقیت شش شاخه، برای سلامتی هفت شاخه، برای رشد هشت شاخه و برای تکامل زندگی ۱۰ شاخه بامبو کافی است.

از گیاهان شانس آور دیگر می توان به گیاه اسطوخودوس اشاره کرد که موجب تسلای خاطر و آرامش به افراد می شود. اما بیشتر گیاهان آپارتمانی سایه پسند هستند، زیرا این گیاهان همیشه سبز بوده و چون گل ندارند به نام گیاهان سایه پسند نام گرفتهاند. کودهای متفاوتی برای تغذیه این گیاه با برگ سبز و صورتی وجود دارد؛ اما باید دقت کنید که کودهای غلیظ و سنگین باعث سوختن برگها خواهد شد. ورمی کمپوست این مشکلات را نداشته و با اقبال پرورش دهندگان مواجه شده است . Iridaceae ایرایداسه تیرهٔ زنبق دارای ۹۲ جنس و ۱۸۵۰ گونه است. این گیاه از گیاهان آپارتمانی محسوب می شود و نیاز به رطوبت کافی و نور کم داشته و دارای میوه هایی فندقی شکل و قابل خوردن است.

غلامرضا قوسی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: با توجه به خشکسالیهای متوالی، لزوم تغییر الگوی کشت به جهت تغییر اقلیم به سمت گیاهان کمآبخواه و افزایش تولید از مقدار معین آب مصرفی و تمایل کشاورزان به جهت تکنولوژی جدید، تولید گل در گلخانه مورد توجه قرار گرفته است. سعید سیدی، از فعالان و پیشکسوتان عرصه گل و گیاه در گیلان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت گفت: کشت و پرورش این محصول در گیلان علاوه بر اینکه بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است، به افزایش درآمد و توسعه اقتصادی روستاهای این استان نیز کمک میکند. متأسفانه به گفته فعالان بخش گل و گیاه زینتی، وجود قوانین دست و پاگیر و بروکراسی اداری بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایهگذاران را از ادامه فعالیت در این حوزه دلسرد مینماید. گیاه لاکی بامبو به گیاه انرژی آور هم مشهور است و در منازل و محیط های اداری می توان از این گیاه نگهداری و مراقبت کرد.

این گیاه در شرایط مناسب تا چندین دهه عمر میکند. اگر شما از علاقه مندان به گشتن و خرید گل و گیاه، گلدان و ابزار باغبانی هستید و یا در حیطه ی هنر گل آرایی و یا گل فروشی فعالیت دارید، با این مقاله از آکادمی علی ولی همراه ما باشید تا با چندین بازار گل تهران آشنا شویم. گیاهان زینتی گیاهانی هستند که قابلیت رشد در مکان های سرپوشیده مانند داخل منازل ادارات و غیره را داشته باشند و معمولاً برای اهداف تزیینی اثرات مثبت روانی و یا دلایل بهداشتی از جمله به عنوان تصفیه هوای داخل ساختمان پرورش داده می شوند. غذا چهارمین پارامتری است که در نگهداری و شادابی گیاهان آپارتمانی مورد اهمیت است. این گیاه نماد آرزوی خوب و کسب موفقیت برای این افراد می باشد و کسانی که از آن در منزل نگهداری می کنند، آن رو جلوی درب ورودی قرار می دهند و نشان دهنده خوش آمد گویی به مهمانان است.

پیدا کردن نحوه پرورش و مراقبت از گیاه لاستیک ( فیکوس الاستیکا ) . نگهداری از گیاه بامبو همانطور که گفته شد در آپارتمان می باشد و با توجه به سرسخت بودن گیاه بامبو نیاز به مراقبت خاصی ندارد و تنها به آبیاری ملایم و نور کم نیاز دارد. از این گیاه در آپارتمان می توان نگهداری کرد و به دلیل خوشبو بودن آن، باعث شادابی و دادن انرژی مثبت به اشخاص می گردد و می توانید با سلیقه خود از آن در اتاق خواب نگهداری کنید، تا بوی مطبوع آن را در اتاق خود استشمام کنید. این گیاهان قادرند هوای خانه را تمیز کرده و هر اتاقی را خوشبو و شاداب نمایند.