ASLA از دولت بایدن می‌خواهد دوباره معماران منظر را در کمیسیون هنرهای زیبا (CFA) منصوب کند.


CFA در تمام 111 سال خود به جز 8 سال معماران منظر منصوب کرده است.

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) – بزرگترین انجمن حرفه ای کشور در این زمینه – نامه ای به کاخ سفید منتشر کرده و از دولت بایدن خواسته است که یک بار دیگر معماران منظر را در کمیسیون هنرهای زیبا (CFA) بگنجاند.

CFA، یک آژانس مستقل که به دولت فدرال در مورد زیبایی‌شناسی و طراحی بناهای تاریخی، پارک‌ها و ساختمان‌های پایتخت مشاوره می‌دهد، حداقل یک معمار منظر از زمان تأسیس آن در سال 1910 (به‌جز سال‌های 1994-2002) به عنوان کمیسر داشته است. با انتصابات اخیر دولت در CFA، متخصصان معماری اکنون پنج صندلی از هفت صندلی را اشغال می کنند، بدون معمار منظر برای نظارت بر برنامه ریزی و طراحی فضاهای عمومی اطراف پایتخت و داخل منطقه مترو DC.

“فقط برای دومین بار در تاریخ، یک معمار منظر در CFA وجود ندارد، حذفی که ما معتقدیم می تواند برای آینده منطقه پایتخت و نحوه استفاده ساکنان محلی، بازدیدکنندگان و کارمندان فدرال از آن مضر باشد.” توری کارتر-کانین، مدیر عامل ASLA گفت. زمانی که نوبت به برنامه ریزی برای فضاهای عمومی، بناهای تاریخی، تغییرات آب و هوایی و حتی امنیت می رسد، همه اینها در اختیار معماران منظر است و از زمانی که این رشته برای اولین بار در قرن نوزدهم تأسیس شد، وجود داشته است.

این کمیسیون در زمان تأسیس خود در سال 1910، فردریک لاو اولمستد جونیور، معمار برجسته منظر آن روز را به عنوان یکی از هفت کمیسیونی که باید خدمت کند (1910-1918) معرفی کرد. او که بیشتر به خاطر طراحی سیستم پارک و چشم انداز مرکز خرید ملی شهرت داشت، پسر فردریک لا اولمستد بود که به عنوان “پدر” حرفه معماری منظر شناخته می شد و 50 جریب زمین را در سال 1874 در اطراف ساختمان کنگره ایالات متحده طراحی کرد. .

کارتر گفت: “در حالی که ما از دیدن تنوع نژادی و جنسیتی این کمیسیون جدید خرسندیم، اما تنوع حرفه ای که برای کار کمیسیون حیاتی است را از دست می دهیم.” الهام‌گرفته‌ترین کار زمانی حاصل می‌شود که معماران منظر، معماران، برنامه‌ریزان، و دیگر متخصصان طراحی با یکدیگر همکاری می‌کنند، زمانی که می‌توانند تخصص، دیدگاه و دیدگاه‌های خود را با هم ترکیب کنند.

در واقع، امروز می توانید نتایج خارق العاده این همکاری طولانی مدت را در سراسر منطقه کاپیتول مشاهده کنید.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=59765