ASLA از دولت ها می خواهد که تا سال 2040 به آلایندگی صفر برسند


نمایشگاهجایزه افتخاری پژوهشی حرفه ای ASLA 2020. طراحی مثبت آب و هوا پاملا کنراد، ASLA

انجمن آمریکایی معماران منظر (ASLA)، بزرگترین انجمن معماران منظر کشور، به معماری 2030 از همه دولت‌های مستقل می‌خواهد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال 2030 تا 65 درصد کاهش دهند و تا سال 2040 به صفر برسند، که باعث تسریع در جدول زمانی فعلی برای دستیابی به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای که در توافقنامه آب و هوایی پاریس در یک دهه آمده است، می‌شود.

این فراخوان، بلندپروازانه ترین چالش آب و هوایی که تاکنون توسط حرفه های محیط زیست ساخته شده صادر شده است، در معماری 2030 شرح داده شده است. بیانیه 1.5 درجه سانتی گراد COP26 به دولت بایدن هریس و رهبران جهان که در بیست و ششمین کنفرانس اعضا (COP26) کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا (UNFCCC) در اسکاتلند شرکت داشتند، ارائه شد.

بر اساس معماری 2030، محیط ساخته شده بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای در جهان است که حداقل 40 درصد را شامل می شود، بدون احتساب کربن موجود در ساختارها و مصالح ساختمان ها و مناظر.

امضاکنندگان این بیانیه که شامل سازمان‌های جهانی معمار، برنامه‌ریزی و معماری منظر و 60 شرکت بزرگ طراحی بین‌المللی در جهان است، متعهد شده‌اند که اقدامات خاصی را برای دستیابی به همان سطوح کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام دهند، همانطور که در دعوت به دولت های مستقل

توری کارتر-کانین، مدیر عامل ASLA گفت: “ما مسئولیت داریم که هر اقدامی را که برای کاهش سریعتر گازهای گلخانه ای منتشر شده از محیط ساخته شده لازم است انجام دهیم.” ما به عنوان سازمان پیشرو در معماران منظر، می‌توانیم نقش مهمی در تشویق به گسترش طراحی مثبت آب و هوا استراتژی‌ها و کاهش کربن طبیعی در پروژه‌های ما، و همچنین کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی، مانند دمای خطرناک‌تر شهری، بر جوامع محروم.»

معماران منظر به این ائتلاف بین رشته‌ای متعهد هستند و به متخصصان متحد در زمینه اقدامات اقلیمی ملحق می‌شوند. اسکات بیشاپ، ASLA، رئیس کمیته اقدام اقلیمی ASLA و بنیانگذار Bishop Land Design، گفت: با هم، ما باید برنامه‌ریزی و شیوه‌های طراحی هوشمندانه و فراگیر جدید را که برای رسیدن به انتشار صفر در محیط ساخته شده تا سال 2040 مورد نیاز است، افزایش دهیم. .

ASLA برای مدت طولانی پیشرو در میان سازمان‌های محیط‌زیست ساخته‌شده در درخواست برای اقدام جاه‌طلبانه‌تر اقلیمی بوده است. با توجه به بررسی انجمن‌ها توسط بنیاد کرسگ، ASLA تنها یکی از نه انجمنی است که رویکردی جامع برای آموزش اعضای خود و عموم مردم در مورد تغییرات آب و هوایی “که شامل سازگاری، کاهش، و در نظر گرفتن صریح عدالت اجتماعی است” دارد. از سال 2018، ASLA عضو جنبش We Are Still In است، یک ائتلاف ملی متشکل از 3500 ایالت، شهر، شرکت و سازمان که متعهد به دستیابی به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده به عنوان بخشی از توافقنامه آب و هوایی پاریس در سال 2015 هستند.

معماران منظر راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت را برنامه‌ریزی و طراحی می‌کنند که انتشار گازهای گلخانه‌ای و خطرات جوامع را از تأثیرات آب و هوایی، مانند سیل، گرمای شدید، خشکسالی و افزایش سطح دریا کاهش می‌دهد. درباره کار معماران منظر بیشتر بدانید.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=60227