ASLA از ویدیوی واقعیت مجازی جدید (VR) از Klyde Warren Park در دالاس رونمایی کرد.


ASLA از ویدیوی واقعیت مجازی جدید (VR) از Klyde Warren Park در دالاس رونمایی کرد.

ویدیو ایجاد شده با استفاده از GoPro Odyssey در Google Jump

2017-10-23

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) یک ویدیوی VR جدید و هیجان انگیز از Klyde Warren Park در دالاس منتشر کرده است، پروژه ای که یک بزرگراه را پل می کند و بخشی از دالاس را دوباره متحد می کند. هدف از این ویدیو برای ترغیب بینندگان به سفری واضح از طریق این پارک ساخته شده در بزرگراه است. این توسط معمار منظر جیمز برنت، FASLA، رئیس OJB Landscape Architecture، که پارک را طراحی کرده است، روایت می شود.

این ویدیو که با استفاده از GoPro Odyssey در Google Jump ایجاد شده است، آخرین فناوری سینمایی VR را نشان می دهد. بینندگان را به قلب پارک می برد تا ویژگی های طراحی منحصر به فرد آن را کشف کنند.


این ویدئو در اجلاس سالانه و اکسپو ASLA 2017، 21 تا 22 اکتبر راه اندازی شد و برای مشاهده رایگان در در دسترس است
وب سایت ASLA.

ASLA این پارک را به عنوان کانون ویدیو انتخاب کرد زیرا برنده جایزه عالی حرفه ای ASLA 2017 شد. کمتر از یک درصد از صدها جایزه ارسالی این افتخار را دریافت می کنند. هیئت داوران ASLA، متشکل از رهبران این حوزه، Klyde Warren Park را اینگونه توصیف کردند: “این کاملاً هسته مرکزی شهر را دوباره انرژی بخشیده است. مردم در حال حرکت هستند. برای تجارت عالی است. 24 ساعت شبانه روز باز است.»


این جایزه همچنین پارک را برجسته می کند، زیرا این یک نمونه بارز از چگونگی التیام آسیب های ناشی از زیرساخت های حمل و نقل به مرکز شهر است. همانطور که برنت در روایت خود توضیح می دهد، درپوش بزرگراه ها، آزادراه ها یا خیابان های وسیع با فضای سبز، “شکاف های چشم انداز ما” را می بندد، و به جمع کردن جوامع کمک می کند. در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر در سال از این پارک بازدید می کنند و آن را به یکی از محبوب ترین فضاهای دالاس تبدیل می کند. در این راستا دالاس راه را برای بقیه شهرهای جهان نشان می دهد.


ASLA همیشه به دنبال راه هایی برای ارتقای ارزش معماری منظر به جامعه است. ثابت شده است که واقعیت مجازی ابزار قدرتمندی برای نشان دادن چگونگی طراحی مکان‌هایی که مردم دوست دارند – مانند پارک Klyde Warren – هستند. این ویدئو به طور موثر ارزش باورنکردنی معماری منظر را برای عموم و توانایی معماران منظر در تبدیل یک مکان بد به یک پارک اجتماعی دوست داشتنی توضیح می دهد.


از گروه های اجتماعی و حامیان محلی دعوت می شود تا از این ویدیو برای اهداف خود استفاده کنند. جوامع می توانند برای ایجاد پرونده ای برای پوشش آزادراه ها و اتصال مجدد به همسایگان و طبیعت گرد هم آیند و سپس برای تحقق آن بودجه جمع آوری کنند. همانطور که برنت توضیح می دهد، این پارک با ترکیبی از بودجه عمومی و خصوصی ساخته شده است و اکنون 100 درصد توسط یک سازمان غیرانتفاعی نگهداری می شود.مشاهده گزینه ها


گزینه 1: یک ویدیوی 360 را در YouTube تماشا کنید


اگر در تلفن خود هستید و این صفحه را می خوانید، به سادگی روی این URL کلیک کنید و آن را در برنامه تلفن همراه YouTube خود تماشا کنید:
https://youtu.be/DEohYK5a3-c (لطفا توجه داشته باشید که این ویدیو در مرورگر موبایل شما کار نمی کند)

در حین تماشا حتما بچرخید تا بتوانید تمام زوایای پارک را ببینید!


یا اگر از رایانه رومیزی استفاده می کنید، به
https://youtu.be/DEohYK5a3-c با استفاده از مرورگر کروم خود از نماد کره برای حرکت در پارک استفاده کنید.

گزینه 2: تماشای یک ویدیو 3D 360 در Samsung Gear VR


اگر صاحب یک هدست Samsung Gear VR و گوشی سامسونگ سازگار هستید، از طریق برنامه Oculus به Samsung Gear بروید و «Klyde Warren Park» یا «ASLA» را جستجو کنید تا ویدیوی ما را پیدا کنید.


اعتبارات ASLA VR


سازنده: انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA)

شرکت سازنده: DimensionGate، تورنتو

کارگردان: Ian Tuason

مدیر فیلمبرداری: رایان سویفت جوینر

گوینده: جیمز برنت، FASLA، رئیس، OJB Landscape Architecture

پست تولید: رایان سویفت جوینر


رسانه: برای عکس‌های با وضوح بالا، با Karen Grajales تماس بگیرید
ktgrajales@asla.org.

درباره ASLA
انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=51936