ASLA از کشورها می‌خواهد تا در COP26 به اقدامات اقلیمی بلندپروازانه‌تر متعهد شوند


نمایشگاهجایزه افتخار طراحی عمومی حرفه ای ASLA 2021. از یک کرانه رودخانه بتنی تا یک پارک ساحلی پر جنب و جوش – پارک رودخانه سوئینینگ جنوبی. شهر سوینینگ، استان سیچوان، چین. ECOLAND Planning and Design Corp. Sichuan Provincial Architectural Design and Research Institute CO., LTD. / Arch-Exist Photography

بیست و ششمین کنفرانس اعضا (COP26) کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا (COP26) که به تازگی در اسکاتلند آغاز شده و طی دو هفته آینده ادامه خواهد داشت، لحظه مهمی است که رهبران جهانی باید متعهد به دستیابی به 65 درصد باشند. کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا پایان این دهه انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) از دولت‌ها، به‌ویژه کشورهایی که بیشترین انتشار گازهای گلخانه‌ای تاریخی دارند، می‌خواهد که به سرعت مسیر خود را تغییر دهند یا خطر نقض حد گرمایش سیاره‌ای 1.5 درجه سانتی‌گراد (2.7 فارنهایت) را که به‌عنوان بخشی از توافق‌نامه اقلیمی پاریس در سال 2015 تعیین شده بود، تغییر دهند.

آ گزارش اخیر هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) نشان داد که کشورها در حال حاضر به تعهدات خود همانطور که در توافقنامه پاریس ذکر شده عمل نمی کنند. با مشارکت‌های تعیین‌شده ملی (NDCs)، انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی در مسیر افزایش ۱۶ درصدی تا سال ۲۰۳۰ در مقایسه با سطوح ۲۰۱۰ قرار دارد. و اوایل امسال، آژانس بین المللی انرژی هشدار داد که انتظار می رود انتشار گازهای گلخانه ای در سال 2021 در مجموع به 33 میلیارد تن برسد که نسبت به سال 2020 افزایشی 4.6 درصدی داشته و دومین جهش بزرگ سالانه در رکورد است.

در طول دو هفته آینده، ASLA و کمیته اقدام اقلیمی آن از نزدیک پیشرفت مذاکرات در اسکاتلند را زیر نظر خواهند داشت. ASLA در هماهنگی با شرکای خود در اقدام اقلیمی – فدراسیون بین المللی معماران منظر (IFLA)، طراحی مثبت اقلیمی، معماری 2030، ما هنوز وارد هستیم، و موسسه معماران آمریکایی (AIA) – برای به اشتراک گذاری اطلاعات به صورت واقعی کار خواهد کرد. زمان.

ما به دنبال تعهدات بلندپروازانه تری خواهیم بود – افزایش سرمایه گذاری در رویکردهای مبتنی بر طبیعت برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای و انطباق با تغییرات آب و هوا و اقدامات اقلیمی عادلانه تر که بی عدالتی های آب و هوایی را خنثی می کند. توری کارتر-کانین، مدیرعامل ASLA، گفت: ما امیدواریم که COP26 منجر به پیشرفت در اهداف کلیدی ما شود که از طریق تعهدات ما با ایفلا و معماری 2030 مشخص شده است.

در ماه اکتبر، ASLA تصویب کرد تعهد اقدام اقلیمی فدراسیون بین المللی معماران منظر (IFLA).، پیوستن به ائتلاف جهانی متشکل از 70000 معمار منظر در 77 کشور برای محدود کردن گرمایش سیاره به 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت). تعهد ایفلا بزرگترین ائتلاف متخصصان معماری منظر را گرد هم آورد که تا کنون برای پیشبرد اقدامات اقلیمی گرد هم آمده اند.

ASLA نیز به امضا رسید Architecture 2030 1.5°C بیانیه COP26که از همه دولت‌ها می‌خواهد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال 2030 تا 65 درصد کاهش دهند و تا سال 2040 به صفر برسند. این فراخوان، بلندپروازانه‌ترین چالش اقلیمی که تاکنون توسط حرفه‌های محیط‌زیست ساخته شده صادر شده است، زمان‌بندی کنونی را برای دستیابی به کاهش انتشار مشخص شده در توافق اقلیمی پاریس تا یک دهه

تام مروز، FASLA، رئیس ASLA گفت: “با همکاری نزدیک با شرکای محیط زیست ساخته شده خود، می توانیم صدای معماران منظر را در این بحث های مهم آب و هوایی تقویت کنیم.” همه ما باید سهم خود را برای دستیابی به کاهش 65 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 انجام دهیم.

معماران منظر با طبیعت برنامه ریزی و طراحی می کنند تا به همه جوامع کمک کنند تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و با آب و هوای متغیر سازگار شوند. معماران منظر از رویکردهای طراحی مثبت اقلیمی استفاده می کنند که پارک ها و فضاهای باز را به سینک های کربن طبیعی تبدیل می کند. آنها راه حل های انعطاف پذیر مبتنی بر طبیعت را توسعه می دهند که اثرات گرمای شدید را کاهش می دهد. سیل ساحلی، زمینی و داخلی؛ افزایش سطح آب دریا؛ آلودگی؛ و آتش سوزی های جنگلی آنها همچنین تنوع زیستی را افزایش می دهند و از اکوسیستم ها محافظت و احیا می کنند که زیربنای حیات روی زمین است. بیشتر بدانید در: https://climate.asla.org
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=60310