ASLA اولین ویدیوی VR معماری منظر را راه اندازی کرد


انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) اولین تجربه تماشای واقعیت مجازی (VR) خود را برای عموم منتشر کرده است که شامل فیلم های اختصاصی از پارک زیرگذر تورنتو است که برنده جایزه حرفه ای برتری ASLA 2016 شده است.

ویدیوی ASLA VR بینندگان را به سفری هیجان‌انگیز از میان این پارک منحصربه‌فرد که در زیر گذر بزرگراهی قرار دارد، با هدایت معمار منظر، گرگ اسمالنبرگ، FASLA، مدیر استودیو PFS، می‌برد.

تغییر اندازه پارک زیرگذر

جایزه تعالی طراحی عمومی حرفه ای ASLA 2016. پارک زیرگذر / تام آربان


گزینه های مشاهده رایگان

گزینه 1: یک ویدیوی 360 را در YouTube تماشا کنید. اگر در تلفن خود هستید و این صفحه را می خوانید، به سادگی روی این URL کلیک کنید و آن را در برنامه تلفن همراه YouTube خود تماشا کنید: https://youtu.be/IUr2g5rabaU (لطفا توجه داشته باشید که این ویدیو روی مرورگر موبایل شما کار نخواهد کرد).

در حین تماشا حتما بچرخید تا بتوانید تمام زوایای پارک را ببینید!

یا اگر از رایانه رومیزی استفاده می کنید، به https://youtu.be/IUr2g5rabaU با استفاده از مرورگر کروم خود از نماد کره برای حرکت در پارک استفاده کنید!

گزینه 2: تماشای یک ویدیو 3D 360 در Samsung Gear VR. اگر صاحب یک هدست Samsung Gear VR و گوشی سامسونگ سازگار هستید، از طریق برنامه Oculus به Samsung Gear بروید و برای یافتن ویدیوی ما، “Underpass Park” یا “ASLA” را جستجو کنید.

چرا پارک زیرگذر؟

ASLA پارک زیرگذر را برای این ویدیو انتخاب کرد زیرا برنده جایزه عالی حرفه ای ASLA 2016 شد. کمتر از یک درصد از تمام جوایز ارسالی این افتخار را دریافت می کنند. این جایزه پارک زیرگذر را برجسته می کند زیرا نمونه بارز استفاده مجدد از فضای متروکه و متروک است. این جایزه می گوید که حتی زیرگذرها نیز می توانند به پارک های بزرگ تبدیل شوند. امیدواریم شهرهای دیگر نیز همین روند را دنبال کنند. نیویورک، میامی و دیگر شهرها هم اکنون به زیرگذرهای خود نگاه می کنند.

چرا واقعیت مجازی؟

با استفاده از ویدئو، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد یک اثر معماری منظر، بسیار بیشتر از آنچه در یک عکس یا متن صرف کنید، جمع‌آوری کنید. با ویدئو، می توانید حسی از منظره، صدا و “احساس” یک مکان را دریافت کنید. می‌توانید افرادی را ببینید که با طراحی تعامل دارند و آن را زنده می‌کنند. واقعیت مجازی ویدیو را به سطح بعدی می برد: همانطور که تلفن یا هدست VR خود را حرکت می دهید، تجربه خود را در منظره کنترل می کنید. تجربه کاوش شخصی در یک مکان را بیشتر تقلید می کند. تا حدی، حس کشفی که در زندگی واقعی به دست می آید را بازسازی می کند.

چرا ASLA این فیلم VR را ساخت؟

ما همیشه به دنبال راه های موثرتری برای ارتقای ارزش معماری منظر به جامعه هستیم. ثابت شده است که واقعیت مجازی ابزار قدرتمندی برای توضیح اینکه چگونه مکان‌هایی که مردم دوست دارند – مانند پارک زیرگذر – تجربیات طراحی شده‌اند است. واقعیت مجازی به ما این امکان را می دهد که به مردم در مورد طراحی منظره به روشی قانع کننده تر آموزش دهیم.

ما از این ویدئو اهداف متعددی داریم: امیدواریم از این ویدئو برای ترویج پتانسیل واقعیت مجازی در میان جامعه معماری منظر استفاده کنیم که در مجموع حدود 25000 متخصص طراحی در ایالات متحده و کانادا را تشکیل می دهند. همچنین امیدواریم از این ویدیو برای توضیح ارزش باورنکردنی معماری منظر برای عموم مردم و توانایی معماران منظر در تبدیل مکانی دوست‌داشتنی مانند زیرگذر به یک پارک اجتماعی محبوب استفاده کنیم.

ما همچنین امیدواریم که گروه های اجتماعی یا طرفداران محلی بتوانند از آن برای اهداف خود استفاده کنند. به عنوان مثال، زمانی که ما در حال فیلمبرداری این ویدیو بودیم، با خانواده ای آشنا شدیم که از بوفالو، نیویورک بازدید می کردند. مادر کودکی که در آنجا اسکیت‌بورد می‌کرد، گفت: «جایگزین کردن یک اسکیت‌پارک زیر یک زیرگذر بی‌اهمیت است». او بلافاصله متوجه شد که این فضا هنگام باران یا برف قابل دسترسی است زیرا پوشیده است. در حالت ایده‌آل، این ویدیو ابزاری برای او برای ترویج ایده پارک زیرگذر در بوفالو خواهد بود. امیدواریم که بتواند به یک ابزار حمایتی تبدیل شود.

چرا معماران منظر باید از VR استفاده کنند؟

واقعیت مجازی ابزاری قدرتمند برای معماران منظر، معماران، برنامه‌ریزان و توسعه‌دهندگان است – واقعاً هر کسی که در طراحی محیط‌های ساخته شده و طبیعی ما نقش دارد. در مثال پارک زیرگذر: بسیاری هرگز این فرصت را نخواهند داشت که شخصاً از پارک بازدید کنند، اما با ویدیوی ما می‌توانند حس خوبی از بودن در آنجا داشته باشند.

برای شرکت‌های معماری منظر، این یک راه عالی برای نشان دادن واقعاً به مشتریان است که مکانی که طراحی کرده‌اند کار می‌کند – که مردم از معاشرت در آنجا لذت می‌برند، بچه‌ها عاشق بازی در آنجا هستند، که مردم به رویدادهای آنجا جذب می‌شوند.

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای ملی برای معماران منظر است که بیش از 15000 عضو را در 49 بخش حرفه ای و 72 بخش دانشجویی نمایندگی می کند. اعضای انجمن پس از نام خود از “ASLA” برای نشان دادن عضویت و تعهد خود به بالاترین استانداردهای اخلاقی این حرفه استفاده می کنند. معماران منظر سرپرستی، برنامه ریزی و طراحی محیط های ساخته شده و طبیعی ما را رهبری می کنند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=49411