ASLA تعهد اقدام اقلیمی فدراسیون بین المللی معماران منظر را تصویب کرد


نمایشگاهجایزه افتخار طراحی شهری حرفه ای ASLA 2021. پارک باند Xuhui، شانگهای، چین. ساساکی. / عکاسی Insaw

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) امروز اعلام کرد که به ائتلاف جهانی متشکل از 70000 معمار منظر در 77 کشور جهان ملحق خواهد شد و متعهد به محدود کردن گرمایش سیاره به 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) خواهد شد. این بزرگترین ائتلاف متخصصان معماری منظر است که تا کنون برای پیشبرد اقدامات اقلیمی گرد هم آمده اند.

تعهد اقدام اقلیمی ایفلا در بیست و ششمین کنفرانس اعضا (COP26) که از 31 اکتبر تا 12 نوامبر در اسکاتلند برگزار می شود، برای کشورهای مستقل صادر می شود.

ASLA به شش هدف مندرج در تعهد اقدام اقلیمی ایفلا متعهد شده است:

1) پیشبرد اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (UN SDGs)
ASLA و معماران و طراحان منظر اعضای آن تلاش‌ها را برای حفاظت و تعمیر اکوسیستم‌ها تسریع خواهند کرد.

2) دستیابی به انتشار خالص صفر جهانی تا سال 2040
ASLA و اعضای آن به طور چشمگیری انتشار کربن عملیاتی و مجسم شده تولید شده توسط پروژه ها را کاهش می دهند، به طور فزاینده ای از ظرفیت منحصر به فرد مناظر برای کاهش دی اکسید کربن استفاده می کنند و همچنان از سیستم های حمل و نقل چندوجهی کم کربن دفاع می کنند.

3) افزایش ظرفیت و تاب آوری شهرها و جوامع قابل زندگی
با اجرای رویکردهای زیرساخت سبز، ASLA و اعضای آن تلاش ها را برای کاهش اثر جزیره گرمایی شهری و کاهش اثرات آب و هوایی مرتبط با آتش سوزی، خشکسالی و سیل افزایش خواهند داد.

4) حمایت از عدالت اقلیمی و رفاه اجتماعی
ASLA و اعضای آن اولویت ما را در برابری و برابری حفظ خواهند کرد و حق داشتن فضاهای سبز مجاور و آب و هوای پاک را تضمین خواهند کرد.

5) یادگیری از سیستم های دانش فرهنگی
ASLA و اعضای آن متعهد به احترام و همکاری با جوامع بومی و ارج نهادن به شیوه های مدیریت فرهنگی زمین برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوا و ادامه کار در جهت آشتی هستند.

6) رهبری آب و هوا گالوانیزه
معماران منظر به طور منحصر به فردی در موقعیتی قرار دارند که پاسخ جامعه محیط ساخته شده به بحران آب و هوا را رهبری کنند. ASLA به همکاری با مشتریان، تامین‌کنندگان و حرفه‌های وابسته برای حمایت از مناظر مثبت آب و هوا ادامه خواهد داد، که شامل برنامه‌ریزی و طراحی مناظری است که انتشار گازهای گلخانه‌ای بیشتری نسبت به آنها منتشر می‌کند.

توری کارتر-کانین، مدیر عامل ASLA، گفت: “ASLA مفتخر است که با ایفلا و جامعه جهانی معماران منظر در پیشبرد اهداف اقدام اقلیمی ما همکاری می کند.” وقتی صحبت از پیشبرد اقدامات اقلیمی به میان می‌آید، ما به عنوان یک صدا در سطح جهانی صحبت می‌کنیم.»

جیمز هایتر، رئیس ایفلا، گفت: «به عنوان معماران منظر، می‌توانیم از طریق کار خود تغییرات زیادی در تغییرات اقلیمی و اقدامات اقلیمی ایجاد کنیم، بنابراین فکر کردن در سطح جهانی اما اقدام محلی بسیار مهم است.

در سالی که با سیل تاریخی در اروپا و چین و آتش‌سوزی‌های مرگبار و موج‌های گرما در ایالات متحده مشخص شد، واضح است که زمان برای درمان صدمات صدمه‌ای که به زمین و جو آن وارد شده است، کم شده است. تام مروز، FASLA، رئیس ASLA.

“من خوشحالم که طراحی مثبت آب و هوا در تعهد جهانی گنجانده شده است. “همه معماران منظر باید به سرعت کار خود را افزایش دهند و مناظر طراحی شده را به سینک های کربن طبیعی تبدیل کنند.”

تعهد اقدام اقلیمی ایفلا دومین ائتلاف بزرگی است که ASLA در سال جاری به آن ملحق شده است. ASLA همچنین با معماری 2030 امضا کرد بیانیه 1.5 درجه سانتی گراد COP26، خواستار دستیابی به تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2040 توسط صنایع محیط زیست ساخته شده است.

معماران منظر با طبیعت برنامه ریزی و طراحی می کنند تا به همه جوامع کمک کنند تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و با آب و هوای متغیر سازگار شوند. معماران منظر از رویکردهای طراحی مثبت اقلیمی استفاده می کنند که پارک ها و فضاهای باز را به سینک های کربن طبیعی تبدیل می کند. آنها راه حل های انعطاف پذیر مبتنی بر طبیعت را توسعه می دهند که اثرات گرمای شدید را کاهش می دهد. سیل ساحلی، زمینی و داخلی؛ افزایش سطح آب دریا؛ آلودگی؛ و آتش سوزی های جنگلی آنها همچنین تنوع زیستی را افزایش می دهند و از اکوسیستم ها محافظت و احیا می کنند که زیربنای حیات روی زمین است.

معماران منظر در حال حاضر به جوامع کمک می کنند تا با تأثیرات آب و هوایی سازگار شوند. وان رینر، FASLA، رئیس سابق ASLA و نماینده ASLA در گروه کاری تغییر اقلیم ایفلا، گفت: ما تأثیر بسیار زیادی بر کاهش دمای خطرناک شهری داریم و جان بسیاری را در این فرآیند نجات می دهیم.

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است.

درباره ایفلا

ایفلا یک فدراسیون واقعا جهانی است که در حال حاضر 77 انجمن ملی از آفریقا، قاره آمریکا، اروپا، آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه را نمایندگی می کند. ماموریت ما به عنوان معماران منظر ایجاد محیط های زندگی پایدار و متعادل در سطح جهانی به نفع بشریت در سراسر جهان است. ایفلا رسماً از طریق انجمن‌ها و مناطق عضو و در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مانند سازمان ملل متحد، یونسکو، UIA و غیره، معماران منظر جهانی را نمایندگی می‌کند. -سازمان دولتی
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=60236