ASLA دستورالعمل‌های جدید طراحی انعطاف‌پذیر را راه‌اندازی می‌کند | asla.org


واشنگتن، 30 نوامبر 2016 /PRNewswire/ — انجمن معماران منظر آمریکا (“ASLA”) اخیرا راهنمای آنلاین جدیدی را راه اندازی کرده است که توضیح می دهد چگونه جوامع می توانند از طریق برنامه ریزی و طراحی چشم انداز انعطاف پذیر و کاهش بلایای طبیعی از خود بهتر محافظت کنند. دستورالعمل‌های طراحی انعطاف‌پذیری اکنون به زبان چینی در https://www.asla.org/ContentDetail.aspx?id=49456 موجود است.

بر اساس این دستورالعمل ها، هدف از برنامه ریزی و طراحی منظر تاب آور تغییر جوامع است تا شهرها بتوانند با سرعت بیشتری از بلایای شدید امروز و آینده بهبود یابند. این راهنما بر روی رویدادهای مخربی تمرکز دارد که جوامع امروزی تجربه کرده اند، از جمله خشکسالی، گرمای شدید، آتش سوزی، سیل و رانش زمین. از دست دادن تنوع زیستی به عنوان یک تهدید بالقوه نیز مورد توجه قرار گرفت.

راهنمای تاب‌آوری شامل صدها مطالعه موردی و منبعی است که سیستم‌های چندمنفعتی و سناریوهای مقیاس کوچک را شرح می‌دهد. این راهنما همچنین به نقش معماران منظر در تیم های برنامه ریزی و طراحی و چگونگی انعطاف پذیرتر کردن جوامع می پردازد.

طراحی ارتجاعی شامل زندگی در هماهنگی با طبیعت است نه در برابر آن. ارزش زیادی برای جامعه به ارمغان می آورد، از جمله:

  1. سرکوب ریسکبا توجه به تغییرات آب و هوایی، فعالیت‌های طبیعی مکرر و شدیدتر هستند و جوامع باید به تغییر و توسعه برای کاهش خطرات احتمالی، بهبود اکولوژی و ارتقای سلامت انسان ادامه دهند. ما باید ساخت جوامع و زیرساخت‌ها را در مناطق پرخطر متوقف کنیم و از پراکندگی شهری بکاهیم، ​​در غیر این صورت بحران تشدید خواهد شد.

  1. مقیاس پذیری و تنوع.برنامه ریزی و طراحی یک چشم انداز ارتجاعی یک سیستم حفاظتی چند لایه با عناصر قابل توسعه متعدد را فراهم می کند و از دست دادن عملکرد هر عنصر به دلیل یک فاجعه تأثیری بر عملکرد کلی جامعه نخواهد داشت.
  2. هم افزایی چندگانهیک راه حل طراحی چشم انداز انعطاف پذیر می تواند فواید متعددی را به طور همزمان ارائه دهد. به عنوان مثال، ساخت مناطق حائل ساحلی می‌تواند هم زیستگاه حیات وحش و هم مناطق تفریحی را برای ساکنان فراهم کند؛ جنگل‌های شهری غنی از گونه‌ها می‌توانند اثر جزیره گرمایی شهری را کاهش دهند و در عین حال هوا را تصفیه کنند؛ زیرساخت‌های سبز برای کنترل سیل و کاهش انتشار نه تنها موارد لازم را فراهم می‌کند. فضای اجتماعی فرصت های شغلی برای ساکنان ایجاد می کند.
  3. تولید مثل.بلایای طبیعی مخرب در حال حاضر در سرتاسر جهان متداول‌تر است و به مردم و اموال خسارت وارد می‌کند. طراحی ارتجاعی به جوامع کمک می کند تا پس از یک بلای طبیعی ویرانگر سریع تر بهبود یابند و قوی تر ظاهر شوند. مناظر انعطاف‌پذیر درازمدت به جوامع نیاز دارد که به سرعت بازیابی و بازسازی شوند و به «عادی‌های جدید» در حال تغییر توجه کنند.

در عصری که بلایا بر سیستم‌های قدیمی و ساخته‌شده چیره می‌شوند، سیستم‌های چند لایه تطبیقی ​​که عملکردهای حیاتی خود را حفظ می‌کنند نیز راه‌حل مقرون‌به‌صرفه‌تر و امکان‌پذیر هستند. در مواقع سیل، گرم شدن هوا و کاهش بودجه، بهترین دفاع، سازگاری است، همانطور که طبیعت خودش را تطبیق می دهد.

دستورالعمل‌های طراحی انعطاف‌پذیری توسط بازبینان متخصص از جمله الکساندر فیلسون، استادیار و عضو ASLA در دانشکده جنگل‌داری و مطالعات محیطی و دانشکده معماری ییل (الکساندر فلسون) هدایت می‌شوند؛ دانشیار، دانشکده برنامه‌ریزی منظر و محیط‌زیست، طراحی شهری، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، کریستینا هیل، عضو وابسته ASLA، دانشکده برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشگاه رایرسون، نینا ماری لیستر، مدیر برنامه تحصیلات تکمیلی و استادیار، دانشکده برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشگاه، عضو افتخاری ASLA؛ نیت ووتن، معمار منظر ، عضو وابسته ASLA؛ و FASLA یو کونگجیان، بنیانگذار و رئیس دانشکده معماری و معماری منظر دانشگاه پکن.

درباره انجمن معماران منظر آمریکا

انجمن معماران منظر آمریکا که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن ملی معماران حرفه ای منظر است که بیش از 15000 عضو را در 49 بخش حرفه ای و 72 بخش دانشجویی نمایندگی می کند. اعضای انجمن برای نشان دادن عضویت و تعهد خود به بالاترین استانداردهای اخلاق حرفه ای، “ASLA” را به نام خود اضافه می کنند. معماران منظر مدیریت، برنامه ریزی و طراحی محیط ساخته شده و طبیعی را رهبری می کنند؛ ماموریت انجمن پیشبرد معماری منظر از طریق حمایت، حمایت، آموزش و تحصیل است.

منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=49589