ASLA راهنماهای طراحی منظر خانه را راه اندازی می کند


انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) مجموعه‌ای از راهنماهای طراحی پایدار آنلاین را معرفی می‌کند که راه‌های پیشرفته را برای مناظر مسکونی برای حمایت از محیط زیست – بدون توجه به مکان یا اندازه ملک – برجسته می‌کند.

طراحی مسکونی پایدار ASLA حول محور افزایش بهره وری انرژی، بهبود مدیریت آب، به کارگیری طراحی زیست محیطی و استفاده از مواد کم تاثیر است. این راهنماها که برای صاحبان خانه و معماران منظر و طراحان به طور یکسان طراحی شده اند، برای کمک به گسترش شیوه های پایدارتر و انعطاف پذیرتر طراحی شده اند.

این چهار راهنما در یک روند بزرگتر در مورد آمادگی رو به رشد صاحبان خانه برای ایجاد تغییراتی در مناظر خود در پاسخ به تغییرات آب و هوایی قرار دارند. نتایج بررسی روندهای معماری منظر مسکونی ASLA 2017 نشان داد که مصرف کنندگان عناصر طراحی پایدار را برای فضاهای زندگی در فضای باز خود ترجیح می دهند.

از طریق طراحی یکپارچه سایت، یک رویکرد جامع برای طراحی ساختمان و سایت پایدار، شیوه‌های معماری منظر مسکونی پایدار نه تنها می‌تواند محیط را بهبود بخشد، بلکه منجر به خانه‌هایی با صفر خالص یا حتی آب و هوای مثبت شود.

راهنماهای ASLA طیف گسترده ای از نکات، تحقیقات و بهترین شیوه ها را ارائه می دهند، از جمله The Sustainable SITES Initiative™ (SITES®)، سیستمی برای توسعه مناظر پایدار.

در اینجا برخی از بهترین شیوه ها از راهنماها آورده شده است:

باغ های گرده افشان را بکارید. زنبورها، خفاش ها و تعدادی دیگر از حیوانات از جمله پرندگان، سوسک ها و پروانه ها نقش مهمی در حفظ عملکرد اکوسیستم ایفا می کنند و خدمات حیاتی مانند گرده افشانی را ارائه می دهند. صاحبان خانه می توانند از طریق راه های ساده و مقرون به صرفه مانند رشد گیاهان دوستدار گرده افشان، ایجاد سیستم های زنبورداری شهری و مسکونی و ساخت خانه های خفاش، از رشد جمعیت گرده افشان حمایت کنند.

باغبانی زیست محیطی را تمرین کنید. باغ های خوراکی صاحبان خانه را قادر می سازند تا غذای خود را پرورش دهند. با این حال، کودهای مورد استفاده در باغ های خانگی می توانند از طریق رواناب، حوزه های آبخیز محلی را آلوده کنند. برای جلوگیری از آلوده شدن حوزه های آبخیز و آسیب رساندن به اکوسیستم های محلی، صاحبان خانه هایی که مناظر مولد را پرورش می دهند باید باغبانی اکولوژیکی را با استفاده از گیاهان مولد بومی محیط خود انجام دهند و استفاده از مواد شیمیایی را محدود کنند.

آبیاری قطره ای را نصب کنید. سیستم‌های آبیاری قطره‌ای آب را از طریق کاربرد آهسته مستقیماً در ناحیه ریشه گیاهان تأمین می‌کنند و از آبیاری اضافی اجتناب می‌کنند و در عین حال ریشه‌ها را در سطح رطوبت مطلوب نگه می‌دارند. این سیستم ها آبیاری بیش از حد، تبخیر، رواناب و نفوذ عمیق آب را کاهش می دهند. آبیاری قطره ای روشی مقرون به صرفه برای بهبود بهره وری آب است. با هر منظره ای سازگار است و به حداقل نگهداری نیاز دارد.

استفاده مجدد و بازیافت. به جای استفاده از چوب های بکر که به طور فزاینده کمیاب هستند، به ویژه از چوب های سخت گرمسیری، صاحبان خانه می توانند از چوب های بازسازی شده از سازه های موجود استفاده کنند و از ارسال آن مواد به محل دفن زباله اجتناب کنند. چوب بازیافتی را می توان از مکان هایی مانند ساختمان های قدیمی و مواد حمل و نقل نجات داد و برای مصارف مختلف مسکونی از جمله عرشه، نشیمن و نرده ها بازسازی کرد.

برو خورشیدی معماران منظر می توانند با صاحبان خانه همکاری کنند تا یک طراحی سایت یکپارچه ایجاد کنند تا سیستم های انرژی خورشیدی را در سازه ها بگنجانند یا از دیگر فناوری های انرژی کارآمد استفاده کنند. آرایه های خورشیدی را می توان در مکان های بهینه برای دستیابی به بیشترین بهره خورشیدی با کمترین تاثیر بصری قرار داد، و اتصال همزمان سیستم های خورشیدی و بام سبز می تواند بهره وری انرژی را بیشتر بهبود بخشد، ارزش سیستم های خورشیدی را افزایش دهد و تنوع زیستی بیشتری را در پشت بام ایجاد کند. .

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای معماران منظر در ایالات متحده است که بیش از 15000 عضو را نمایندگی می کند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است. پایداری بخشی از مأموریت ASLA از زمان تأسیس آن بوده است و یک ارزش فراگیر است که همه برنامه ها و عملیات انجمن را اطلاع رسانی می کند. ASLA در نشان دادن مزایای زیرساخت سبز و شیوه‌های توسعه انعطاف‌پذیر از طریق ایجاد بام سبز خود، توسعه مشترک سیستم رتبه‌بندی SITES® و ایجاد منابع طراحی پایدار در دسترس عموم، پیشرو بوده است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=51697