ASLA راهنمای جدیدی برای طراحی انعطاف پذیر منتشر می کند


راهنمای آنلاین جدیدی که امروز توسط انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) راه‌اندازی شد، توضیح می‌دهد که چگونه جوامع می‌توانند از طریق برنامه‌ریزی و طراحی منظر انعطاف‌پذیر از خود در برابر بلایای طبیعی محافظت کنند. راهنمای طراحی انعطاف‌پذیر در اینجا یافت می‌شود: https://www.asla.org/resilient

سرفصل راهنمای تاب آوری

جنگل های حرا مانند آنچه در اینجا نشان داده شده است از خطوط ساحلی در برابر طوفان های مخرب محافظت می کند. این درختان نمونه ای عالی از یک سیستم طبیعی هستند که می توانند به جوامع کمک کنند تا از خود در برابر بلایای طبیعی بهتر محافظت کنند.

طبق راهنما، هدف از برنامه‌ریزی و طراحی منظر انعطاف‌پذیر، مقاوم‌سازی جوامع برای بازیابی سریع‌تر از رویدادهای شدید، در حال و آینده است. این راهنما پیرامون رویدادهای مخربی که جوامع اکنون تجربه می کنند سازماندهی شده است: خشکسالی، گرمای شدید، آتش سوزی، سیل و رانش زمین. از دست دادن تنوع زیستی یک تهدید اساسی است که نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

این راهنما شامل صدها مطالعه موردی و منبعی است که سیستم‌های چندمنفعتی و همچنین راه‌حل‌های کوچک را نشان می‌دهد. همچنین نقش معماران منظر را در تیم های برنامه ریزی و طراحی که به ساخت کمک می کنند، توضیح می دهد جوامع انعطاف پذیرتر

طراحی ارتجاعی شامل کار با طبیعت است – به جای مخالفت با آن. برای جوامع ارزشی فراهم می کند، از جمله:

  1. کاهش خطر. از آنجایی که رویدادها به دلیل تغییرات آب و هوایی مکرر و شدیدتر می شوند، جوامع باید برای کاهش خطرات احتمالی و بهبود سلامت اکولوژیکی و انسان، سازگاری و توسعه مجدد پیدا کنند. همچنین زمان آن فرا رسیده است که از قرار دادن جوامع و زیرساخت ها در مکان های پرخطر خودداری کنید. و جوامع باید پراکندگی را کاهش دهند، که این خطرات را بیشتر تشدید می کند.
  2. مقیاس پذیری و تنوع برنامه‌ریزی و طراحی منظر انعطاف‌پذیر سیستم حفاظتی چندلایه، با عناصر متنوع و مقیاس‌پذیر را ارائه می‌دهد که هر یک از آنها می‌تواند در صورت وقوع فاجعه با خیال راحت از کار بیفتد.
  3. مزایای مشترک چندگانه راه حل های طراحی چشم انداز انعطاف پذیر فواید متعددی را به طور همزمان ارائه می دهد. برای مثال، حایل‌های ساحلی طراحی‌شده می‌توانند زیستگاه حیات وحش و فرصت‌های تفریحی را نیز فراهم کنند. جنگل‌های شهری متشکل از گونه‌های مختلف هوا را تمیز می‌کنند و در عین حال اثر جزیره گرمایی شهری را کاهش می‌دهند. و زیرساخت سبز طراحی شده برای کنترل سیل نیز فضای مورد نیاز جامعه را فراهم کرده و شغل ایجاد می کند.
  4. بازسازی. رویدادهای طبیعی مخرب که در حال حاضر بیشتر در سرتاسر جهان رخ می دهند به افراد و اموال آسیب می رسانند. طراحی انعطاف‌پذیر به جوامع کمک می‌کند پس از این رویدادها قوی‌تر بازگردند. انعطاف پذیری طولانی مدت به معنای بازگشت مداوم و بازسازی است. این در مورد یادگیری چگونگی کنار آمدن با “عادی جدید” است که همیشه در حال تغییر است.

در عصری که بلایا باعث از کار افتادن سیستم‌های سنتی و ساخته‌شده می‌شود، سیستم‌های تطبیقی ​​چندلایه می‌توانند عملکردهای حیاتی خود را حفظ کنند و اغلب راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر و کاربردی‌تر هستند. در عصر افزایش آب و درجه حرارت و کاهش بودجه، بهترین دفاع ها مانند طبیعت سازگار هستند.

راهنمای طراحی انعطاف‌پذیر از طریق راهنمایی متخصص الکساندر فلسون، ASLA، استادیار دانشکده جنگل‌داری و مطالعات محیطی و دانشکده معماری ییل تقویت شده است. کریستینا هیل، وابسته به ASLA، دانشیار معماری منظر و برنامه ریزی محیطی و طراحی شهری، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی. نینا-ماری لیستر، محترم. ASLA، مدیر برنامه های فارغ التحصیل و دانشیار، دانشکده برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشگاه رایرسون؛ Nate Wooten، Associate ASLA، طراح منظر، OLIN. و کونگجیان یو، FASLA، بنیانگذار و رئیس دانشکده معماری و منظر دانشگاه پکن.

درباره ASLA

انجمن معماران منظر آمریکا که در سال 1899 تأسیس شد، انجمن حرفه ای ملی برای معماران منظر است که بیش از 15000 عضو را در 49 بخش حرفه ای و 72 بخش دانشجویی نمایندگی می کند. اعضای انجمن پس از نام خود از “ASLA” برای نشان دادن عضویت و تعهد خود به بالاترین استانداردهای اخلاقی این حرفه استفاده می کنند. معماران منظر سرپرستی، برنامه ریزی و طراحی محیط های ساخته شده و طبیعی ما را رهبری می کنند. ماموریت انجمن پیشرفت معماری منظر از طریق حمایت، ارتباطات، آموزش و مشارکت است.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=49225