ASLA راهنمای طراحی جهانی را منتشر می کند


ایالت واشنگتن [August 20, 2019] — امروز، انجمن معماران منظر آمریکا، راهنمای طراحی جهانی را منتشر کرد.

هر کس به طور متفاوتی در محیط ساخته شده حرکت می کند و توانایی ها در طول عمر فرد تغییر می کند. یک میلیارد نفر یا 15 درصد از جمعیت جهان نوعی ناتوانی را تجربه می کنند. پیش‌بینی می‌شود که جمعیت جهانی افراد بالای 65 سال تا سال 2050 دو برابر شود و در مجموع به 1.6 میلیارد نفر برسد. طراحی جهانی به این معنی است که همه، صرف نظر از توانایی یا سن، می توانند به زندگی عمومی دسترسی داشته باشند و در آن شرکت کنند.

راهنمای ASLA یک نمای جامع از اینکه کدام جوامع توسط محیط ساخته شده تحت پوشش قرار می گیرند ارائه می دهد. همچنین مجموعه ای از اصول طراحی جهانی جدید را ارائه می دهد که به نیازهای ناشنوایان یا کم شنوا، نابینا یا کم بینا، اوتیستیک، معلولان رشدی عصبی و/یا ذهنی، و بزرگسالان و کودکان دارای معلولیت حرکتی و همچنین نگرانی های افراد مسن پاسخ می دهد. . این شامل: در دسترس، راحت، مشارکتی، زیست محیطی، خوانا، چند حسی، قابل پیش بینی، و قابل پیاده روی/قابل عبور.

Alexa Vaughn، Associate ASLA، طراح منظر در OLIN گفت: “این راهنما به عنوان نقطه ورود به طراحی جهانی عمل می کند و از طراحان می خواهد که مدل ها و پروژه های طراحی موجود ما را ارزیابی کنند و افراد ناتوان را به عنوان ذینفعان و متخصصان در فرآیند طراحی بگنجانند.” . “به عنوان یک طراح منظر ناشنوا، از اینکه معماران منظر، طراحان، برنامه ریزان، مقامات منتخب و فراتر از آن شروع به فکر کردن درباره طراحی جهانی کرده اند، خوشحالم.”

معماران منظر، برنامه ریزان شهری، مقامات منتخب و حامیان جامعه می توانند این راه حل های دنیای واقعی را در جوامع خود پیاده کنند تا اطمینان حاصل شود که محیط ساخته شده برای همه قابل دسترسی است.

معمار منظر برایان باینسون، ASLA، بنیانگذار Quatrefoil، Inc.، گفت: “با افزایش سن جامعه ما، کسانی از ما که در ایجاد مکان های عمومی دخیل هستند باید چالش های منحصر به فردی را که دسترسی به فضاهای عمومی برای افراد مسن تر ایجاد می کند درک کنند.” راهنما گام‌های واضح و قابل دستیابی را ارائه می‌کند که فضاهای عمومی ما را برای همه امن‌تر و سازگارتر می‌کند.”

اطلاعات بیشتر درباره راهنما

راهنمای ASLA شامل صدها مطالعه موردی، مطالعات تحقیقاتی، مقالات و منابع رایگان از سازمان‌های غیرانتفاعی در سراسر جهان است.

پروژه ها و راه حل ها حول انواع مختلف فضای عمومی سازماندهی می شوند که معماران منظر و برنامه ریزان طراحی می کنند: محله ها، خیابان ها، پارک ها و میدان ها، زمین های بازی، و باغ های عمومی.

اصول طراحی جدید شناسایی شده تضمین می کند که فضاهای عمومی عبارتند از:

  • در دسترس
  • راحت
  • مشارکتی
  • زیست محیطی
  • قابل خواندن است
  • چند حسی
  • قابل پیش بینی
  • قابل راه رفتن / قابل عبور

این راهنما با کمک یک گروه مشاوره که شامل معماران منظره، طراحان و کارشناسان معلول است، تهیه شده است: دانیل آریگونی، مدیر جوامع قابل زندگی، AARP. برایان بینسون، ASLA، بنیانگذار شرکت Quatrefoil. ملیسا اریکسون، ASLA، مدیر خدمات طراحی جامعه، MIG، Inc. Emily O’Mahoney، FASLA، شریک، Gentile Glas Holloway O’Mahoney & Associates. کلر کوپر مارکوس، محترم. ASLA، استاد بازنشسته معماری و معماری منظر و برنامه ریزی محیطی، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی. دانیله تورونی، OLIN; و Alexa Vaughn، Associate ASLA، طراح منظر ناشنوایان در OLIN.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=62173