ASLA راهنمای طراحی جهانی را منتشر می کند


این راهنما طرح های نوآورانه چشم انداز را برجسته می کند که فضاهای بیرونی را برای همه قابل دسترس می کند.


صندلی‌های مکرر با دسته‌های تکیه‌گاه، مسیرها و رمپ‌های عریض، حمام در دسترس نزدیک خیابان، نور ثابت، و زندگی گیاهان متنوع، همگی به طراحی جهانی پارک تونگوا + میدان کن جنسلر در سانتا مونیکا، کالیفرنیا کمک می‌کنند.

ایالت واشنگتن [August 20, 2019] — امروز، انجمن معماران منظر آمریکا، راهنمای طراحی جهانی را منتشر کرد.

هر کس به طور متفاوتی در محیط ساخته شده حرکت می کند و توانایی ها در طول عمر فرد تغییر می کند. یک میلیارد نفریا 15 درصد از جمعیت جهان، نوعی ناتوانی را تجربه می کنند. جمعیت جهانی افراد بالای 65 سال است انتظار می رود دو برابر شود تا سال 2050، در مجموع 1.6 میلیارد نفر. طراحی جهانی به این معنی است که همه، صرف نظر از توانایی یا سن، می توانند به زندگی عمومی دسترسی داشته باشند و در آن شرکت کنند.

راهنمای ASLA یک نمای جامع از اینکه کدام جوامع توسط محیط ساخته شده تحت پوشش قرار می گیرند ارائه می دهد. همچنین مجموعه‌ای از اصول طراحی جهانی جدید را ارائه می‌کند که نیازهای ناشنوایان یا کم‌شنوا، نابینا یا کم بینا، اوتیستیک، معلولان رشد عصبی و/یا ذهنی، و بزرگسالان و کودکان ناتوان حرکتی و همچنین نگرانی‌های بزرگسالان مسن‌تر را ارائه می‌دهد. . این شامل: در دسترس، راحت، مشارکتی، زیست محیطی، قابل خواندن است، چند حسی، قابل پیش بینی، و قابل راه رفتن/قابل عبور.

Alexa Vaughn، Associate ASLA، طراح منظر در OLIN گفت: “این راهنما به عنوان نقطه ورود به طراحی جهانی عمل می کند و از طراحان می خواهد که مدل ها و پروژه های طراحی موجود ما را ارزیابی کنند و افراد ناتوان را به عنوان ذینفعان و متخصصان در فرآیند طراحی بگنجانند.” . “به عنوان یک طراح منظر ناشنوا، خوشحالم که معماران منظر، طراحان، برنامه ریزان، مقامات منتخب و فراتر از آن شروع به فکر کردن درباره طراحی جهانی کرده اند.”

معماران منظر، برنامه ریزان شهری، مقامات منتخب و حامیان جامعه می توانند این راه حل های دنیای واقعی را در جوامع خود پیاده کنند تا اطمینان حاصل شود که محیط ساخته شده برای همه قابل دسترس است.

معمار منظر برایان بینسون، ASLA، بنیانگذار Quatrefoil، Inc.، گفت: “با افزایش سن جامعه ما، آنهایی از ما که در ایجاد مکان های عمومی دخیل هستند باید چالش های منحصر به فردی را که دسترسی به فضاهای عمومی برای افراد مسن تر ایجاد می کند درک کنند.” راهنما گام‌های واضح و قابل دستیابی را ارائه می‌کند که فضاهای عمومی ما را برای همه امن‌تر و سازگارتر می‌کند.”

اطلاعات بیشتر درباره راهنما

راهنمای ASLA شامل صدها مطالعه موردی، مطالعات تحقیقاتی، مقالات و منابع رایگان از سازمان‌های غیرانتفاعی در سراسر جهان است.

پروژه ها و راه حل ها حول انواع مختلف فضای عمومی سازماندهی می شوند که معماران منظر و برنامه ریزان طراحی می کنند: محله ها، خیابان ها، پارک ها و میدان ها، زمین های بازی، و باغ های عمومی.

اصول طراحی جدید شناسایی شده تضمین می کند که فضاهای عمومی عبارتند از:

  • در دسترس
  • راحت
  • مشارکتی
  • زیست محیطی
  • قابل خواندن است
  • چند حسی
  • قابل پیش بینی
  • قابل راه رفتن / قابل عبور

این راهنما با کمک یک گروه مشاوره که شامل معماران منظر، طراحان و کارشناسان معلول است، تهیه شده است: دانیل آریگونی، مدیر جوامع قابل زندگی، AARP; برایان بینسون، ASLA، بنیانگذار، شرکت Quatrefoil. ملیسا اریکسون، ASLA، مدیر، مدیر خدمات طراحی جامعه، MIG، Inc. امیلی اوماهونیFASLA, شریک, Gentile Glas Holloway O’Mahoney & Associates; کلر کوپر مارکوس، محترم ASLA، استاد بازنشسته معماری و معماری منظر و برنامه ریزی محیطی، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی. دانیله تورونیOLIN; و الکسا وان، همکار ASLA، طراح منظر ناشنوایان در OLIN.
منبع: http://www.asla.org/NewsReleaseDetails.aspx?id=56106